3 športy, ktoré vám pomôžu bojovať so stresom

0
1142
3 športy, ktoré vám pomôžu bojovať so stresom
3 športy, ktoré vám pomôžu bojovať so stresom

Dôvody, prečo začať športovať majú ľudia rôzne. Je pravda, že väčšina ľudí sa snaží športom schudnúť alebo formovať postavu. Napriek tomu by ste športovanie nemali brať len ako prostriedok k zmene figúry, ale tiež ako prostriedok pre zlepšenie fyzického a psychického zdravia. Každý pohyb, ktorému sa venujete pravidelne, posilní vašu imunity a zlepší vám náladu. Ktoré športy sú pre boj so stresom najlepšie?

Beh vás nestojí nič, ale dáva vám veľa

Behanie je športom, ktorému sa môžete začať venovať hoci aj od tohto momente. K behaniu potrebujete len odhodlanie a kvalitnú bežeckú obuv. Beh odporúčajú odborníci, každému človeku vo fáze chudnutia a tiež ľuďom, ktorí trpia depresiou. Výsledky štúdie amerických vedcov dokonca tvrdia, že stačí, aby ste behali každý deň pár minút a predĺžite si život o niekoľko rokov. Behanie prospieva kompletne celému telu a hlavne mysli. Počas behania v prírode si vyčistíte hlavu, zmiznú všetky negatívne myšlienky, vyplavia sa hormóny šťastia a zlepšíte si tiež pamäť. Ranný beh vám pomôže lepšie sa sústrediť na úlohy počas dňa a spracovať všetky informácie oveľa rýchlejšie. V prípade, že ste sa rozhodli skúsiť tento skvelý šport, kliknite na stránky e-shopu inSPORTline a kúpte si športovú obuv pre lepší pocit z behania.

Boxovaniu sa môžete venovať doma

Ďalším skvelým športom na odbúranie stresu je boxovanie. Nemusíte chodiť do športového centra, pretože boxovacie vrece vám doma nezaberie veľa miesta. Niektoré modely sa dajú zavesiť na strop, iné stačí položiť na zem. K vrecu si dokúpte boxerské rukavice a začnite zo seba vybíjať depresiu a zlosť. Ak si predstavíte namiesto vreca vášho nepriateľa, zaručene vám boxovanie pôjde jedna radosť. Jeden tréning boxu zaberie viac ako škatuľka antidepresív. Z tela sa vám uvoľní nielen hnev, ale tiež napätie. Podobné účinky majú rôzne druhy bojového umenia, napríklad karate alebo obľúbený systém sebaobrany Krav Maga.

Joga nie je len cvičenie proti stresu

Ak nemáte radi dynamické športy, tak vsaďte na jogu. Stačí sa naučiť jej základy so skúseným jogínom a následne môžete cvičiť v pohodlí domova. Každý, kto prepadol joge vám potvrdí, že vďaka nej sa zbaví bolestí nielen telo, ale tiež duša. Do rovnováhy sa dostane celý organizmus vrátane mysle. Pri joge si vyčistíte myšlienky a veci, ktoré sa vám zdali neriešiteľné či ubíjajúce, sa zrazu všetky vyjasnia. Počas jogy sa pozitívne stimuluje endokrinný systém, a preto sa rýchlo dostanete do pohody a harmónie.