Home Blog

Zvýraznite svoju výnimočnosť s originálnym dreveným motýlik

0

Móda je tu tak dlho ako samotné ľudstvo.  Už od nepamäti sa ľudia snažili skrášľovať rôznymi doplnkami či odlišovať od seba navzájom odevom i rôznymi sprievodnými prvkami. Len keď sa bližšie pozrieme na našu krajinu, tak čo kraj, to iný kroj, zdobenie i doplnky. Ľudia sa na jednej strane chcú od seba odlišovať, na druhej strane sa túžia stotožniť s určitou komunitou a prihlásiť sa tak k určitým jej hodnotám.

Buďte vždy originál

Každý človek je unikátny a svoju autenticitu často vyjadrujeme aj prostredníctvom odevu a doplnkov, ktoré nosíme. Originalita, sebavedomie, túžba po poznaní a naplnení života sú atribúty, ktorými možno označiť súčasnú generáciu mladých ľudí. Túžia po slobode v každej oblasti. Móda je k nim viac ako zhovievavá a poskytuje fantázii plný priestor na sebarealizáciu. Mnohých mladých ľudí zároveň charakterizuje návrat k pôvodným hodnotám, prírode a tradíciám.

S láskou k tradíciám

Drevené motýliky pre pánov sú dôkazom toho, ako možno spojiť moderné s tradičným pri zachovaní jedinečnosti. Ak máte chuť kráčať v lone tradícií, chcete sa však odlišovať, tento originálny pánsky doplnok vás určite nesklame. Prírodný materiál v rôznych prevedeniach je vhodný na mnohé príležitosti. Je to ideálny spôsob ako prezentovať tradícia krajiny na medzinárodnom obchodnom rokovaní a vďaka jeho nenútenej elegancii ho možno nosiť aj na všetky slávnostné príležitosti vrátane svadieb, jubileí a výročných stretnutí.

Nie je to žart, ale zábava musí byť

Pri nosení drevených motýlikoch sa určite nemusíte báť toho, že by stratili svoj tvar. Ak chcete upútať pozornosť napríklad na niektorej z networkingových udalostí, na svojho dreveného motýlika sa vždy môžete spoľahnúť. Nie je žiadnym tajomstvom, že smiech lieči. Ak sa aj vy držíte tejto životnej filozofie, drevený motýlik v tvare pánskych fúzov je to pravé orechové pre vás. Stretnutie s americkým investorom alebo kolegom môžete okoreniť motýlikom s nádychom americkej vlajky.

Robte si radosť každý deň a nebojte sa ukázať svoju unikátnosť. Pánske doplnky v súčasnosti zažívajú renesanciu. Mnohé dámy však tiež potvrdzujú, že drevený motýlik je ideálnym darom pre ich drsnejšiu polovičku. Inšpirujte sa našou bohatou ponukou a pošlite nám fotografiu, na ktorej hrdo nosíte svojho dreveného motýlika.

Wifi do vrecka

0

Prístup na internet sa v dnešnej dobe stal veľmi požadovanou službou. Využívame ho dennodenne, na rozličné účely. Či už ide o prácu, zábavu či získavanie informácií. Internet je už našou súčasťou a pripojenie naň máme väčšinou zabezpečené už aj prostredníctvom dátových služieb v našich smartfónoch. Wifi do vrecka od mobilného operátora 4ka predstavuje službu, s ktorou o prístup na internet núdzu mať nebudete.

S využívaním wifi do vrecka získate neobmedzené a nekonečné dáta na území celej Slovenskej republiky. A to nie len do vášho mobilu, ale aj tabletu či notebooku. To všetko získate v hodnote 12€ a nepotrebujete sa viazať.

Mobilný internet od operátora 4ka vám zabezpečí skvelú rýchlosť a neobmedzený prístup, a to všetko máte so sebou. Z toho vyplýva, že sa už nebudete musieť obťažovať vyhľadávaním dostupných wifi sietí. Online tak budete môcť byť kdekoľvek, či už ste na cestách, v práci, alebo doma.

V rámci služby TO.∞ DÁTA si môžete nastaviť aj automatickú obnovu, vďaka ktorej sa vám služba obnoví každých 30 dní a vy tak budete mať nekonečné dáta neustále k dispozícii. Môžete tak urobiť v Mojej zóne, kde si nastavíte úhradu priamo z vašej platobnej karty. Vaše údaje o platobnej karte budú bezpečne uložené.

So službou Wifi do vrecka dátujete na celom území Slovenka neobmedzene s rýchlosťou pripojenia do 50Mbit za 10 sekúnd a za jednu minútu volaní a jednu SMS správu zaplatíte len 4 centy.

 

Keď sa pocikanie premení na inkontinenciu

0

Pri narodení malého bábätka nikto nerieši pocikanú plienku alebo plachtu. Rodičia sa radujú z novorodenca a prebaľovanie je pre nich samozrejmosť. Až keď sa deti pýtať sa na toaletu, začínajú ovládať udržiavanie moču. Občas sa síce stane nehoda, no je potrebné vedieť, kedy ide skutočne o chvíľku zabudnutia pri hre alebo, naopak – o problém, ktorý treba riešiť.

