Home Blog

Tantrická masáž a dotyky: prečo sú také dôležité?

0

Cítite sa osamelý ? Presťahovali ste sa do nového mesta a chýba Vám rodina či priatelia? Alebo ste už dlhšie nezadaný a potrebujete cítiť dotyk druhého? Jedným zo spôsobov, ako pocítiť nežné dotyky je aj masáž. Ak chcete zažiť naozaj príjemnú masáž, ktorá poteší Vaše zmysli, vyskúšajte tantrickú masáž.

Akú rolu zohrávajú dotyky pri masáži?

Dotyky sú pre nás od narodenia prejavom lásky. Deti ich vyžadujú od svojich rodičov, zamilovaní od svojich partnerov. V dospelosti je sila dotykov podceňovaná, zaľúbenosť pominula, prišli starosti a stres. Na nežné prejavy sa akosi zabudlo. A to je chyba! Dotyky majú na náš organizmus veľmi priaznivý vplyv:

  • Podporujú tvorbu tzv. “šťastných” hormónov – endorfínov, ktoré nám zlepšujú náladu.
  • Znižujú množstvo stresových hormónov a prispievajú tak k celkovej upokojeniu.
  • Posilňujú imunitný systém.

Preto myslite na to, že ak je Váš partner podráždený alebo bez nálady, možno by mu pomohlo pár vašich dotykov. Ak k tomu pridáte aj masáž a rozmasírujete mu stuhnuté svalstvo, máte u svojho partnera rozhodne plusový bod.

Skúste tantrickú masáž

A čo takto skúsiť tantrickú masáž. Že neviete čo to je? Je to masáž ako stvorená na prebudenie vášne. Nežné dotyky po celom tele sprevádzané jemnou hudbou a omamnou vôňou. Celým telom myslíme všetky časti tela, teda aj tie intímne. Či už vyskúšate tantrickú masáž s vaším partnerom alebo navštívite tantrické masážne centrum, o intímny zážitok máte postarané. Rozvírte vo vás sexuálnu energiu, privoďte si do vzťahu novú iskru. Éterické oleje na vašej pokožke umocnia zregenerovanie celého tela. Odhaľte zábrany. Buďte vy aj partner pri masáži úplne nahí. Ak uvažujete nad navštívením tantrického salónu, tiež nemusíte mať ostych. V salónoch masírujú profesionálne tantra masérky. Nezaujíma ich či máte kilečko navyše, ich prácou je priniesť vám nezabudnuteľnú tantrickú masáž. Ak vám však dotyky cudzích osôb nie sú príjemné, pravdepodobne si tantra masáž veľmi neužijete. Uvoľnenie je totiž základom k tomu, aby ste si mohli naplno užiť pôžitok z tantrickej masáži.

Stále váhate nad tantrickou masážou? Nemáte čo stratiť. Doprajte si chvíľku pre seba. Vypnite od svojich problémov a zažite príjemné uvoľnenie. Celotelová masáž vrátane pohlavných orgánov – lingamu (mužský pohlavný orgán) alebo joni (ženské pohlavné orgány) vám prinesie nový príval energie, ktorý vám pomôže ľahšie zvládnuť ďalšie povinnosti.

Ako vybrať snehové reťaze pre SUV a 4×4

0

Zima prichádza a preto by ste mali byť pripravení na cestovanie v zimných a extrémnych podmienkach. To znamená, mať zimné pneumatiky a sadu snehových reťazí v kufri auta pre prípad, že by mohla byť jazda nebezpečná.

Kvalitné snehové reťaze zlepšujú jazdné vlastnosti na čerstvo napadnutom snehu, prašane, ľade, roztopenom snehu, mokrom povrchu, v blate… Poskytujú vyššiu trakciu a zvýšenú kontrolu nad vozidlom. Vyberajte si také, ktoré nepoškodia vaše hliníkové disky.

Pri výbere reťazí je dôležité zvážiť rôzne okolnosti: Ako často budete jazdiť po snehu alebo zľadovatenej vozovke? Aké vzdialenosti v takých podmienkach budete prekonávať? Budete jazdiť v horských oblastiach a do horských stredísk? Chystáte sa s vaším tátošom aj mimo udržiavanej cesty a po nespevnených terénoch? Máte športovo ladený offroad a chcete si ho užiť aj v zime? Odpovede na tieto otázky vám pomôžu nájsť reťaze pre vaše SUV či 4×4.

TEXTILNÉ SNEHOVÉ „REŤAZE“

Ak jazdíte na kratšie vzdialenosti a často, pozrite sa na novinku na trhu – textilné snehové reťaze (tzv. autoponožky – autosock), ktoré sú vyrobené pre jazdu v snehu. Ich nahodenie a vyzutie trvá skutočne iba pár minút a sú veľmi skladné.

OCEĽOVÉ, TITÁNOVÉ REŤAZE

Snehové reťaze na SUV a 4×4 majú odolnejšiu konštrukciu zloženú zo zosilnených článkov z legovanej ocele, prípadne z titánu. Práve tie sú stavané na robustné a ťažké pneumatiky. Top modelom sú automaticky samo-dopínacie reťaze, vďaka čomu je manipulácia s nimi skutočne pohodlná a rýchla.

