Home Blog

Celoročné pneumatiky – Kúpiť či nekúpiť?

0

Mnoho vodičov a majiteľov motorových vozidiel polemizuje, či sú celoročné pneumatiky dostatočne bezpečné, alebo či je vhodnejšie investovať do sezónneho prezutia.
V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať sumár výhod a nevýhod, ktoré so sebou kúpa celoročných pneumatík prináša.

Legislatíva hovorí áno!

Celoročné gumy sú z hľadiska legislatívy slovenskej republiky svojimi vlastnosťami prispôsobené na jazdu počas zimných i letných mesiacoch. Napriek tomu však tento typ pneumatík nedosahuje jazdné vlastnosti zimných pneumatík a aj v letnom období by mohli spôsobovať problémy.
Pri rozvážnej jazde sa však dopravíte bezpečne do cieľa aj s týmto typom pneumatík.

Výhody celoročných pneumatík

Jednoduchá údržba je jednoznačne veľkou výhodou pri tomto type pneumatík. Celoročné gumy jednoducho obujete a viac sa starať nemusíte. Žiadne prezúvanie dva krát ročne a desiatky či stovky eur, ktoré by ste nechali v servise, môžete použiť na letnú dovolenku.

Kedy sú celoročné pneumatiky ideálnou voľbou?

V prvom rade záleží od klimatických podmienok, v ktorých žijete a využívate vaše motorové vozidlo. Južné oblasti Slovenska sa vyznačujú viac, menej miernou zimou, v podhorských oblastiach bežne napadne niekoľko desiatok centimetrov snehu. V takomto prípade nie sú celoročné pneumatiky bezpečnou voľbou a je vhodné zakúpiť sezónne gumy.
Typ cesty, po ktorej zväčša jazdíte je taktiež dôležitou premennou. Ak jazdíte najmä v meste a na kratšie vzdialenosti, celoročné pneumatiky sú pre vás vhodné, v opačnom prípade sú nevyhnutné letné i zimné gumy.

Aká je teda pravda?

Celoročné pneumatiky je síce možné využívať počas celého roka, avšak na ceste so súvislou snehovou pokrývkou je, z pohľadu fyziky, nemožné aby táto zmes mala také jazdné vlastnosti, ako zimné pneumatiky. Dokonca aj v letných mesiacoch tento typ gúm nedosahuje ideálne vlastnosti, preto rozhodne odporúčame sezónne gumy, ako napríklad letné pneumatiky matador, ktoré vás príjemne prekvapia vysokou mierou kvality.
Ak je pre vás cena rozhodujúca, na trhu nájdete aj kvalitné a lacné pneumatiky, vhodné na toto obdobie.
V prípade že ste sa rozhodli zainvestovať aj trochu viac, rozhodne stavte na hliníkové disky, nakoľko disponujú estetickým vzhľadom a nižšou hmotnosťou.

Leto bez zbytočnej únavy? Vyskúšajte horčík + B6!

0

Chcete si toto leto užiť tak, ako sa patrí, ale trápi vás neustála únava a vyčerpanie? Nenechajte si únavou pokaziť leto a premôžte ju. Pomôže vám s tým práve doplnok stravy Horčík + B6!

Leto je obdobím, kedy zažívame najviac zábavy a zážitkov z celého roka. Niet sa čomu čudovať, nádherné a teplé počasie vytvára doslova dokonalé podmienky na rôzne nové zážitky. Či už sú to rôzne výlety do prírody, spoznávanie nových miest alebo tradičná dovolenka pri mori. Všetku túto zábavu vám však môže pokaziť jediná vec – únava. Samozrejme, vykonávať toľko rôznych namáhavých aktivít je pre telo náročné, únava je tak prirodzeným javom, treba si však na ňu dávať pozor. Konštantná a neopodstatnená únava môže byť znakom, že vo vašom tele chýba nejaký podstatný prvok. Doplnením tohto prvku sa vaše telesné funkcie vrátia naspäť do normálu a zbytočná únava vás už trápiť nebude. Tak znie základná a jednoduchá logika tohto problému. Ktoré látky to však sú a ako ich jednoducho doplniť?

