Mikroorganizmom v domácnosti odzvonilo

0
1377

Asi by sme ťažko hľadali človeka, ktorý by sa zle cítil v prostredí  voňajúcom čistotou, s lesknúcim sa nábytkom a zrkadlami, bez nebezpečných mikroorganizmov. Pritom vo veľa prípadoch sa zdá, že takéhoto životného priestoru je ťažké dosiahnuť. No vôbec to tak nemusí byť. Čistej domácnosti je možné dosiahnuť pomerne ľahko, keď človek vie ako na to. Treba si len jednoducho dávať pozor na miesta, ktoré sa ťažko upratujú a nadmieru sa bránia účinkom čistiacich prostriedkov.
Preto vám prinášame tento článok, aby ste si uľahčili túto nikdy nekončiacu činnosť a spríjemnili si tak prostredie v domácnosti.  Upratovanie, čistenie kúpeľní či tepovanie už nebude takým problémom a Vy budete mať viac času na oddych. Spomenuté rady sa dajú vynikajúco využiť pri všetkých najčastejších ohniskách výskytu mikroorganizmov či už to sú drezy, pracovné dosky alebo kuchynské linky.

Ako teda  na to?

Ak sa púšťame do upratovania, najvhodnejšie je postupovať systematicky a v rámci jednej akcie prejsť celú kuchynskú linku. Nie vždy je to však možné, preto je vždy dobré držať sa pravidla, každé čistenie dobré čistenie. Nerezové drezy jednoducho utierame navlhčenou utierkou s ideálne špeciálnym prípravkom na to určeným, prípadne čističom na riad. Na nánosy vodného kameňa a fľakov od kávy či čaju používame trošku hrubšiu hubku, aby škvrny lepšie povolili. Špeciálny pozor je dôležité si však dávať v prípadoch ak rozleje čaj, kávu či ovocný džús. Vtedy tieto škvrny nesmieme nikdy nechať zaschnúť. Ideálne je ich vždy čo najrýchlejšie zotrieť. Ak však tieto fľaky zaschnú, je potrebné použiť roztok ekologického pracieho prášku či rozriedeného bielidla.  K starostlivosti o kuchynské linky patrí tiež čistenie odpadného potrubia. K prečisteniu týchto trubiek sa hodí raz za sedem dní roztok horúcej vody so sódou bikarbónou. Treba ho tam naliať a nechať pôsobiť celú noc. Rovnako sa dá postupovať a ak sa púšťate do čistenia a upratovania WC a kúpeľne, všade predsa máme umývadlá a odtokové trubky.  Pri dôkladnejšom čistení nerezových plôch používajte krémové čistidlá bez hrubších prímesí, aby neprišlo k mechanickému poškodeniu. Tieto prípravky je následne potrebné dôkladne do sucha zotrieť, aby zbytočne nevytváralo šmuhy.

Ak chcete postupovať v rámci ekológie a tým si šetriť vlastné zdravie a zdravie svojich blízkych, na trhu sa nachádza viacero značkových ekologických čistiacich prostriedkov, ktoré naozaj plnia svoju funkciu a sú cenovo prístupné. Upratovacia, hĺbkovo tepovacia a čistiaca firma pre domácnosti Topservis má s touto oblasťou bohaté skúsenosti a preto je vhodným adeptom o radu. Jednoducho a rýchlo Vám ozrejmí použitie tých najvhodnejších čistidiel pre Váš účel. Tým, že oslovíte profesionálov v oblasti upratovania, si jedine môžete ušetriť kopu času. Tak hor sa do upratovania.