DIAMANTOVÝ VZOR OCEĽOVÝCH REŤAZÍ

Po nasadení na kolesá vytvárajú vzor diamantu. Postarajú sa o bezpečnú a pohodlnú jazdu s nízkymi vibráciami a nízkou hlučnosťou. Poskytujú skvelú trakciu s minimálnou brzdnou dráhou a minimálnym šmykom. Odporúčajú sa pre vozidlá s ABS a systémami, ktoré automaticky bránia pretáčaniu kolies pri zrýchľovaní alebo rozbiehaní. Väčšinou sa veľmi jednoducho inštalujú bez potreby vozidlo zdvíhať alebo posúvať.

PRIEČKOVÝ (REBRÍKOVÝ) VZOR OCEĽOVÝCH REŤAZÍ

Tento typ reťazí má priečkový dizajn uchytený okolo disku. Ide o najstarší vzor a dosť efektívny. Vážia polovicu z hmotnosti reťazí s diamantovým vzorom. Sú veľmi účinné, aj keď sú najhlučnejším zo všetkých vzorov, zároveň sú však najpredávanejšie. Ich nahodenie je pomerne jednoduché, môže si však vyžadovať manipuláciu s vozidlom.

ODSKÚŠAJTE ICH

Nečakajte, kým budete v mraze skúšať nahodiť reťaze na kolesá prvý krát. Zoznámte sa s nimi ešte predtým (na suchej zemi), ako ich budete skutočne potrebovať. Nejazdite s nimi ale po suchej zemi, mohli by ste poškodiť vozovku aj vaše pneumatiky.

Po každom použití reťaze očistite od ľadu a snehu, aby ste predišli korózii. Nechajte voľne vysušiť.

Snehové reťaze si radšej vyberajte od špecialistov a v obchodoch, kde majú ich najväčší výber na všetky typy vozidiel skladom.

 

 

 

Go, with SWAN GO

0

Patríte medzi priaznivcov televízie a pred TV ste schopní stráviť aj celé hodiny? Doma však nie ste stále. Vďaka Swanu si však môžete obľúbené seriály, filmy a televízne show dopriať nech ste kdekoľvek! Ako je to možné?

Možné je to vďaka aplikácii SWAN GO od spoločnosti Swan. Pomocou tejto aplikácie si vašu obľúbenú televíznu stanicu môžete vychutnávať kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí vám na to napríklad smartfón, alebo tablet. Už sa nemusíte báť, že niečo zmeškáte, ak práve nie ste doma.

Čo je SWAN GO?

Služba SWAN GO, ktorá vám umožní prístup k obľúbenému televíznemu programu, aj keď práve nie ste vo svojej obľúbenej obývačke. Jedná sa o mobilnú aplikáciu pre telefóny a tablety, vďaka ktorej môžete mať svoje obľúbené Tv programy so sebou kdekoľvek a kedykoľvek.

Mobilná aplikácia, ktorú môžete používať až na 3 zariadeniach naraz, obsahuje až 33 tv kanálov, ktoré máte ihneď k dispozícií. Vďaka čistému a jednoduchému rozhraniu bude používanie aplikácie hračka. Určite oceníte intuitívne a pohodlné ovládanie, vďaka ktorému vždy rýchlo nájdete to, čo hľadáte.

Ako získať službu?

Neuveríte, ale zaobstaranie si takejto aplikácie je jednoduchšie, než si môžete myslieť. Stačí vám len pár klikov a službu môžete mať aj vy. Postačí len kliknúť na stránku Swanu a vybrať kategóriu televízia, kde nájdete aj spomínanú službu SWAN GO,ktorú si tu následne zopár klikmi viete aj objednať.

Po objednaní služby vám do 24 hodín príde e-mail s registračným kódom. Následne navštívte stránku www.swango.sk a pomocou svojho registračného kódu si vytvorte svoj SWAN GO účet, ktorým sa neskôr prihlásite na svojich mobilných zariadeniach. Vytvorenie SWAN GO účtu potvrdíte v overovacom e-maile, ktorý bol zaslaný na Vami uvedený e-mail.

Po potvrdení e-mailu si treba už len stiahnuť aplikáciu, podľa vášho zariadenia. Na výber je ako aplikácia pre iOS, tak aj pre Android alebo Windows Phone. Prihlásiť sa môžete pomocou predtým vytvoreného SWAN GO účtu maximálne na 3 zariadeniach súčasne.

Pre sledovanie na ďalšom zariadení je potrebné najskôr deaktivovať službu na niektorom z aktívnych zariadení. To môžete vykonať na SWAN GO portáli, odobratím jedného z existujúcich zariadení. Pre pridanie ďalšieho zariadenia následne stačí nainštalovať aplikáciu SWAN GO a prihlásiť sa prostredníctvom SWAN GO účtu na tomto zariadení. No nie je to jednoduché?

Kto môže mať službu SWAN GO?