Rýchle a účinné

Ako sme spomínali, onými podstatnými prvkami sú horčík a vitamín B6. Ak ich chcete doplniť, máte na výber dva základné spôsoby. Môžete ich prijímať z bežnej stravy, čo je však dosť náročné, najmä vzhľadom na dnešné rýchle tempo života, počas ktorého nemáte čas sledovať, koľko ktorých látok jednotlivé potraviny obsahujú. Druhé riešenie je tak oveľa jednoduchšie, sú to doplnky stravy. V našom prípade doplnok stravy Horčík + B6. Ako hovorí jeho názov, jedná sa o tablety s obsahom horčíku, ktorý prispieva k normálnej činnosti svalov a zníženiu miery únavy a vyčerpania a vitamínu B6, ktorý podporuje činnosť nervovej sústavy, pomáha regulovať hormonálnu aktivitu, ale prispieva aj k správnej funkcii imunitného systému a tvorbe červených krviniek. Asi si viete predstaviť, že takáto kombinácia je mimoriadne účinná a únavy a vyčerpania sa vďaka nej zbavíte skutočne rýchlo a jednoducho. Nečakajte a objednajte si doplnok stravy Horčík + B6 aj vy ešte dnes, napríklad na e-shope Greenlike.sk a užívajte si leto bez únavy!

Dentálna hygiena: Pomôcky na čistenie zubov

0

Koľko krát denne si treba čistiť zuby? Ak si zuby vyčistíte tak dôkladne, že odstránite povlak zo všetkých zubných plôch vrátane medzizubných priestorov a jazyka, stačí čistiť zuby jeden krát denne. Ale vždy je lepšie ak si umyjete zuby ráno a večer. Z toho by ste aspoň večer mohli venovať čas aj medzizubným priestorom.

Medzizubné kefky

Povlak sa usádza hlavne tam, kde sa s normálnou kefkou nedostaneme. Práve menej dostupné miesta sú ložiskom zubného kameňa. Predchádzať tomu môžete výberom správnych medzizubných kefiek. Dostanete ich kúpiť v rôznych veľkostiach, podľa toho, aké veľké máte medzery medzi zubami. Najlepšie ak sa na konkrétne veľkosti vašich medzier spýtate vašej dentálnej hygieničky.

Dbajte na správnu veľkosť aby ste si nepoškodili ďasná a naopak ak bude veľkosť kefky malá nevyčistí medzizubný priestor dostatočne. Dentálna hygiena vám už len dopomôže ku krásnemu úsmevu. Základ je nezabúdať na medzizubné kefky a pravidelné umývanie zubov správnou technikou.

Dentálna niť

Dentálna niť sa dostane na miesta kde sa medzizubná kefka už nemohla dostať. Niť je rýchla pomôcka v prípade ak sa nám dostane jedlo na neželané miesto v medzizubnom priestore. Môžete ju mať neustále po ruke. Jej veľkosť je veľké plus. Dáte si ju do vrecka alebo kabelky a máte ju neustále po ruke.

Škrabka na jazyk

Rovnako ako na zuboch tak isto aj na jazyku máme množstvo baktérií. Treba si pravidelne čistiť jazyk aby ste mali svieži dych. Práve na jazyku sa baktériám nesmierne darí.

Preventívna zubná prehliadka bude s pomôckami na čistenie zubov prechádzka ružovou záhradou. Zároveň budete mať krásny hollywoodsky úsmev bez nepríjemného zápachu z úst.

Biohacking je novátorský prístup v starostlivosti o vlastné zdravi

0

Iste si poviete, čo sa už dá vymyslieť ohľadom zdravého životného štýlu, teda racionálneho stravovania, optimálneho zvládania stresových situácií a pohybu. Však to máme dávno nalinkované naslovovzatými odborníkmi a v posledných rokoch aj samozvanými mentormi z “online ľudu”. By ste sa ale čudovali, čo všetko sa dá ešte vylepšovať, na čo všetkom sa dá popracovať.

Z každej strany sa na nás valia informácie ohľadom nášho fyzického a duševného zdravia a my máme problém sa v nich vyznať. Jednak preto, lebo sme úplní laici, no zároveň náš hektický život nám ich nedovoľuje plošne a každý deň aplikovať. Tak ako na to, aby sme sa nejako pohli vpred?