Po tom, čo sa deti naučia používať nočník alebo toaletu, rodičia s radosťou zahadzujú detské plienkové nohavičky. Niekedy však dieťa príde za maminou mokré a s plačom. Vtedy sa napríklad dieťa hralo a neuvedomilo si potrebu. Niekedy má však únik moču inú príčinu.

Čo sa stalo?

Na začiatku sú situácie, keď dieťa príde pocikané a rodičia sú netrpezliví, že ich drobec sa ešte nenaučil predchádzať takýmto nehodám. Netreba si však hneď myslieť, že uniknutý moč je chyba nepozornosti dieťaťa, ale je potrebné, aby ste sa pýtali, čo sa stalo. Únik moču u deťoch až tínedžerov môže mať psychickú a urgentnú príčinu.

Takéto môžu byť príčiny detskej inkontinencie

Psychická príčina je spojená so stresom, ktoré dieťa pociťuje. Mnohokrát sa takýto stres chápe ako zľaknutie sa dieťaťa, strach z niečoho, alebo stres z fyzickej námahy, či skôr celkový adaptačný stres na prostredie a úlohy, ktoré sú mu predkladané (ako napr. pomočovanie v skôlke). Únik moču u detí je veľmi častým sprievodným znakom strachu pri šikane alebo domácom násilí. Často sa deti pocikajú cez noc, ak majú zlé sny alebo prežívajú strach. Neovládať zvierače môže dieťa aj pri fyzickej námahe, ak ho niekto núti ťahať ťažké veci, športovať, čo dieťa nechce, alebo sú na neho kladené veľké nároky.

Urgentná príčina inkontinencie detí sa vyskytuje vtedy, ak nie sú močové cesty alebo mechúr dostatočne vyvinuté. Vyprázdňovanie močového mechúra je narušené a deti dokážu mať psychický blok, kedy sa snažia cikanie redukovať. Vtedy rodičia môžu pozorovať kríženie nôh, zadržiavanie cikania rukami alebo zakrývanie rozkroku. Únik moču môže nastať aj pri obyčajnom kýchnutí či zakašľaní. Niekedy si dieťa cvrkne moč aj vtedy, keď je choré.       

Ako problém riešiť?

Ak ste sa dostali do situácie, kedy vaše dieťa pravdepodobne trpí samovoľným únikom moču, mali by ste ako prvé vyhľadať odborníka. Doktor vám odporučí, ako postupovať, či môže dieťa podstúpiť elektrostimuláciu panvového dna. Vysvetlí vám, ako máte s dieťaťom cvičiť cviky panvového dna a ako prispôsobiť život tomuto ochoreniu.

Na trhu sa objavujú viaceré značky pomôcok, no mnoho doktorov odporúča inkontinenčné pomôcky TENA. Táto značka ponúka pre väčšie deti, ktoré už nemôžu nosiť klasické detské plienky, špeciálne inkontinenčné vložky. Tieto vložky sú určené nielen pre dievčatá, ale aj pre chlapcov, ktorým je tvar vložiek prispôsobený.

Pokiaľ sú takéto špeciálne vložky zachytávajúce moč nedostatočné, môžete pre dieťa kúpiť nohavičkové plienky určené na stredný únik moču. Funkciou týchto plienok je nielen zadržanie moču, ale aj eliminácia zápachu a zvýšená ochrana proti pretekaniu.

Pomôcky, ktoré nesklamú

Okrem nohavičkových plienok môžete kúpiť deťom tenšie ochranné spodné prádlo, ktorého výhodou je splynutie s oblečením. Vaše dieťa môže nosiť takéto ochranné prádlo pod oblečením a nikto si to nevšimne. Pokiaľ sa inkontinencia u vášho dieťaťa zhorší až na ťažší únik, TENA značka ponúka nohavičky s kompletnou ochranou alebo s vyvýšeným pásom. Takéto nohavičky dokážu zabrániť pretekaniu a zachytávajú nielen uniknutý moč, ale aj stolicu. Najviac používané sú u postihnutých detí alebo po ťažšom úraze či operácii.

Dbajte na hygienu

Pri inkontinencii je hygiena veľmi dôležitá a musíte si zapamätať dieťa umývať každý deň. Pokiaľ dieťa trpí len slabším únikom moču, postačí vám špeciálny sprchovací gél alebo čistiaca pena. Obsahuje látky, ktoré ochraňujú a ošetrujú postihnutú pokožku. Veľmi praktické sú čistiace vlhčené obrúsky, ktoré si môžete zobrať kdekoľvek. Poskytujú okamžité očistenie a odľahčenie pokožky od amoniaku, ktorý je vylučovaný v moči.