V tomto je SWAN GO oproti iným druhom televízie, ako digitálna a káblová, úplne bezkonkurenčný. Mať ho totiž môže mať ktokoľvek a kdekoľvek. Nie ste tak limitovaný vašou lokalitou, pokrytím a podobnými faktormi, ktoré sú pri výbere digitálnej alebo káblovej televízie rozhodujúce.

SWAN GO je ale úplne diametrálne odlišná. Môžeme povedať, že je niečo ako internetová televízia. Televíziu tak máte neustále so sebou vo vašom smartfóne, ktorý v dnešnej dobe patrí medzi neodbytnú súčasť nášho života. Ako sme teda už spomínali, SWAN GO je niečo ako digitálna internetová televízia. Z čoho plynie, že na jej používanie je žiaľ potrebné internetové pripojenie. To je však už v dnešnej dobe súčasťou takmer každého paušálu. A ak nie, potrebné dáta sa dajú dokúpiť.

Spotreba dát pri pozeraní SWAN GO však záleží od kvality, v akej daný film, seriál alebo iný televízny program pozeráte. Priemerne však neminiete viac ako 1,5 GB dát za hodinu pozerania. Čo zas nie je tak veľa, keďže môžete mať vďaka tomu svoju obľúbenú tv napríklad pri ceste domov z práce, školy alebo pri inej príležitosti, keď niekam cestujete. TV v mobile vám tak zaručene skráti čas.

Koľko ma to bude stáť?

Ak si cenu za SWAN GO porovnáme s cenou za normálnu televíziu či už digitálneho alebo káblového typu, mesačný účet bude o niekoľko desiatok percent nižší. Mesačná cena služby SWAN GO je totiž len 3,99€. Doba viazanosti je taktiež flexibilná. Môžete si vybrať z dvoch účtovacích období, a to na 12, alebo na 24 mesiacov. Za cenu len 3,99 mesačne tak môžete mať 33 obľúbených kanálov stále pri sebe. Ak si dokonca službu objednáte do konca roka 2017, dostanete službu TV Archív zdarma.

Jediné čo k mobilnej tv ešte potrebujete je spomínané pripojenie na internet. Avšak aj so zrátaním ceny za službu SWAN GO a internetové dáta, vás mobilná televízia vyjde za super cenu. Neváhajte, veď SWAN GO môžete mať už do 24 hodín od objednania.

Chystáte sa na predĺžený víkend do zahraničia?

0

Nestihli ste letnú dovolenku, a práve preto plánujete predĺžený víkend do Ríma? Alebo už teraz viete, že zimné prázdniny si budete chcieť naplno užiť a chcete byť radšej nachystaný už s predstihom? Prinášame vám stručný, no praktický manuál, vďaka ktorému na nič podstatné nezabudnete! A to sa nemusíte baliť ani týždeň pred odchodom.

Čo vlastne potrebujem?

Pred tým, ako vôbec začnete s balením, spíšte si zoznam, ktorý bude obsahovať presne to, čo potrebujete. Znie to jednoducho, však? Nemyslíme tým, aby ste si zbalili tie krásne letné šaty, topánky a hydratačný krém, čo je taktiež dôležité, pochopiteľne. No bohužiaľ, veľa krát zabúdame na tie najdôležitejšie veci akými sú lieky či doklady, alebo naopak, zbalíme si kopec nepotrebných vecí, ktoré nám následne v kufri zbytočne zaberajú miesto. Aby ste sa vyhli podobnej situácií, zoznam vám v tom jednoducho pomôže, keďže vždy si naň môžete dopísať to, čo vám v ňom chýba, resp. prečiarknuť to, čo je v ňom zbytočné. Ak sa chystáte cestovať lietadlom, nezabudnite si postrážiť váhu a rozmery batožiny, inak vás čakajú nepríjemné „opletačky“ na letisku, a tomu sa chce asi každý z nás vyhnúť.

Pozor na doklady!

Je v podstate jedno, kam cestujete, nikdy si nezabudnite doklady, a to vrátane tých, ktoré sú určené pre deti. Overte si ich platnosť a zistite, aké doklady sú požadované v krajine, do ktorej sa chystáte. Cestujete do USA? Podmienkou je biometrický pas, čiže si nevystačíte len s tzv. rýchlopasom. Vhodné je, ak si spravíte kópie všetkých dokladov (pas, poistenie, občiansky preukaz) a uložíte si ich inde ako originály. Pri strate alebo krádeži vám toto opatrenie rozhodne pomôže uľahčiť vybavovačky, ktoré by vás čakali.

Majte prehľad o všetkom

Je celkom pochopiteľné, že na letisku mnohí z nás zmätkujú a majú strach, či predsa na niečo nezabudli. Dajte si všetky potrebné cestovné doklady k sebe a tak, aby ste ich mali na letisku neustále pri sebe. Nevyťahujte ich vtedy, keď nepotrebujete, aby ste ich zbytočne nevytratili. Pamätajte, že ich budete potrebovať trebárs pri vstupe do odletového priestoru či lietadla, na čo mnohí zabúdajú. Ďalším podstatným bodom, ktorý netreba podceniť sú čísla. Spíšte si zoznam čísel na veľvyslanectvo, políciu či záchranku danej krajiny, keďže nikdy nevieme dopredu určiť, či sa náhodou aj my neocitneme v situácií, kedy budeme náhle potrebovať pomôcť.

