5 pomôcok na formovanie svalov na rukách

0
550
Ako formovať svaly na rukách. Pomôcky na formovanie paží, ktoré je možné používať aj doma.

Nielen muži sa snažia mať vypracované svaly na rukách. Ženy, ktoré nosia počas leta šaty na ramienka, musia na pažiach zapracovať rovnako ako muži. Ako pomocníkov k formovaniu svalov rúk, ramien a chrbta si kúpte športové pomôcky, ktoré vám s progresom pomôžu. Ktorých 5 pomôcok je skvelých na formovanie svalov rúk?

1. Multipress

Ak chodíte radi do fitka, nevynechajte cvičenie na multipresse. Vytláčanie závaží je na formovanie rúk najlepším cvičením. Multipress umožní precvičiť svaly na rukách bez pomoci druhého človeka alebo trénera. Vodiace tyče majú záchytné body, na ktoré môžete v prípade potreby závažie uložiť. Niektoré multipress stroje je možné kúpiť v prevedení na domáce využitie. V prípade, že máte rodinný dom a viac priestoru, odporúčame do multripress zariadenia investovať.

2. Jednoručky

Pre ženy sú na formovanie paží určené jednoručky. Ich menšia váha je ideálna nielen na spevnenie paží, ale tiež na zvýšenie záťaže počas kardio cvikov. S jednoručkami môžete behať, drepovať alebo skúšať stovky variácií cvikov. Nakladacie jednoručky sú vyšším stupňom činiek s pevnou váhou a zároveň cestou k pevnejším svalom.

3. Kettlebell

Okrem jednoručiek a nakladačiek by vám vo výbave nemali chýbať kruhové činky tzv. kettlebell. Švih a k tomu kettlebell vyššej váhy precvičujú svaly na rukách, na zadku i stehnách. S kettlebellom je možné vymyslieť desiatky variácií cvikov na posilňovanie a tiež kardio cviky. Všetky druhy činiek a setov zakúpite za dobré ceny na stránkach internetového obchodu inSPORTline.

4. Hrazda

Do menších bytov je hrazda perfektná pomôcka na formovanie svalov paží a chrbta. Hrazda sa dá zavesiť na stenu ako basketbalový kôš, ale existujú aj lacnejšie varianty s možnosťou upevnenia na dvere. Pre ušetrenie miesta v malom byte sú vhodné modely, ktoré sa pripevňujú na strop. Na hrazdu sa navyše dajú zavesiť iné pomôcky, napríklad TRX, ktoré spestria tréning a umožnia cvičiť rôzne svalové partie súčasne.

5. Gumy a expandery

Gumy na cvičenie a expandery s vyšším odporom sú pri cvičení rovnako účinné ako ťažké činky. Využiť sa dajú na vytvorenie komplexného tréningu alebo ich zapojte do rozcvičky či strečingu po cvičení. Gumy sa predávajú vo forme pásov a slučiek. Expandery je možné dĺžkovo nastaviť.