Popri hygiene dbajte na dostatočnú hydratáciu pokožky. Používajte hydratačné mlieko určené pre inkontinenčných pacientov, ktoré chráni pokožku a obsahuje veľa vitamínov. Taktiež je dôležité, aby malo dieťa hydratované ruky, preto doktori odporúčajú zinkové alebo vazelínové krémy na pokožku. Výhodou TENA pomôcok je dostupnosť vzoriek, ktoré môže vaše dieťa vyskúšať.

Časová hojdačka inkontinencie

Ochorenie úniku moču sa u ľudí vyskytuje vekom akoby na hojdačke. Keď sa narodí malé dieťa, únik moču môže nastať až 20-krát za deň. Ako dieťa rastie a pomaly starne, únik moču je menej častý, až si dokáže únik moču ovládať. Približne od tretieho roka života dokáže človek zadržať moč a potrebu chodiť na záchod pociťuje a ovláda.

Existujú však prípady, kedy sa stane „nehoda“ a moč unikne. Inkontinenciou môžu trpieť ľudia aj v neskoršom veku. U žien môže nastať toto ochorenie napríklad pri tehotenstve a po pôrode. Následne s vekom stúpa pravdepodobnosť inkontinencie pri oboch pohlaviach.

Nastane teda situácia, kedy sa nechcený únik moču vráti a už nevylieči. Človek je teda na časovej hojdačke inkontinencie, ktorej, ak nebude počas svojho života precvičovať svaly panvového dna, sa nevyhne.

Vandali si nevyberajú, no dá sa proti nim chrániť

0

Len si predstavte situáciu s vaším autom na lízing. Že by vám ho nejaký vandal z dlhej chvíle napríklad podpálil. Budete musieť lízing naďalej splácať, no zostanete bez auta, ktoré bolo zničené. Pre takýto prípad existuje poistenie proti vandalizmu alebo krádeži, ktoré vás možno vyjde o pár eur ročne naviac, no oplatí sa stonásobne.

Mať auto na lízing nie je žiadna hanba, práve naopak, každý chápe, ak nemáte hotovosť poruke. Nevýhodou však je pocit, ktorý vás neustále tlačí zarábať viac peňazí, pretože máte na krku dlh. Veľakrát však nový majiteľ auta zabúda na jeho hodnotu a možnosti poistenia.

PZP verzus havarijná poistka

Každý majiteľ automobilu vie, čo má urobiť ako prvé bezprostredne po kúpe nového auta. Musí si vybaviť povinné zmluvné poistenie. Povinné je kvôli tomu, aby poisťovňa pomohla nevinnému, keď mu vinník nemá ako vyplatiť celú sumu škôd.

Vytvoriť si povinné zmluvné poistenie je stanovené zákonom a jeho porušenie je trestné. V skratke PZP obsahuje náhradu škody, ktorú by ste mohli pri šoférovaní spôsobiť inej osobe. Žiaľ, škodu na vašom aute vaše PZP nepokryje. Práve na to je tu možnosť vybaviť si havarijné poistenie, ktoré vyrieši mnoho nepríjemných situácií. S havarijnou poistkou si môžete byť istí, že pokryje náklady na opravu vášho vozidla v prípade poistnej udalosti.

Pripoistenia ku havarijnej poistke

Tak ako máte možnosť vybrať si dodatočné pripoistenia k vášmu životnému poisteniu – alebo pripoistenia k poisteniu domu – máte možnosť vybrať si dodatočné služby k havarijnej poistke. Žiaden majiteľ auta si nemôže byť istí, či je jeho auto v bezpečí a bez nástrah z okolia. Ani vy. Odporúča sa preto pri vytváraní havarijného poistenia zvážiť a pripojiť si dodatočné pripoistenia. Jedným z možností pripoistenia je poistenie proti krádeži. Druhou možnosťou je dodatok havárie a vandalizmu.

Poistenie proti krádeži chápte ako pokrytie škody pri krádeži celého auta alebo aj len jeho častí ako štandardnej a doplnkovej výbavy. Poistenie proti vandalizmu a havárie pokrýva viacero situácií, ktorým sa, žiaľ, nemusíte vyhnúť.

Riešenie ťažkej situácie

Dostali ste sa do situácie, keď ste večer zaparkovali svoje krásne nové auto na parkovisku pred bytovkou a ráno boli všetky autá na parkovisku dobúchané a poškriabané? Poviete si, že to boli zaiste nejakí tínedžeri a vy neviete, čo teraz spraviť. Minimálne jeden z vašich susedov už určite zavolal policajtov, ale ak ich tam ešte nevidíte, môžete ich zavolať aj vy.

Na začiatok po vysvetlení situácie si policajti spíšu zápisnicu a vy môžete zavolať poisťovni a spýtať sa na postup. Je potrebné všetko nahlásiť, spísať a nafotiť. Veď auto bolo úplne nové bez škrabanca.