Uľahčite si nákup dovolenky

Pokiaľ vám to rezervácia umožňuje, využite možnosť online rezervácie, vďaka čomu ušetríte množstvo času. Nie je to nič zložité a koniec koncov nebudete musieť čakať v rade na letisku. Samozrejme, ide o individuálnu záležitosť, keďže každému vyhovuje niečo iné, no ak sa chystáte na dovolenku, prípadne predĺžený víkend na poslednú chvíľu, táto forma rezervácie je predsa len jednoduchšia a najmä rýchlejšia.

 

Cítite sa ráno unavený? Skoncujte s tým raz a navždy!

0

Každý večer sa snažíte ísť čo najskôr do postele, aby ste sa poriadne vyspali a neboli ste ráno unavený tak, ako zvyčajne? Občas sa však môže stať, že toto jednoduché pravidlo nedodržíte, pretože sa bojíte, že vám niečo unikne, neodpíšete kamarátke na Facebooku alebo si nestihnete pozrieť ďalšiu časť vášho obľúbeného seriálu. Aj v tomto prípade máte možnosť kvalitne a plnohodnotne sa vyspať, len treba vedieť ako.

Vyvetrajte!

Pred tým, ako si ľahnete, otvorte dokorán okno aspoň na 5 minút a poriadne prevetrajte vašu izbu. Nezáleží na tom, či je vonku plusová alebo mínusová teplota, prísun čerstvého vzduchu potrebujete! Ideálne je, ak si dáte bavlnené ponožky, pretože studené chodidlá vám môžu brániť v zaspávaní, čiže na to pozor!

Pravidelný režim

Ako už bolo spomenuté v úvode, niet nad pravidelný režim. Povedzte si, že každý večer budete o 22:30 v posteli, a to za akýchkoľvek okolností. Telo potrebuje pravidelný rituál a pokiaľ mu ho dáte, navyknete si naň. Okrem toho sa budete cítiť zdravšie, vitálnejšie a koniec koncov i krajšie.

Príjemná vôňa musí byť!

Vedeli ste, že aj taká vôňa má vplyv na naše zmysly? Po sprche sa natrite vašim obľúbeným telovým krémom či olejčekom, ktorý bude rozmaznávať vašu pokožku. Keď si ľahnete, budete cítiť príjemnú sviežu vôňu, ktorá vás koniec koncov uspí a vy sa zobudíte ako znovuzrodený.

Pohárik vínka jednoznačne áno!

Pohárik vínka, ktorý si vypijete pri obľúbenom filme je ďalší skvelý spôsob, ako podporiť zdravý a tuhý spánok počas celej noci. Pochopiteľne, že nehovoríme o fľaši vína, či tvrdého alkoholu, ktorý by mal pre váš organizmus opačný efekt. Vyhnite sa tiež mastným jedlám, ktoré môžu spôsobovať problémy so zaspávaním a aspoň dve hodiny pred spaním už nejedzte. Ak by ste predsa len dostali na niečo chuť, nič nepokazíte ľahučkým šalátom, kúskom jablka či kockou horkej čokolády.

Čaj na upokojenie

Ak ste mali nabitý deň, plno práce a starostí, niet divu, že doma chcete mať pokoj. K tomu vám pomôže šálka mätového alebo zeleného čaju, ktorý má skvelé povzbudivé účinky! Okrem toho sú bylinkové čase mimoriadne prospešné pre ľudí, ktorí trpia nervozitou, bolesťami hlavy, nespavosťou či žalúdočnými problémami. Z toho vyplýva, že denne by sme mali vypiť aspoň 2 šálky čaju, no ak by ste na to predsa len zabudli, doprajte si ho aspoň večer pred spaním.

Športujte

Vedeli ste, že nielen ranný, ale aj večerný beh má perfektný vplyv na naše fyzické i psychické zdravie? Zbavíte sa tak negatívnych myšlienok, odreagujete telo i myseľ a koniec koncov tým spevníte svalstvo, ba dokonca schudnete nejaké to kilečko navyše. Podporte váš kardiovaskulárny systém, činnosť mozgu a ďalšie dôležité funkcie, bez ktorých by náš organizmus nemohol fungovať a uvidíte, že sa ráno zobudíte plný energie!

 

Máte šťastný vzťah? Zistite to!

0

Pochopiteľne, že žiadny článok vám nedokáže nájsť priamu odpoveď na to, či máte alebo nemáte šťastný vzťah, aj keď existuje niekoľko situácií, na základe ktorých to zistíte. Inými slovami povedané, ak počujete nasledujúce vety od vášho partnera aj vy, s vysokou pravdepodobnosťou žijete v harmonickom a pevnom vzťahu, ktorý len tak ľahko nič nezlomí. Aj vy ste zvedavý, o čo ide?