Zdravá strava je absolútny základ kvalitného života

V prvom rade sa musíme oprieť o odporúčanie odborníkov, ktorí nám radia zdravo sa stravovať. A radia nám aj prečo sa máme zdravo stravovať – to ešte stále nič neznamená. My chceme, aby nám tieto všeobecné rady boli šité na mieru, aby sme my sami hneď zistili ich prospešnosť. A to docielime iba tak, že z odporúčaných potravín si vyberieme práve tie, ktoré budú pre náš konkrétny organizmus to pravé.

Tak napríklad, ak niekomu vyhovuje bio med, čo je nepopierateľne zdravý produkt, resp. potravina, tak nášmu organizmu sadnúť nemusí. Sme naň napríklad alergickí a navyše je nám z neho ťažko od žalúdku.

Keď ráno vstaneme a chceme, aby sme boli v čo najkratšom čase čulí a maximálne aktívni. Tak čo vo väčšine prípadov treba spraviť? Samozrejme, že vypijeme niekoľko pohárov pramenistej minerálnej vody, čím si doplníme potrebnú tekutinu a aj chýbajúce minerály. Potom si sadneme k výdatným zdravým raňajkám podľa stupňa záťaže, ktorý nás v ten deň čaká a sme nabudení.

Vlastne ešte nie. Dve, tri hodiny po začatí dňa si uvaríme fajnovú kávičku. No a znovu – nie hocijakú. Tú kvalitnú, triedenú, pomletú a vákuovo zabalenú. Žiadnu miešanú neidentifikovateľnú zmes z hypermarketov.

Jedzme iba to, čo nám osobne vyhovuje

Čo sa týka raňajok a neskôr kávy, vyberáme si teda iba to, čo je všeobecne zdravé a zároveň nám konkrétne prospešné. Lebo ako sme povedali vyššie, nie všetko čo je zdravé z princípu, musí prospievať nám ako jednotlivcovi. Takýto neustále skúmajúci, prehodnocujúci, a tým pádom aj kritický prístup k tomu, čo jeme, sa nazýva biohacking.

Doslova ide o nabúranie zaužívaných stereotypov, aj keď v základe zdravých a overených. Nakoniec, ak počúvate svojho ošetrujúceho lekára, tak ten vám vždy povie, alebo by mal povedať, že pozorujte sa sami, skúmajte čo vám prospieva a čo nie. Lebo každý ľudský organizmus je do istej miery rovnaký, a potom už reaguje značne individuálne.

Akonáhle takýmto kombinovaným prístupom zistíme, čo nám prospieva, začneme sa na to zameriavať a vytvárať, budovať si tak vlastnú cestu za našim fyzickým a mentálnym zdravím.

Prečo aj mentálnym? Pretože zanedlho pochopíme, že naše telo fungujúce v optimálnom režime nám pomáha podávať určitý výkon, čo nás poteší a dodá sebadôveru. Takto si budujeme svoj zdravý mentálny svet. A takto budeme pristupovať aj pri desiate, obede, olovrante a večeri.

Šport a relax sú nedielnou súčasťou zdravej stravy

Dospeli sme k tomu, že bez nášho aktívneho prístupu, osobného vkladu a kontroly nad tým, čo je človeku odporúčané, sme úplne stratení. Načo sú nám dobre mienené rady, ktoré beztak nedodržujeme a nivočíme sa síce chvíľkovým, no z dlhodobého hľadiska zbytočným, ba až nebezpečným prístupom.

Nastavenia našej mysli na cielenú aktivitu je mimoriadne dôležitým článkom v reťazci zdvôvodnení, prečo by sme sa mali konkrétne zdravo stravovať a dodržiavať to, čo sme si predsavzali.

Dobre mienené rady, ktoré sme si aplikovali na mieru a naučili sa ich vedome dodržiavať. O tomto sme neustále písali v predchádzajúcich odstavcoch. Aby sme ale vládali tento cieľ znova a zase dosahovať, musíme si dopriať po jeho dosiahnutí aj istú potrebnú fázu relaxu a odpočinku.

Šport vo forme plávania, otužovania, posilňovania nám môže iba prospieť. A niekedy postačí aj taká aktivita, akou je dnes veľmi populárna turistika. Okysličíme si mozog a ten bude pracovať optimálnym spôsobom.