V prípade, že máte uzatvorené len PZP, vaša poisťovňa vám v telefóne oznámi, že nemáte nárok poistnú udalosť nahlásiť, pretože proti vandalizmu poistení nie ste. Ak ste si uzatvorili havarijné poistenie a máte aj poistenie proti vandalizmu, riešenie sa isto nájde. Poistiť auto proti vandalizmu je možné a v prípade, že bývate v paneláku a parkujete svoje vozidlo každý večer vonku a nie v garáži, v podstate aj nevyhnutné. O možnostiach poistenia sa preto informujte včas.

Proti čomu ste poistení?

Poistenie proti vandalizmu zahŕňa mnoho udalostí, ktoré môžu nastať. Pokiaľ nemáte v pláne parkovať svoje auto v stráženej súkromnej garáži po celý deň, mali by ste sa na tieto udalosti pripraviť. Najčastejším vandalizmom, s ktorým sa majitelia áut stretávajú, je poškriabaný lak. Či už vám poškriabu lak kľúčmi, otvorením dverí na parkovisku, nákupným vozíkom alebo kovovými predmetmi, poisťovňa vám to preplatí.

Tak isto ako poškriabaný lak vám poisťovňa preplatí aj prepichnuté alebo vypustené pneumatiky či rozbité sklo. Medzi ostatné kryté poistné udalosti patrí preliačená karoséria, odtrhnutý znak značky auta, poškodený lak riedidlom, sprejovanie na karosériu či podpálenie auta. V tomto poistení máte istotu preplatenia všetkých nákladov pri každom vandalizme. Jediné, pre vás vopred informované vandalstvo, ktoré nie je kryté poistením, je znečistenie skiel a karosérie mazivom.

Nebojte sa pýtať

Pri uzatváraní havarijnej poistky si dávajte pozor či vaša poisťovňa vám ponúka možnosť pripoistenia havárie a vandalizmu alebo krádeže. V dnešnej dobe, kedy vandali narobili škody na aute už tisíckam majiteľov, takéto poistenie rozhodne oceníte. Preto sa tomu treba dopredu vyvarovať a informovať sa o možnostiach poistenia vo vašej poisťovni alebo si zabezpečiť takéto poistenie inde. Hlavne nestrácajte čas a nečakajte, kým sa niečo neprihodí.

Vychutnajte si dovolenku na Slovensku v špičkových apartmánoch

0

Túžite po zaslúženom oddychu so všetkým, čo k tomu patrí? Za dokonalým relaxom a všestranným vyžitím v malebnom prostredí krásnych hôr vôbec nemusíte ďaleko cestovať. Stačí si vybrať z bohatej ponuky renomovaných slovenských hotelov, ktoré vám v rámci širokého portfólia izieb a apartmánov zabezpečia maximálny ubytovací komfort. A to všetko, navyše, za veľmi výhodných cenových podmienok.

Patríte k skupine ľudí, ktorí preferujú aktívny oddych v obkolesení krásnej prírody a hôr? Potom je dovolenka na Slovensku pre vás tým ideálnym riešením. Okolité lesy a jedinečné prostredie vám ponúkajú široký priestor na turistiku a realizáciu rôznych outdoorových aktivít bez ohľadu na ročné obdobie. Vďaka ubytovaniu v niektorých z množstva moderných izieb či apartmánov a bohatej ponuke služieb vrátane wellness sa môžete dokonale zrelaxovať.

Objavte čaro Nízkych Tatier

Nielen hotelové komplexy vo Vysokých Tatrách vám dokážu ponúknuť špičkové pohodlie a luxus. Nemenej dokonalú dovolenku môžete zažiť aj v Nízkych Tatrách priamo v centre tamojších stredísk Jasná či Bešeňová. Môžete sa kochať výhľadmi na Chopok – najznámejší vrch Nízkych Tatier a okolitú horskú scenériu. Nájsť ideálne miesto pre váš dovolenkový relax v tejto časti Tatier pre vás nebude žiadny problém. Stačí sa zorientovať v naozaj veľkorysej ponuke hotelov a turistických komplexov, ktoré poskytujú pestrú škálu ubytovacích a wellness služieb.

Komfortné ubytovanie za dostupnú cenu

Predstavu o dobrej dovolenke môže mať každý z nás trochu inú. Väčšina z nás si však v prvom rade predstaví ubytovanie v príjemnom prostredí s dostupnosťou všetkých potrebných služieb. Avšak cenové hľadisko je ďalším dôležitým kritériom, ktoré zohráva v procese výberu miesta dovolenky a ubytovania rozhodujúcu úlohu. V prípade bohatej ponuky hotelových apartmánov a izieb umiestnených práve v tejto lokalite je možné skĺbiť vaše predstavy s individuálnymi cenovými možnosťami.

Vyberte si izbu či apartmán podľa svojich predstáv

Vďaka výhodnej polohe miestnych hotelov a stredísk budete mať blízko nielen k lanovkám, čo oceníte nielen počas zimnej lyžovačky, ale aj k väčšine miestnych turistických chodníkov a atrakcií. Ďalšou veľkou výhodou ubytovania v hoteli je dostupnosť pestrej palety služieb, ktoré si môžete počas vašej dovolenky dopriať. Atraktivitu tohto čarovného prostredia dokonale umocnia široké možnosti športového vyžitia, aktívneho oddychu a voľno časových aktivít.