Veľa slov netreba

Hovorí sa, že ženy povedia denne priemerne dvojnásobok viac slov ako muži, aj keď podstatné je skôr to, čo povedia. Na druhej strane by sme si mali postačiť s tým, čo nám partner za deň povie a je viac menej jedno, či je toho veľa alebo málo, dôležité je to, čo povie! Práve to „málo“ robí naše vzťahy šťastné a spokojné! Načúvajte a občas sa snažte čítať medzi riadkami, keďže nie každý z nás má dostatok odvahy vyjadriť za akýchkoľvek okolností svoje pocity.

Vďačnosť

Neexistuje väčšia samozrejmosť než je poďakovanie za dobrý skutok, ktorý spraví jeden pre druhého. Viete si vôbec predstaviť, že by ste svojmu partnerovi nepoďakovali za opravenú poličku v kuchyni? Alebo by ste nepočuli obyčajné „ďakujem“ za večeru, s ktorou ste sa trápila hodinu? Kúzelné slovíčko, ktoré používame od detstva, má svoje neopísateľné čaro, na ktoré by sme nemali zabúdať v žiadnom prípade! Partnerovi tým totiž dokazujeme to, že si ho vážime.

Zaujímajte sa!

Spýtali ste sa partnera, ako sa dnes mal? Banálna otázka, ktorá dá najavo to, že vám nie je ľahostajné, ako sa ten druhý cíti. Možno sa vám zdá zbytočné pýtať sa vašej polovičky, ako sa má, čo dnes robila, prípadne čo sa udialo v práci, no verte, že aj takouto „drobnosťou“ mu dáte najavo, že sa oň zaujímate.

Nebráňte sa citom

Pre každého z nás je spočiatku veľmi náročné vyznať svoje city. A keď sa k tomu nakoniec odhodláme, máme chuť to vykričať celému svetu, však? Nezabúdajte svojmu partnerovi pravidelne hovoriť, ako ho máte radi, len tak pre istotu. Aby to nezabudol. A viete, čo má omnoho väčšiu váhu ako len obyčajné slová? No predsa činy! Potešte svoju drahú kyticou ruží, pripravte jej desiatu do práce alebo ju prekvapte víkendovým pobytom pre dvoch. Fantázií sa medze nekladú, tak prečo sa z času na čas neodviazať a nespraviť pre svoju polovičku niečo bláznivo zamilované?

Pomáhajte si navzájom

Môže ísť o drobnosť akou je príprava kávy, vynesenie odpadkov alebo výmena plienky. Skrátka činnosti, ktoré on nemusí mať v láske, ale pre vás to zas taký problém nie je, takže mu môžete takýmto spôsobom občas uľaviť a uvidíte, že váš vzťah sa posunie o krok vpred! Tak čo poviete, aj vy zmeníte aspoň z časti vaše správanie voči partnerovi a budete mu venovať viacej pozornosti? Uvedomte si, že každý z nás si zaslúži úprimnú lásku a vďaku, tak prečo sa tomu strániť a vyhýbať, keď by to mohlo časom narušiť váš vzťah?

Zvýraznite svoju výnimočnosť s originálnym dreveným motýlik

0

Móda je tu tak dlho ako samotné ľudstvo.  Už od nepamäti sa ľudia snažili skrášľovať rôznymi doplnkami či odlišovať od seba navzájom odevom i rôznymi sprievodnými prvkami. Len keď sa bližšie pozrieme na našu krajinu, tak čo kraj, to iný kroj, zdobenie i doplnky. Ľudia sa na jednej strane chcú od seba odlišovať, na druhej strane sa túžia stotožniť s určitou komunitou a prihlásiť sa tak k určitým jej hodnotám.

Buďte vždy originál

Každý človek je unikátny a svoju autenticitu často vyjadrujeme aj prostredníctvom odevu a doplnkov, ktoré nosíme. Originalita, sebavedomie, túžba po poznaní a naplnení života sú atribúty, ktorými možno označiť súčasnú generáciu mladých ľudí. Túžia po slobode v každej oblasti. Móda je k nim viac ako zhovievavá a poskytuje fantázii plný priestor na sebarealizáciu. Mnohých mladých ľudí zároveň charakterizuje návrat k pôvodným hodnotám, prírode a tradíciám.

S láskou k tradíciám

Drevené motýliky pre pánov sú dôkazom toho, ako možno spojiť moderné s tradičným pri zachovaní jedinečnosti. Ak máte chuť kráčať v lone tradícií, chcete sa však odlišovať, tento originálny pánsky doplnok vás určite nesklame. Prírodný materiál v rôznych prevedeniach je vhodný na mnohé príležitosti. Je to ideálny spôsob ako prezentovať tradícia krajiny na medzinárodnom obchodnom rokovaní a vďaka jeho nenútenej elegancii ho možno nosiť aj na všetky slávnostné príležitosti vrátane svadieb, jubileí a výročných stretnutí.