Optimálny spánok ako zavŕšenie biohackingu

No a nakoniec sme si nechali spánok. Mnohí tvrdia, že treba pobudnúť v posteli minimálne osem hodín, avšak to záleží od mnohých faktorov. Sú ľudia, ktorým stačí povedzme iba tých šesť hodín a to sú práve tí, ktorí žijú aktívnym a zdravým životom. Totiž, čím je naše telo viacej zaťažené nesprávnou stravou a vôbec nesprávnym životným štýlom, tak tým viac času potrebuje na svoju regeneráciu.

Ako vidíte, biohacking nie je nič podozrivé, žiadne šarlatánstvo. Iba vedomý výber zdravých potravín a prispôsobených si ich podľa osobných preferencií. A ak k tomu pridáte mentálny tréning, ktorého cieľom je sebakontrola a dodržiavanie dosahovania stanoveného cieľa, môže sa stať každý človek človekom nových dimenzií.

8 dôvodov, prečo sa stále oplatí SIM karta s kreditom

0

Možno sa téma predplatených mobilných SIM kariet javí ako bezpredmetná, ešte stále ich však využíva množstvo zákazníkov mobilných operátorov. Aké majú teda predplatené SIM karty na kredit výhody oproti paušálom? Dokážu sa im vôbec vyrovnať v úrovni a cenách poskytovaných služieb? Prečítajte si našich 8 dôvodov, prečo sa SIM karta s kreditom stále oplatí aj v dnešnej dobe.

1. Neplaťte za niečo, čo nevyužívate

Mať mobilný hlasový či dátový program na paušál je síce fajn, ale ruku na srdce – využijete každý mesiac svoje predplatené minúty a dáta naplno? Koľkokrát ste sa už prichytili, ako na konci mesiaca telefonujete svojim známym desiatky minút, len aby ste voľné minúty v rámci paušálu vyčerpali? So SIM kartou na kredit sa vám to jednoducho nestane. Vždy zaplatíte iba toľko, koľko miniete.

2. Majte náklady pod kontrolou

Povedzme si to na rovinu – nie každý človek vie svedomito hospodáriť so svojimi peniazmi. Ak máte mobilný paušál s predplatenými minútami, možno si ani nevšimnete, že ste ich vyčerpali. Minúty alebo dáta prečerpané nad rámec tých predplatených potom bývajú drahšie a tých menej zodpovedných „telefonistov“ neraz prekvapí vysoká suma na faktúre od mobilného operátora.

Mať náklady pod kontrolou je obzvlášť vhodné najmä v prípadoch, ak plánujete zaobstarať SIM kartu niekomu, kto si príliš nerozumie s technikou. Typickým príkladom sú deti a seniori. Nemusíte však myslieť na neustále dobíjanie kreditu pre vašich blízkych. Niektorí operátori umožňujú nastaviť automatické dobíjanie kreditu v pravidelných intervaloch (viď bod č. 6).

3. Získajte výhodnú cenu

Kedysi platilo, že jednotkové ceny za mobilné služby (t.j. minúty za volania a megabajty za prenesené dáta) boli nižšie pri mobilných paušáloch. V dnešnej dobe sa však tieto rozdiely stierajú a ceny za mobilné hovory a dáta sú pri SIM kartách s kreditom takmer totožné s paušálmi, v niektorých prípadoch dokonca aj nižšie.

4. Veľký výber spomedzi operátorov

Na Slovensku v súčasnosti pôsobí sedem mobilných operátorov, z toho traja sú tzv. virtuálni. Tí poskytujú služby vo svojom mene, no využívajú infraštruktúru tých reálnych. Ak však chcete mobilnú SIM kartu s paušálom, máte na výber iba zo štyroch operátorov, pričom služby s dobíjaním kreditu poskytujú všetci siedmi.

Práve tento fakt, že v segmente mobilných služieb s dobíjaním kreditu je až sedem operátorov, vyvíja veľký konkurenčný tlak na pokles cien.

5. Vyhnite sa viazanosti a zbytočným záväzkom

Pri zakúpení SIM karty s dobíjaním kreditu sa nezaväzujete k využívaniu služieb daného operátora na určitý čas. Na rozdiel od paušálov nemáte žiadnu viazanosť a ak si to s využívaním SIM karty rozmyslíte, jednoducho ju môžete zahodiť, prípadne odložiť do zásuvky.