Uvedené benefity dozaista ocenia všetky kategórie turistov, no najmä dovolenkujúce rodiny s deťmi. Z bohatej ponuky izieb a apartmánov, ktoré poskytujú hotely situované v tejto turistami vyhľadávanej lokalite, si vyberie aj ten najnáročnejší návštevník. Spokojní budete aj v prípade, že preferujete pohodlie a vysoký štandard ubytovania a rekreačných služieb za prijateľnú cenu.

Tip na skvelé ubytovanie

Ak ste sa rozhodli pre dovolenkový pobyt v Nízkych Tatrách, Hotel Grand v stredisku Jasná určite dokáže naplniť všetky vaše predstavy. Pri pobyte v niektorej zo 151 izieb oceníte vynikajúcu a bezproblémovú dostupnosť lyžovačky, ako aj blízkosť krásnej tatranskej prírody. Novo zrekonštruované hotelové izby vám poskytnú ideálny priestor pre oddych a regeneráciu po dňoch strávených vašimi obľúbenými aktivitami v nádhernom horskom prostredí.

Útulné apartmány a izby sú zariadené v súlade s najnovšími trendmi v oblasti bývania rešpektujúcimi čisté línie, vkusnú eleganciu a moderný horský štýl. Zároveň vám dokonale evokujú pocit tepla domova, takže sa tu budete cítiť naozaj veľmi príjemne.

Hotel je situovaný tak, že vám poskytne zaujímavé výhľady na vrch Chopok a okolitú nádhernú prírodu, ktorá zapôsobí ako balzam na vaše nervy. V blízkosti hotela tečie horský potok Demänovka, ktorého zurčanie môžete začuť z otvoreného okna vašej izby. Najväčšou výhodou ubytovania v tomto ubytovacom zariadení je najmä dostupnosť všetkých potrebných služieb a aktivít. Hotel je v blízkosti lanovky Grand Jet, čo v zime ocenia najmä lyžiari a mimo lyžiarskej sezóny aj každý zanietený turista.

Možnosti hotela

V ubytovacích kapacitách tohto, ako aj iných podobných hotelových komplexov nájdete izby de luxe aj štandard za naozaj prijateľné a flexibilné ceny. Pri skorej rezervácií sú ceny nielen nižšie, navyše môžete získať aj zaujímavú zľavu. Stačí, ak sa zorientujete v aktuálnej ponuke hotela a pobytových balíkov a vyberiete si presne to, čo vám najviac vyhovuje.

Ak sa rozhodnete za miesto svojej neopakovateľnej dovolenku v Nízkych Tatrách zvoliť ubytovanie v komfortom prostredí 4-hviezdičkového hotela Grand v stredisku Jasná, môžete si vybrať niektorú z útulne a veľmi vkusne zariadených izieb. Rodiny s malými deťmi určite ocenia, že niektoré izby či apartmány je možné prepojiť spojovacími dverami. Novo zrekonštruované izby de luxe potešia svojim dizajnom, ktorý vyvážene kombinuje prírodné materiály s moderným nábytkom a farbou ostatného zariadenia. Dominujúci prvok – drevo navodzuje pocit útulnosti a tepla domova, vďaka čomu sa tu budete cítiť naozaj príjemne.

V ponuke hotela máte k dispozícii aj dva dvojlôžkové priestranné apartmány Štandard s perfektným výhľadom na okolitú scenériu hotela. Súčasťou ubytovacieho komplexu je aj špičkové wellness centrum, kde si môžete dopriať zaslúžený relax po náročnom dni plnom aktivít. Okrem prvotriedneho pohodlia sú tu samozrejmosťou aj špičkové gastronomické služby a možnosť spoločenského vyžitia vrátane rôznych aktivít určených pre deti.

Veľké zážitky s prázdnou peňaženkou? Zažite nezabudnuteľné leto za pár €!

0

Aj s malým rozpočtom si môžete užiť leto vo veľkom. Nechajte si poradiť ako na to.

Staré dobré opekačky

Kedysi sme nemali veľké grill párty s množstvom mäsa, zeleniny, zákuskov či kokteilov a ani žiadnu výzdobu. Vystačili sme si aj s ohniskom, nočnou oblohou, špekáčikmi a gitarou. Prečo sa nevrátiť na chvíľu do minulosti? Na príjemný večer pri ohníku nepotrebujete žiadne veľké financie, ale skvelý zážitok je zaručený.

Prírodné kúpalisko

Zdajú sa vám celodenné vstupy na kúpaliská predražené? Pripočítajte si ešte ceny rôznych atrakcií, zmrzliny, hotdogov, osúchov a nápojov a cena za deň pri vode sa pre štvorčlennú rodinu vyšplhá do závratných výšok. Namiesto bazénov a chlórovanej vody si doprajte odpočinok na prírodných jazerách, ktoré sú prístupné verejnosti na kúpanie. Vyberajte tie menej známe, aby ste si konečne oddýchli od množstva ľudí a zrelaxovali v prírode.