Nie je to žart, ale zábava musí byť

Pri nosení drevených motýlikoch sa určite nemusíte báť toho, že by stratili svoj tvar. Ak chcete upútať pozornosť napríklad na niektorej z networkingových udalostí, na svojho dreveného motýlika sa vždy môžete spoľahnúť. Nie je žiadnym tajomstvom, že smiech lieči. Ak sa aj vy držíte tejto životnej filozofie, drevený motýlik v tvare pánskych fúzov je to pravé orechové pre vás. Stretnutie s americkým investorom alebo kolegom môžete okoreniť motýlikom s nádychom americkej vlajky.

Robte si radosť každý deň a nebojte sa ukázať svoju unikátnosť. Pánske doplnky v súčasnosti zažívajú renesanciu. Mnohé dámy však tiež potvrdzujú, že drevený motýlik je ideálnym darom pre ich drsnejšiu polovičku. Inšpirujte sa našou bohatou ponukou a pošlite nám fotografiu, na ktorej hrdo nosíte svojho dreveného motýlika.

Wifi do vrecka

0

Prístup na internet sa v dnešnej dobe stal veľmi požadovanou službou. Využívame ho dennodenne, na rozličné účely. Či už ide o prácu, zábavu či získavanie informácií. Internet je už našou súčasťou a pripojenie naň máme väčšinou zabezpečené už aj prostredníctvom dátových služieb v našich smartfónoch. Wifi do vrecka od mobilného operátora 4ka predstavuje službu, s ktorou o prístup na internet núdzu mať nebudete.

S využívaním wifi do vrecka získate neobmedzené a nekonečné dáta na území celej Slovenskej republiky. A to nie len do vášho mobilu, ale aj tabletu či notebooku. To všetko získate v hodnote 12€ a nepotrebujete sa viazať.

Mobilný internet od operátora 4ka vám zabezpečí skvelú rýchlosť a neobmedzený prístup, a to všetko máte so sebou. Z toho vyplýva, že sa už nebudete musieť obťažovať vyhľadávaním dostupných wifi sietí. Online tak budete môcť byť kdekoľvek, či už ste na cestách, v práci, alebo doma.

V rámci služby TO.∞ DÁTA si môžete nastaviť aj automatickú obnovu, vďaka ktorej sa vám služba obnoví každých 30 dní a vy tak budete mať nekonečné dáta neustále k dispozícii. Môžete tak urobiť v Mojej zóne, kde si nastavíte úhradu priamo z vašej platobnej karty. Vaše údaje o platobnej karte budú bezpečne uložené.

So službou Wifi do vrecka dátujete na celom území Slovenka neobmedzene s rýchlosťou pripojenia do 50Mbit za 10 sekúnd a za jednu minútu volaní a jednu SMS správu zaplatíte len 4 centy.

 

Keď sa pocikanie premení na inkontinenciu

0

Pri narodení malého bábätka nikto nerieši pocikanú plienku alebo plachtu. Rodičia sa radujú z novorodenca a prebaľovanie je pre nich samozrejmosť. Až keď sa deti pýtať sa na toaletu, začínajú ovládať udržiavanie moču. Občas sa síce stane nehoda, no je potrebné vedieť, kedy ide skutočne o chvíľku zabudnutia pri hre alebo, naopak – o problém, ktorý treba riešiť.

Po tom, čo sa deti naučia používať nočník alebo toaletu, rodičia s radosťou zahadzujú detské plienkové nohavičky. Niekedy však dieťa príde za maminou mokré a s plačom. Vtedy sa napríklad dieťa hralo a neuvedomilo si potrebu. Niekedy má však únik moču inú príčinu.

Čo sa stalo?

Na začiatku sú situácie, keď dieťa príde pocikané a rodičia sú netrpezliví, že ich drobec sa ešte nenaučil predchádzať takýmto nehodám. Netreba si však hneď myslieť, že uniknutý moč je chyba nepozornosti dieťaťa, ale je potrebné, aby ste sa pýtali, čo sa stalo. Únik moču u deťoch až tínedžerov môže mať psychickú a urgentnú príčinu.

Takéto môžu byť príčiny detskej inkontinencie

Psychická príčina je spojená so stresom, ktoré dieťa pociťuje. Mnohokrát sa takýto stres chápe ako zľaknutie sa dieťaťa, strach z niečoho, alebo stres z fyzickej námahy, či skôr celkový adaptačný stres na prostredie a úlohy, ktoré sú mu predkladané (ako napr. pomočovanie v skôlke). Únik moču u detí je veľmi častým sprievodným znakom strachu pri šikane alebo domácom násilí. Často sa deti pocikajú cez noc, ak majú zlé sny alebo prežívajú strach. Neovládať zvierače môže dieťa aj pri fyzickej námahe, ak ho niekto núti ťahať ťažké veci, športovať, čo dieťa nechce, alebo sú na neho kladené veľké nároky.