Nehrozia vám žiadne zmluvné pokuty, sankcie ani poplatky. A ak potrebujete rýchlo získať nové telefónne číslo a zbaviť sa starého, SIM kartu jednoducho zahodíte a zakúpite si novú.

6. Automatické dobíjanie vám ušetrí čas

Dobitie kreditu na SIM karte môžete realizovať rôznymi spôsobmi. Preč sú teda časy, kedy ste si v novinových stánkoch alebo na pošte museli zakúpiť kupón s kreditom a následne ho zložitým spôsobom aktivovať telefonovaním na infolinku operátora. Dnes je dobitie kreditu dostupné u väčšiny operátorov aj online cez internet. Zaplatiť môžete jednoducho cez internet banking alebo platobnou kartou.

Čerešničkou na torte je možnosť nastaviť si automatické dobitie kreditu podľa rôznych kritérií. Automatické dobitie môže prebehnúť vo vami stanovený deň, či pri poklese kreditu pod hodnotu dvoch euro.

Tiež si môžete nastaviť dobíjanie pre všetkých členov rodiny. Výdavky pod kontrolou udrží vaše nastavenie maximálneho mesačného limitu pre všetky dobitia. Niektorí operátori ponúkajú aj možnosť prenosu kreditu na inú SIM kartu. O kredit sa tak môžete podeliť s vašimi deťmi, rodičmi či blízkymi.

7. Vaše deti môžu volať aj bez kreditu

Zvereniu mobilného telefónu do rúk dieťaťa predchádza vždy veľká dilema. Na jednej strane sú tu nástrahy v podobe mobilného internetu, alebo vysokých účtov za telefonovanie, SMS a dáta. Na strane druhej, mobilný telefón, ktorý má dieťa neustále pri sebe, vám poskytne istý pocit bezpečia, pretože máte možnosť dieťa kedykoľvek skontrolovať a presvedčiť sa, či je v poriadku (aj mimo GPS lokátorov pre deti, ktoré sú už v moderných telefónoch k dispozícií).

Vysoké účty za telefonovanie a SMS skrotíte najjednoduchšie práve pomocou SIM karty s kreditom. V takýchto prípadoch však majú rodičia často obavy, že sa im dieťa v prípade naliehavej potreby nedovolá. V ponuke mobilných operátorov sa už objavili aj predplatené karty pre deti, ktoré umožňujú zavolať na dve vybrané telefónne čísla aj bez dostatočného kreditu.

8. Využite plnohodnotné mobilné služby

Ak máte pochybnosti o tom, ktoré mobilné služby budete môcť využívať s predplatenou SIM kartou, pokojne ich zahoďte. V dnešnej dobe sú aj pre karty s kreditom k dispozícii volania, SMS a dátové služby v podobe mobilného internetu. A to aj vrátane vysokorýchlostného na báze technológie 4G.

Párty stany – podnikanie a zábava nemôže byť zastrešená lepšie!

0

Aj vy hľadáte ideálny rozkladací prístrešok, ktorý by vám poslúžil vo voľných chvíľach, ale aj v biznise? Už ďalej nehľadajte, sú tu párty stany, univerzálne a výhodné prístrešky, ktoré vám majú čo ponúknuť!

Predstavte si nasledujúcu situáciu. Ste podnikavý typ človeka a rozhodli ste sa, že toto leto idete konečne zarobiť poriadne peniaze. Urobili ste si prehľad trhu a podnikateľských príležitostí, ktoré sú jednoduché na realizáciu a môžete pri nich slušne zarobiť. A tak ste narazili na možnosť predaja rýchleho občerstvenia a nápojov na letných festivaloch. Jasné, veď predsa ľudia na festivaloch nemajú inú možnosť, ako sa ku jedlu a nápojom dostať, zisk je tak zaručený. Máte však problém. Nato, aby ste jedlo a nápoje mohli predávať, potrebujete, samozrejme, nejaký predajný stánok. Ako prvé vás možno napadne nejaký obyčajný slnečník. Ten je malý, skladný lacný… Ale určite nie dostatočný nato, aby ste ho mohli použiť ako predajný stánok. Na druhej strane, vybavovať nejakú prenosnú drevenú búdku je náročné a drahé. Čo teraz? Je tu ešte jedna možnosť, ktorá je ideálnym kompromisom medzi ostatnými riešeniami – párty stany. Prečo sú tak výhodné?