Vyberte sa na túru

Leto je ideálny čas na turistiku a čo je najlepšie, príroda je tu pre nás všetkých zadarmo. Nemusíte cestovať stovky kilometrov, aby ste sledovali jej krásy. Zistite, aké turistické chodníčky sa nachádzajú vo vašej blízkosti a vydajte sa preskúmať širšie okolie. Ak ste začiatočník, na začiatok si vyberajte ľahšie trasy. Nezabudnite, že na turistiku potrebujete pevnú obuv a kvalitné oblečenie, ktoré môžete teraz  kúpiť naozaj lacno. Sledujte akčné letáky a určite si vyberiete.

Dostaňte sa do formy

Už roky plánujete schudnúť alebo začať aktívne športovať? Kedy je lepší čas ako cez leto? Dajte si predsavzatie, že do konca leta sa konečne dostanete do formy. Nepotrebujete na to osobného trénera, drahé vybavenie ani permanentku do fitness centra. Cvičiť môžete aj doma s vlastnou váhou. Kúpte si knihu o cvičení alebo pozerajte videá, ktorých sú na internete naozaj stovky. Aby ste sa namotivovali, môžete si kúpiť pekné oblečenie na cvičenie za pár eur. Pozrite si Lidl leták na budúci týždeň a presvedčte sa, že nakupovať sa dá naozaj lacno a kvalitne zároveň.

Akcie zadarmo

Cez leto sa mnoho akcií organizuje bez toho, aby ste museli platiť vstup. Sú to rôzne kultúrne letá, ktoré organizujú samosprávy, rozličné koncerty na námestiach väčších miest, letné kiná, výstavy a art festivaly. Surfujte na internete a zaručene niečo nájdete aj vo vašom okolí.

Nezabudnite, že najdôležitejším faktorom, ktoré ovplyvňuje leto, nie je vaša peňaženka, ale váš postoj. Ak sa príjemne naladíte a budete si vychutnávať každý okamih, leto si môžete užiť naplno aj s malým rozpočtom.  

Ako v lete dodržovať pitný režim?

0

Prijať dostatok tekutín je pre naše telo nesmierne dôležité. V lete to platí dvojnásobne. Prečo sú tekutiny pre náš organizmus tak dôležité a aké nápoje sú tie najvhodnejšie? Ako si zaistiť to, že prijmete naozaj dostatočné množstvo tekutín?

Pitný režim – kľúč ku zdraviu

Obecne platí, že by sme mali denne prijať aspoň dva litre tekutín. V tele, v dôsledku vyšších teplôt, sa toto číslo úmerne zvyšuje so stúpajúcou stupnicou na teplomeru. Určite sami na sebe pozorujete, že v lete je vaša potreba piť o mnoho vyššia než vo zvyšku roka.
Tiež veľmi záleží na tom, aké sú vaše telesné proporcie. Dva metre vysoký robustný muž potrebuje viac vody, než útla 150 cm vysoká žena. Existuje jedno ľahké pravidlo na individuálny výpočet potreby tekutín – na každých 10 kg telesnej váhy by sme mali prijať 4 dcl vody. Naviac sa odporúča, aby dve tretiny tohto množstva boli prijaté dopoludnia.

Prečo je pitný režim dôležitý?

Voda je základom nášho života – 70% nášho tela tvorí voda, preto aj jej príjem je základom zdravia a dobrého fungovania organizmu.
Už aj mierna dehydratácia môže viesť k problémom ako sú bolesti hlavy a strata koncentrácie. Nedostatok vody ale spôsobuje aj o mnoho väčšie problémy, ako je zápcha alebo tŕpnutie svalov. Dlhodobá dehydratácia môže mať fatálne dôsledky. To v našich podmienkach snáď nehrozí, ale aj tak by ste mali mať na pamäti, že bez vody bude transportná aktivita (týka sa hlavne krvi a lymfy) vo vašom tele utlmená, čo môže viest nielen k zlému fungovaniu organizmu, ale aj ku strate vitality a v konečnom dôsledku sa to vie podpísať aj na vašej atraktivite, pretože trpí pokožka, aj vlasy.

Aký nápoj si vybrať?

Výber tekutín je v dnešnej dobe naozaj obrovský. Vybrať si môžete medzi čistou vodou, minerálnou vodou, limonádami, džúsmi, ľadovými čajmi, džúsmi a iontovými nápojmi.

Obecne platí, že neochutená voda je tým najlepším riešením. Voda z vodovodu dosahuje na Slovenku vysokých kvalít, preto aj odborníci tvrdia, že sa ju nemusíte báť piť vo veľkom. Minerálne vody majú výhodu, že obsahujú minerály. Dajte si ale pozor na to, aby ste to s nimi neprehnali. Sledujte ich zastúpenie v minerálnej vode a pozor si dajte predovšetkým na vysoký obsah sodíku.