Urgentná príčina inkontinencie detí sa vyskytuje vtedy, ak nie sú močové cesty alebo mechúr dostatočne vyvinuté. Vyprázdňovanie močového mechúra je narušené a deti dokážu mať psychický blok, kedy sa snažia cikanie redukovať. Vtedy rodičia môžu pozorovať kríženie nôh, zadržiavanie cikania rukami alebo zakrývanie rozkroku. Únik moču môže nastať aj pri obyčajnom kýchnutí či zakašľaní. Niekedy si dieťa cvrkne moč aj vtedy, keď je choré.       

Ako problém riešiť?

Ak ste sa dostali do situácie, kedy vaše dieťa pravdepodobne trpí samovoľným únikom moču, mali by ste ako prvé vyhľadať odborníka. Doktor vám odporučí, ako postupovať, či môže dieťa podstúpiť elektrostimuláciu panvového dna. Vysvetlí vám, ako máte s dieťaťom cvičiť cviky panvového dna a ako prispôsobiť život tomuto ochoreniu.

Na trhu sa objavujú viaceré značky pomôcok, no mnoho doktorov odporúča inkontinenčné pomôcky TENA. Táto značka ponúka pre väčšie deti, ktoré už nemôžu nosiť klasické detské plienky, špeciálne inkontinenčné vložky. Tieto vložky sú určené nielen pre dievčatá, ale aj pre chlapcov, ktorým je tvar vložiek prispôsobený.

Pokiaľ sú takéto špeciálne vložky zachytávajúce moč nedostatočné, môžete pre dieťa kúpiť nohavičkové plienky určené na stredný únik moču. Funkciou týchto plienok je nielen zadržanie moču, ale aj eliminácia zápachu a zvýšená ochrana proti pretekaniu.

Pomôcky, ktoré nesklamú

Okrem nohavičkových plienok môžete kúpiť deťom tenšie ochranné spodné prádlo, ktorého výhodou je splynutie s oblečením. Vaše dieťa môže nosiť takéto ochranné prádlo pod oblečením a nikto si to nevšimne. Pokiaľ sa inkontinencia u vášho dieťaťa zhorší až na ťažší únik, TENA značka ponúka nohavičky s kompletnou ochranou alebo s vyvýšeným pásom. Takéto nohavičky dokážu zabrániť pretekaniu a zachytávajú nielen uniknutý moč, ale aj stolicu. Najviac používané sú u postihnutých detí alebo po ťažšom úraze či operácii.

Dbajte na hygienu

Pri inkontinencii je hygiena veľmi dôležitá a musíte si zapamätať dieťa umývať každý deň. Pokiaľ dieťa trpí len slabším únikom moču, postačí vám špeciálny sprchovací gél alebo čistiaca pena. Obsahuje látky, ktoré ochraňujú a ošetrujú postihnutú pokožku. Veľmi praktické sú čistiace vlhčené obrúsky, ktoré si môžete zobrať kdekoľvek. Poskytujú okamžité očistenie a odľahčenie pokožky od amoniaku, ktorý je vylučovaný v moči.

Popri hygiene dbajte na dostatočnú hydratáciu pokožky. Používajte hydratačné mlieko určené pre inkontinenčných pacientov, ktoré chráni pokožku a obsahuje veľa vitamínov. Taktiež je dôležité, aby malo dieťa hydratované ruky, preto doktori odporúčajú zinkové alebo vazelínové krémy na pokožku. Výhodou TENA pomôcok je dostupnosť vzoriek, ktoré môže vaše dieťa vyskúšať.

Časová hojdačka inkontinencie

Ochorenie úniku moču sa u ľudí vyskytuje vekom akoby na hojdačke. Keď sa narodí malé dieťa, únik moču môže nastať až 20-krát za deň. Ako dieťa rastie a pomaly starne, únik moču je menej častý, až si dokáže únik moču ovládať. Približne od tretieho roka života dokáže človek zadržať moč a potrebu chodiť na záchod pociťuje a ovláda.

Existujú však prípady, kedy sa stane „nehoda“ a moč unikne. Inkontinenciou môžu trpieť ľudia aj v neskoršom veku. U žien môže nastať toto ochorenie napríklad pri tehotenstve a po pôrode. Následne s vekom stúpa pravdepodobnosť inkontinencie pri oboch pohlaviach.

Nastane teda situácia, kedy sa nechcený únik moču vráti a už nevylieči. Človek je teda na časovej hojdačke inkontinencie, ktorej, ak nebude počas svojho života precvičovať svaly panvového dna, sa nevyhne.

Vandali si nevyberajú, no dá sa proti nim chrániť

0

Len si predstavte situáciu s vaším autom na lízing. Že by vám ho nejaký vandal z dlhej chvíle napríklad podpálil. Budete musieť lízing naďalej splácať, no zostanete bez auta, ktoré bolo zničené. Pre takýto prípad existuje poistenie proti vandalizmu alebo krádeži, ktoré vás možno vyjde o pár eur ročne naviac, no oplatí sa stonásobne.

Mať auto na lízing nie je žiadna hanba, práve naopak, každý chápe, ak nemáte hotovosť poruke. Nevýhodou však je pocit, ktorý vás neustále tlačí zarábať viac peňazí, pretože máte na krku dlh. Veľakrát však nový majiteľ auta zabúda na jeho hodnotu a možnosti poistenia.