Rýchlo rozkladné, odolné, štýlové

Nenechajte sa zmiasť, párty stany nie sú žiadne detské stany, ktoré by ste zobrali na nejakú záhradnú párty. Jedná sa o seriózne prístrešky, ktoré ani zďaleka nemusíte využívať len na podnikanie. Môžete ich použiť pri rôznych záhradných grilovačkách, rybárčení, prípadne si ich zobrať na dovolenku ako prístrešok na pláž. Možnosti sú neobmedzené, najmä vďaka širokej ponuke rôznych typov a veľkostí párty stanov. Ako taký párty stan vyzerá? Párty stany majú dve hlavné časti – kovovú konštrukciu a polyesterovú plachtu, ktorá slúži buď iba ako strecha alebo aj ako steny párty stanu. Táto jednoduchá konštrukcia umožňuje nenáročné skladanie, rozkladanie a prenos párty stanu, zároveň je ale odolná a finálny rychlorozkladaci  párty stan je tak mimoriadne použiteľný.

Kvalita sa oplatí…

Pri výbere párty stanu by ste sa mali zamerať na kvalitné a osvedčené párty stany, ktoré budú mať všetky potrebné vlastnosti, aby ste s nimi boli úplne spokojní. Takýmito stanmi sú napríklad párty stany Brimo. Čo prinášajú? V prvom rade pestrý výber rôznych veľkostí, typov a farebných kombinácií, nemusíte sa tak obávať, že by ste si nevedeli vybrať párty stan presne podľa vašich predstáv. O nič horšie na tom nie je ani ich technická stránka, základom je kovová konštrukcia, ktorá je odolná a stará sa o poriadny základ párty stanu. Pred koróziou, mechanickým poškodením a UV žiarením ju chráni prášková farba. Nie je nič horšie, ako polyesterová plachta, ktorá pôsobením UV žiarenia zo slnka stráca farbu, polyesterová plachta párty stanov Brimo je tak odolná voči UV žiareniu, ale aj mechanickému poškodeniu a je stopercentne vodotesná. Presne takto majú kvalitné párty stany vyzerať. Tak nečakajte a vyberte si ten svoj aj vy!

 

Aké vchodové dvere sú najlepšie?

0

Hliník patrí medzi materiál, ktorý sa teší vysokej obľube a niet sa čomu čudovať. Totiž, hliník je synonymum pre odolnosť, vysokú životnosť a stabilitu. Ak teda hľadáte kvalitné vchodové dvere, ktoré splnia aj vaše najnáročnejšie požiadavky na dvere, hliníkové dvere sú presne to, čo hľadáte. Pýtate sa prečo?

Hliníkové dvere – prečo áno?

Hliník je ušľachtilý materiál, ktorý odoláva skutočne všetkému. Rámy takýchto dverí sú tuhé, pevné a zároveň majú nízku hmotnosť. Hliníkové dvere boli mimoriadne obľúbené už niekoľko desiatok rokov dozadu vzhľadom k tomu, že sa nedeformovali. Najčastejšie môžeme nájsť dvere z hliníku v panelových domoch a bytovkách, keďže sa vyznačujú konštrukčnou presnosťou. Výplne otvorov majú zásadný vplyv na energetické vlastnosti domov, čiže ak máte nízkoenergetický dom, v prípade ktorého je úspornosť dôležitá, vchodové hliníkové dvere s výbornými izolačnými schopnosťami by mali byť jeho bezpodmienečnou súčasťou.

Aká je cena hliníkových dverí?

Bohužiaľ, cena hliníkových dverí je pomerne vysoká, no investícia sa každopádne vyplatí. Vďaka odolnosti majú tieto dvere tie najlepšie predpoklady odolávať zlodejom, avšak je potrebné zvoliť vhodné bezpečnostné kovanie a vložku, bez čoho by boli i tie najpevnejšie dvere veľmi ľahkou prekážkou pre prípadných zlodejov.