Limonády alebo ochutené minerálne vody bývajú často zatracované, ale sú medzi nami taký ľudia, ktorým skrátka voda bez príchute nechutí. Je ale lepšie piť ochutenú vodu alebo limonádu, než trpieť nedostatkom tekutín. Ak patríte k takým ľuďom, skúste ochutenú vodu prekladať vodou bez príchute.

Limonády sa neodporúčajú kvôli vysokému obsahu cukru, ten je ale často nahradený umelými sladidlami. Taká limonáda ale môže mať aj svoje výhody. Často býva obohatená o vitamíny a tie s obsahom kofeínu vedia nahradiť kávu.
Alternatívou k limonádam môžu byť kvalitné ľadové čaje alebo džúsy. Tie sami o sebe obsahujú vitamíny, ale aj ďalšie živiny. Výbornou vzpruhou vie byť tiež iontový nápoj, ktorý do nášho organizmu rýchlo dodáva potrebné živiny a energiu.

Ako nezabudnúť na pitný režim?

Často sa nám stáva, že na pitný režim zabúdame. V tom prípade je dobré piť vodu z fľaše, vďaka čomu máte prehľad o tom, koľko ste toho vypili. Ak máte radi moderné technológie, existujú aj aplikácie, ktoré vám s pitným režimom pomôžu.

Nepodceňujte dostatok tekutín. Najme v tomto období horúčav pite dostatočne, predídete tak nepríjemným dôsledkom dehydratácie.

 

Uložte si knihy prehľadne a originálne: S praktickým regálom žiadny problém!

0

Všade sa vám kopia knihy a vy neviete, čo s nimi? Jednu knihu máte pohodenú na nočnom stolíku, druhá leží rozčítaná na sedačke a ďalšiu, tú, čo práve hľadáte, neviete ani za svet nájsť. Nič z toho by sa nestalo, keby vaše milované knihy mali svoje stále a zaslúžené miesto. Na prehľadnej poličke.

Regál na knihy na sto spôsobov

Políc, na ktoré si môžete odložiť vaše knihy prehľadne, ale zároveň originálne, je neúrekom. Dôležité je prihliadať ako na kvalitu materiálov, z ktorých sú regály zhotovené, tak na praktickosť ich uloženia. Knihy, po ktorých siahate denne, je lepšie vystaviť do otvorenej police, aby ste k nim mali čo možno najjednoduchší prístup. Polica môže byť pokojne aj súčasťou konferenčného stolíka, sedačky či rámu postele, je to len na vás, ako sa rozhodnete.

Rýchle riešenie pre odloženie niekoľkých kúskov kníh sú najmä menšie police a regály. Ocenia ich aj tí, ktorí ešte len začínajú samostatne bývať a kníh ani peňazí nemajú nazvyš. Navyše originálne závesné modely sú vskutku veľmi pútavým doplnkom interiéru.

Regály na knihy do každého interiéru

V prípade, že nie ste veľkí knihomoli, no tých pár knižných exemplárov, čo vlastníte, chcete mať uložené prehľadne, ideálne na jednom mieste, potom sú pre vás výhodné stojace kusy nábytku. Masívnejšie pôsobí regál na knihy so zadnou stenou, vzdušnejšie naopak otvorené policové systémy a regály na nožičkách. Mnohé sú modulové, takže si ich aj sami zostavíte, do rozmerov, aké potrebujete. Ideálne sú najmä také regálové systémy, v ktorých si môžete ľubovoľne  nastaviť výšku jednotlivých políc.

A pre vás, čo ste skôr za všetko netradičné a originálne, je tu možnosť kombinovať klasické prvky s moderným dizajnom, prípadne si aj svojpomocne zhotoviť poličku na vaše knižné poklady. Dôležité je dbať predovšetkým na jeden podstatný fakt – parametre knižnice majú zodpovedať množstvu kníh. Pokiaľ však ide o jej vzhľad, ak nie ste za bežne vyzerajúci regál z predajne nábytku, použite všetku fantáziu a kadečo zdanlivo nepotrebné, čo sa vám po dome povaľuje a niečo kreatívne vymyslite. Ak môžeme vyrábať paletový nábytok, tak prečo nie regály na knihy hoci aj z plastových prepraviek na fľaše, nie? Hlavné je, aby sa vám polička páčila a pomestili sa na ňu všetky knihy, ktoré sa na ňu zmestiť majú.

 

Investičné fondy ako zábezpeka do dôchodku: Ako a kde začať?

0

Ako sa čo možno najlepšie pripraviť na dôchodok? Keďže spoliehať sa na štát je zdá sa, viac než naivné, neostáva nám nič iné, iba odkladať a šetriť všetko, čo sa dá. Ako však peniaze najlepšie zhodnotiť a usporiť čo najviac? Riešením by mohli byť aj investičné fondy.

