7 možností, ako cvičiť doma pomocou strojov a športových pomôcok

0
755
7 možností, ako cvičiť doma pomocou strojov a športových pomôcok
7 možností, ako cvičiť doma pomocou strojov a športových pomôcok

Cvičenie doma môže byť rovnako efektívne ako tréning v posilňovni, ak máte správne pomôcky a stroje. V snahe udržať sa fit a zdravý je domáci tréning správnou cestou, keďže môžete cvičiť vo chvíli, keď máte práve čas. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník, alebo skúsený športovec, existuje niekoľko skvelých možností, ako si udržať kondíciu priamo vo svojej obývačke. Aby sme vám pomohli objaviť rôznorodé metódy cvičenia, vytvorili sme pre vás zoznam 7 možností, ako na efektívny domáci tréning.

1. Bežiaci pás

Bežiaci pás na doma je vynikajúcim strojom, ktorý pomáha udržať či budovať kondíciu a spaľovať kalórie pri pozeraní televízie a dokonca medzi varením. Behanie a všetky dynamické aktivity posilňujú srdiečko, zlepšujú vytrvalosť a podporujú spaľovanie tukov. Pri behu sa zaťažujú predovšetkým dolné končatiny, vrátane stehien a svalov lýtok.

2. Cvičenie s odporovou gumou

Odporová guma je vynikajúcim nástrojom na posilnenie svalov s minimálnym namáhaním kĺbov. Cviky s odporovou gumou zamerané na hornú a dolnú časť tela pomáhajú posilňovať svaly ramien, hrudníka, bokov a nôh. Gumy sú pomôckou, ktorá prispieva k zlepšeniu stability a budovanie kondície. Kúpte si na doma viac odporových gúm, či už slučiek, alebo pásov zo stránok inSPORTline, aby ste si tréning čo najviac spestrili.

3. Eliptický trenažér

Eliptický trenažér je šetrný k kĺbom a poskytuje celkový tréning dolnej časti tela, core i rúk. Eliptický trenažér pomáha posilniť svaly, no má minimálny vplyv na pohybový aparát t.j. šetrí kĺby. Je ideálny pre tých, ktorí chcú trénovať napriek pohybovým problémom.

4. Posilňovanie s činkami

Cvičenie s činkami je klasickou metódou pre budovanie sily a svalovej hmoty. Rôzne cviky ako mŕtve ťahy, bench press a drepy zaťažujú rozmanité svalové skupiny vrátane hrudníka, nôh, chrbta a ramien. Činky je možné kúpiť vo variabilnom prevedení s rôznou hmotnosťou, takže ide o ideálnu pomôcku pre začiatočníkov i aktívnych športovcov.

5. Posilňovacia veža

Ak máte doma dostatok priestoru, doprajte si športový luxus v podobe posilňovacej veže. Posilňovacie stroje s viacerými funkciami umožňujú zameranie na rôzne svalové skupiny. Od cvikov na hrudník a ramená po nohy a chrbát. Tento univerzálny stroj vám pomôžu prispôsobiť si tréning podľa vašich potrieb a cieľov.

6. Cvičenie so švihadlom

Švihadlo nie je len pre deti! Cvičenie so švihadlom je výborným spôsobom, ako zvýšiť srdcovú frekvenciu, zlepšiť koordináciu a spaľovať kalórie. Toto cvičenie sa zameriava na svaly nôh, chrbtové svaly a posilňuje kardiovaskulárny systém.

7. Cviky s fitloptou

Fitlopta je výborným nástrojom na zlepšenie rovnováhy, stability a posilnenie svalov jadra. S fitloptou dokážete zostaviť veľmi zaujímavý a efektívny tréning. Okrem toho je cvičenie na tejto pomôcke zdravé pre chrbticu. Prispôsobte intenzitu cvičení svojim schopnostiam a postupne ju zvyšujte, aby ste dosiahli maximálne výsledky.

Gabriela Kudláčová – senior copywriter