Cenovo dostupnejší plast

Ak hľadáte cenovo dostupnejšie vchodové dvere, ktoré však budú disponovať vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a zároveň budú nádherným kúskom, ktorý oživí aj vašu domácnosť, plastové dvere sú ideálnym riešením. Plast je kvalitný materiál, pričom je možné vybrať si zo širokej škály prevedení, a teda dvere jednoducho zladiť s ostatnými prvkami v domácnosti. Voľba plastových dverí nebude rozhodne krokom vedľa, pretože podobne ako aj hliníkové dvere, tak i tie z plastu sa vyznačujú vysokou životnosťou a stabilnou konštrukciou, ktorá odoláva i prípadnému vlámaniu. Je teda len na vás, či dáte prednosť dizajnovému hliníku, ktorý je jednotkou vo svete materiálov alebo zvolíte kvalitný plast, ktorý vás ohromí svojou výhodnou cenou.

 

Portál eKariera – kariéra ako z rozprávky?

0

Chcete získať prácu, po ktorej ste vždy túžili? Túžite po neustálom vzdelávaní sa v oblasti práce a úspešnej kariéry? Potom je tu pre vás perfektné riešenie – kariérny portál eKariera.sk!

Kto by to len nechcel? Mať prácu, ktorá by vás bavila, pýšiť sa dokonalou kariérou plnou úspechov a kariérneho rastu? A na základe toho zarábať poriadne peniaze robením toho, čo vás skutočne baví? Dosť otázok, pozrime sa na skutočnosť. Tá už pri mnohých ľuďoch taká ružová nie je. Veľkým problémov Slovákov, ale, samozrejme, aj iných národov, je skutočnosť, že prácu mnohí vnímame ako nutné zlo, ktoré musíme vykonávať nato, aby sme si vedeli zaobstarať základné životné potreby a žiť ako-tak dobrý život. S takouto perspektívou smerujete k mizernému prežívaniu života. Či už toto totiž chceme, či nie, čas strávený v práci tvorí obrovskú časť nášho životného času. Prežiť ho tak v čo najpríjemnejšom prostredí robením práce, ktorú milujete a na ktorú sa tešíte, je základom šťastného života. Ak vaša doterajšia kariéra spočívala v nájdení inzerátu na prácu, uchádzaním sa o pozíciu a následnou prácou na danom mieste, ktorá vám veľké nadšenie neprinášala, je na čase to zmeniť! Pomôže vám s tým kariérny portál eKariera.sk.

Všetko, čo potrebujete

Na portáli eKariera.sk nájdete všetko, čo na úspešnú cestu pracovným trhom a následnou kariérou potrebujete. Je tu magazín plný článkov s užitočnými radami, ktoré by si mal prečítať každý, kto chce budovať úspešnú kariéru a orientovať sa na pracovnom trhu. Sekcia ponuka práce zas prináša mnoho exkluzívnych ponúk, ktoré by bola škoda premeškať. Magazín a ponuka práce by mali byť základnými vecami, ktoré by ste si mali pozrieť, je tu však ešte jedna inovatívna vec, ktorú nikde inde nenájdete – informácie o firmách, ktoré obsahujú hodnotenie zamestnávateľov. To funguje na jednoduchom princípe – každá firma tu má vytvorený profil, v ktorom môžu súčasní a bývalí zamestnanci anonymne vyjadriť názor a skúsenosti s danou firmou a záujemcom tak poskytnúť cenné informácie. Nehovoriac o tom, že tieto informácie sú cenné aj pre firmu samotnú a na základe nich môže zlepšovať svoj prístup. Tak nečakajte, vzdelávajte sa, nájdite si konečne prácu, ktorá stojí zato a budujte si úspešnú kariéru!

Oplatí sa donáška kvetov?

0

Napriek tomu, že donáška kvetov nie je práve najpopulárnejšou službou na Slovensku, nepochybne prináša niekoľko nepopierateľných výhod. Aké sú to?