Poriadok vo vlastných financiách

Možno si hovoríte, že to má ešte čas, veď odchod do dôchodku je pre vás hudbou ďalekej budúcnosti, tak na čo sa tým teraz stresovať. Lenže čím skôr začnete, s poctivým odkladaním peňazí na horšie časy, tým lepšie a tým viac ich bude. Teda v prípade, ak ich zhodnotíte výhodne. To však nepôjde bez dôkladnej úvodnej analýzy vašej aktuálnej finančnej situácie a reálnych možností mesačne niečo odložiť bokom. Máte také možnosti, poznáte svoju finančnú situáciu? A čo vaše pôžičky, hypotéka? Toto všetko je treba zhodnotiť a ideálne aj konzultovať s finančným expertom, ktorému dôverujete.

Tak na čo sa pred investovaním do vašej bezproblémovej staroby máte zamerať a čo je treba doriešiť?

Optimalizácia výdavkov i sporení

V prvom rade odporúčame splatiť všetky vaše krátkodobé záväzky a dlhy, predovšetkým spotrebné úvery aj kreditné karty. Čo ďalšie?

  • Urobte si rezervu, ku ktorej budete mať rýchly prístup – nech je aspoň v hodnote vášho polročného príjmu. Táto rezerva môže byť aj vo forme výhodného sporiaceho účtu či stavebného sporenia, ktorých porovnanie si nie je náročné pozháňať alebo dať vypracovať.
  • Optimalizujte všetky ostatné výdavky tak, aby ste mali k dispozícií na konci mesiaca aspoň jednu pätinu vášho príjmu.

Až v tomto momente sa je čas vrhnúť do investovania. Niekto si možno odloží len niekoľko stoviek mesačne či ročne, iným sa podarí ušetriť aj zopár tisícok eur, podstatné je, aby ste všetky eurá navyše investovali výhodne. Našťastie, pravidelné investovanie počas dlhých desiatok rokov ma jednu obrovskú  výhodu, nemusíte sa trápiť s krátkodobými výkyvmi ceny podielových jednotiek.

3 veci, na ktoré si pri investovaní dajte pozor

  • Poplatky – ich výška je rozhodujúca. Zatiaľ čo je váš očakávaný výnos len sľúbený, výška poplatkov, ktoré ten výnos okresávajú, je daná. Mať správou lacné fondy je základným kameňom úspechu.
  • Rozloženie portfólia – dobrý finančný expert vám istotne poradí nevkladať všetko do jedného fondu, ale skôr rozložiť peniaze do fondov viacerých.
  • Šetriť si nad infláciu – akciové fondy majú z dlhodobého hľadiska vyššie priemerné výnosy ako dlhopisy, preto sa najmä v začiatkoch sporiacej fázy odporúčajú akciové fondy alebo aspoň fondy s vysokým podielom akcií. Pred koncom investičného obdobia sa zasa vyplatí portfólio prerozdeliť do dlhopisov a peňažných fondov.

Ak vás možnosť investovať do výhodných fondov zaujala, obráťte sa na odborníkov v tejto sfére. Bločky na stavebné sporenie sú síce fajn vec, ale dobre investovať a mať vidinu bezstarostného dôchodku je omnoho lákavejšia predstava.

 

Daň z príjmov právnických osôb: Ako ju optimalizovať?

0

Spôsob platenia aj vyberania daní z príjmov upravuje na Slovensku zákon o dani z príjmov. Tento zákon jasne vymedzuje, čo je daň z príjmu fyzických osôb a čo daň z príjmu právnických osôb.

Kým pri dani z príjmov fyzických osôb sú najčastejším predmetom zdaňovania príjmy zo zamestnania, príjmy zo živnosti alebo inej samostatne zárobkovej činnosti, ďalej úrokové príjmy, príjmy z prenájmu, predaja nehnuteľnosti, no taktiež príjmy z predaja akcií a obchodných podielov, pri dani z príjmu právnických osôb sú predmetom zdaňovania predovšetkým zisky obchodných spoločností.

Daňové výzvy a cenná pomoc pri ich riešení

Podnikatelia čelia v rámci svojej činnosti mnohým výzvam, aj tým daňovým, s ktorými si neraz nevedia poradiť bez pomoci skúsených odborníkov. Tí najlepšie vedia, čo a ako s daňami, poskytnú komplexné odborné poradenstvo v oblasti dane z príjmov právnických i fyzických osôb na Slovensku, no neraz aj v zahraničí.

Ich služby zväčša zahŕňajú:

  • prípravu kalkulácie dane z príjmov fyzických a právnických osôb
  • výpočet preddavkov na daň z príjmov
  • prípravu daňových priznaní k dani z príjmov fyzických a právnických osôb
  • služby daňového plánovania a optimalizácie daní
  • zastupovanie pred daňovými úradmi či na súde

Optimalizácia daní právnických osôb

Poradenstvo a pomoc v daňovej oblasti sú vítanou alternatívou pre čoraz viac podnikateľov. Vedia, že ak svoje dane a ich optimalizáciu zveria do rúk špičkových expertov na dane, sú ich peniaze v bezpečí. A oni sa môžu o to lepšie a dôslednejšie venovať svojmu biznisu.

 

Block title

Block title

Block title