PZP verzus havarijná poistka

Každý majiteľ automobilu vie, čo má urobiť ako prvé bezprostredne po kúpe nového auta. Musí si vybaviť povinné zmluvné poistenie. Povinné je kvôli tomu, aby poisťovňa pomohla nevinnému, keď mu vinník nemá ako vyplatiť celú sumu škôd.

Vytvoriť si povinné zmluvné poistenie je stanovené zákonom a jeho porušenie je trestné. V skratke PZP obsahuje náhradu škody, ktorú by ste mohli pri šoférovaní spôsobiť inej osobe. Žiaľ, škodu na vašom aute vaše PZP nepokryje. Práve na to je tu možnosť vybaviť si havarijné poistenie, ktoré vyrieši mnoho nepríjemných situácií. S havarijnou poistkou si môžete byť istí, že pokryje náklady na opravu vášho vozidla v prípade poistnej udalosti.

Pripoistenia ku havarijnej poistke

Tak ako máte možnosť vybrať si dodatočné pripoistenia k vášmu životnému poisteniu – alebo pripoistenia k poisteniu domu – máte možnosť vybrať si dodatočné služby k havarijnej poistke. Žiaden majiteľ auta si nemôže byť istí, či je jeho auto v bezpečí a bez nástrah z okolia. Ani vy. Odporúča sa preto pri vytváraní havarijného poistenia zvážiť a pripojiť si dodatočné pripoistenia. Jedným z možností pripoistenia je poistenie proti krádeži. Druhou možnosťou je dodatok havárie a vandalizmu.

Poistenie proti krádeži chápte ako pokrytie škody pri krádeži celého auta alebo aj len jeho častí ako štandardnej a doplnkovej výbavy. Poistenie proti vandalizmu a havárie pokrýva viacero situácií, ktorým sa, žiaľ, nemusíte vyhnúť.

Riešenie ťažkej situácie

Dostali ste sa do situácie, keď ste večer zaparkovali svoje krásne nové auto na parkovisku pred bytovkou a ráno boli všetky autá na parkovisku dobúchané a poškriabané? Poviete si, že to boli zaiste nejakí tínedžeri a vy neviete, čo teraz spraviť. Minimálne jeden z vašich susedov už určite zavolal policajtov, ale ak ich tam ešte nevidíte, môžete ich zavolať aj vy.

Na začiatok po vysvetlení situácie si policajti spíšu zápisnicu a vy môžete zavolať poisťovni a spýtať sa na postup. Je potrebné všetko nahlásiť, spísať a nafotiť. Veď auto bolo úplne nové bez škrabanca.

V prípade, že máte uzatvorené len PZP, vaša poisťovňa vám v telefóne oznámi, že nemáte nárok poistnú udalosť nahlásiť, pretože proti vandalizmu poistení nie ste. Ak ste si uzatvorili havarijné poistenie a máte aj poistenie proti vandalizmu, riešenie sa isto nájde. Poistiť auto proti vandalizmu je možné a v prípade, že bývate v paneláku a parkujete svoje vozidlo každý večer vonku a nie v garáži, v podstate aj nevyhnutné. O možnostiach poistenia sa preto informujte včas.

Proti čomu ste poistení?

Poistenie proti vandalizmu zahŕňa mnoho udalostí, ktoré môžu nastať. Pokiaľ nemáte v pláne parkovať svoje auto v stráženej súkromnej garáži po celý deň, mali by ste sa na tieto udalosti pripraviť. Najčastejším vandalizmom, s ktorým sa majitelia áut stretávajú, je poškriabaný lak. Či už vám poškriabu lak kľúčmi, otvorením dverí na parkovisku, nákupným vozíkom alebo kovovými predmetmi, poisťovňa vám to preplatí.

Tak isto ako poškriabaný lak vám poisťovňa preplatí aj prepichnuté alebo vypustené pneumatiky či rozbité sklo. Medzi ostatné kryté poistné udalosti patrí preliačená karoséria, odtrhnutý znak značky auta, poškodený lak riedidlom, sprejovanie na karosériu či podpálenie auta. V tomto poistení máte istotu preplatenia všetkých nákladov pri každom vandalizme. Jediné, pre vás vopred informované vandalstvo, ktoré nie je kryté poistením, je znečistenie skiel a karosérie mazivom.

Nebojte sa pýtať

Pri uzatváraní havarijnej poistky si dávajte pozor či vaša poisťovňa vám ponúka možnosť pripoistenia havárie a vandalizmu alebo krádeže. V dnešnej dobe, kedy vandali narobili škody na aute už tisíckam majiteľov, takéto poistenie rozhodne oceníte. Preto sa tomu treba dopredu vyvarovať a informovať sa o možnostiach poistenia vo vašej poisťovni alebo si zabezpečiť takéto poistenie inde. Hlavne nestrácajte čas a nečakajte, kým sa niečo neprihodí.

Block title

Block title

Block title