Výber darčeku pre ženu nie je práve najjednoduchšia vec pod slnkom, nehovoriac o tom, pokiaľ chcete vymyslieť niečo veľmi špeciálne. Originálny darček pre ženu, ktorý by na jednej strane nebol nejako extrémne drahý, ale zároveň, aby bol čo najzaujímavejší, môžete vyberať rôznymi spôsobmi. Azda najlepšie je, pokiaľ danú ženu veľmi dobre poznáte, viete, čo ju baví a zaujíma a na základe toho nejaký darček vyberiete. To dotyčnú ženu určite veľmi poteší, keďže dostane vec, ktorú bude reálne využívať, ale zároveň pre vás, ako osobu, ktorá musí darček vybrať, to bude tiež ľahké. Môžete si totiž byť istí, že daný darček spraví skutočne radosť. Problém nastáva, pokiaľ ste si už vyčerpali všetky originálne darčeky. Vtedy vám ostávajú dve možnosti – buď sa na originalitu vykašlete a vyberiete darček, ktorý originálny nebude alebo nájdete alternatívne originálne riešenie. Práve takým je donáška kvetov!

Čerstvosť priamo z Holandska

Na kvetoch je krásne to, že ženám vždy spravia veľkú radosť. Bežné osobné darovanie kvetov však nie je žiadnym veľkým prekvapením, také doručenie kvetov však veľkým prekvapením už veru je. Ako to celé prebieha? Ako prvé si vyberiete kvety online. Tento krok je jednoduchý, keďže v ponuke nájdete obrovské množstvo rôznych kvetov a kytíc na všetky možné príležitosti. Mimochodom, jedná sa o čerstvé Holandské kvety, ktoré sú do kytíc profesionálne upravované. Po zaplatení nasleduje doručenie kvetov, ktoré je k dispozícii 7 dní v týždni, po celom Slovensku. Vy tak jednoducho objednáte kvety online a čakáte, kým vám dotyčná osoba, ktorej budú kvety doručené, celá nadšená zavolá, aké obrovské prekvapenie dostala. Vyskúšajte to aj vy, donáška kvetov sa skutočne oplatí!

Potlač textilu – možnosť pre reklamu vašej firmy

0

Pri propagovaní svojej firmy, alebo produktu sa nemusíte obmedziť len na klasicky používané kanály, ale môžete vyskúšať aj branding pomocou textilného nosiča. Ten sa dá využiť rôznymi spôsobmi. Jeho výhodou (napríklad od reklamných predmetov) je, že bude viditeľný v exteriéry, ak jeho nositeľ ho bude využívať bežne na nosenie. Táto výhoda vám dopomôže, aby vaše logo alebo názov výrobku bol viditeľný.

Uplatnenie potlače na textil môže byť rôznorodé. Od reklamy, až po uniformné oblečenie zamestnancov. Nemusí sa obmedziť len na nositeľné oblečenie, ale môže byť aplikované na rôzne doplnky:  čiapky, šiltovky, batohy, tašky, deky, uteráky a iné.

Firmy (tlačiarne) a reklamné agentúry zaoberajúce sa potlačou textilu majú vo svojom výbere textilu  takmer všetko – z pánskeho a dámskeho oblečenia. Dokonca niektoré poskytujú aj detské veľkosti. V sortimente pre potlač textilu nájdete nielen tričká a košele ale aj: mikiny, športové oblečenie, župany, spodnú bielizeň, zimné oblečenie, vetrovky. Pre firemné oblečenie: rôzne zástery, vesty, pracovné oblečenie.

Potlač môže byť vami navrhnutá. Niekedy stači logo, v iných prípadoch môžete vymyslieť prepracovanú grafiku, ktorá môže byť aplikovaná rôznymi technológiami.

Technológie pre potlač textilu:

  1. priama sieťotlač
  2. transférová tlač – sieťotlačová, resp. digitálna
  3. sublimačná tlač
  4. formou plotrovanej folie (flex, flock, fólie s rôznymi vizuálnymi efektami) …
  5. výšivka
  6. epoxy

Čim väčší výber nosičov pre vašu značku, tým väčšiu fantáziu a kreativitu môžete uplatniť pri vytvaraní sloganov, grafických aplikácii. Nemusíte sa obmedziť na strohé umiestnenie loga na jednu stranu trička.

Preto hľadajte tlačiareň a spoločnosť pre výrobu reklamy, ktorá vám poskytne neobmedzené možnosti kretaivity.

 

Block title

Block title

Block title