5 výhod virtuálnych platforiem alebo prečo sa nebáť usporiadať online

0
834
online event
online event

Rušenie rezervácií, platba storno poplatkov, strata času aj peňazí. Hoci sa hodnota interakcií na live eventoch nedá úplne nahradiť, dnešná doba nie je stretnutiam tvárou v tvár príliš naklonená. Podoba eventov sa tak pod ťarchou pandémie pomaly mení a meniť sa tak musí aj prístup, s ktorým svoje podujatie organizujeme.

Do popredia sa tak dostáva svet hybridných a online eventov. A s nimi aj platformy, vďaka ktorým je usporiadanie takýchto eventov nenáročné a interaktívne.

Každý event prináša množstvo špecifických úskalí, na ktoré treba vopred myslieť. Pokiaľ stále váhate nad tým, či sa púšťať do usporiadania online eventu, tak práve vám prinášame 5 dôvodov, prečo sa nemusíte báť!

1. Žiadny priestor = žiadny problém

Je jedno, či ste doma v pyžame, na slnečnej pláži, alebo napríklad na zjazdovke. Pokiaľ máte dostupný internet, môžete sa na event pripojiť zo všetkých kútov zemegule. Aj napriek pandémii.

Jediný priestor, ktorý tak budete potrebovať, je ten virtuálny. Nemusíte sa ale zamýšľať nad veľkosťou priestoru, zaisťovaním cateringu, obsluhou pri šatni, ani vrtkavosťou počasia.

Usporiadajte aj vy originálny online event s virtuálnou platformou Laia
Usporiadajte aj vy originálny online event s virtuálnou platformou Laia

2. Dáta, dáta, dáta

Koľko ľudí zaujímala prednáška? Aká bola miera interakcií? Ako pracujú návštevníci eventu s programom? Chytrá platforma vám dovolí s týmito informáciami pracovať a zaistiť tak návštevníkom ten najlepší a customizovaný zážitok. Budú si tak môcť zorganizovať program presne podľa seba, a navyše im LAIA Events bude k dispozícii 24/7.

A čo získate vy ako organizátor? Prístup do detailnej analýzy, ktorá vám zodpovie mnoho otázok, ktoré by pri live evente zostali bez odpovede.

3. Interakcie pre každého

Na rušných eventoch nie je ľahké osloviť tých správnych ľudí. Ale čo keby ste dopredu vedeli, ktoré kontakty budú pre každého jednotlivého účastníka relevantné, a dali mu zároveň priestor sa s nimi jednoducho prepojiť?

Aj na tento problém má odpoveď virtuálna platforma LAIA. Cez pár kliknutí vás prepojí s relevantnými účastníkmi na základe personalizovaných kritérií, ktoré zadali pri registrácii.

Laia  - virtuálna platforma pre váš event
Laia  – virtuálna platforma pre váš event

4. “Hello” aj “Dobrý deň”

Nájsť niekoho, kto by bol schopný hovoriť niekoľkými jazykmi a zaistil tak potreby zahraničných návštevníkov, je zložité a veľmi nákladné. A nikdy nie bezchybné.

Nie tak s virtuálnou platformou! Každý účastník eventu môže mať kompletný servis zaistený v jazyku, ktorému rozumie.

5. A čo peniaze?

Myslíte si, že prevádzka platformy stojí malé imanie? Vyjde vás to na menej ako usporiadanie malého live eventu. A ako bonus budete mať menej starostí, viac dát a spokojných návštevníkov.

Ako sami vidíte, práca s virtuálnymi platformami je intuitívnejšia a dostupnejšia než kedykoľvek predtým. Slovenská platforma LAIA events  na báze umelej inteligencie s integrovaným chatbotom dokáže zaistiť všetky úlohy potrebné na zabezpečenie úspešného eventu od registrácie po streamy. Dáte online eventom šancu?