Aké doplnkové svietenie je momentálne in?

0
761
Aké doplnkové svietenie je momentálne in?

Nevieme si predstaviť interiér, v ktorom by okrem dominantného hlavného osvetlenia nedotváralo atmosféru aj doplnkové svietenie. Doplnkové druhy osvetlenia nie sú však len na to, aby vytvárali pocit domova, ale dokážu byť tiež funkčným svietením. Vďaka doplnkovému svieteniu nemusíte zapínať luster pri čítaní, drobných prácach v domácnosti alebo deti pri učení. Ktoré doplnkové svietenie je momentálne in?

Ak lampičky, tak jedine atypické

Patríte medzi klasikov a nedáte dopustiť na malé stolné lampičky alebo na lampičky pripevnené na stenu? Absolútne chápeme váš vkus, ale v prípade, že chcete, aby vaša domácnosť vyzerala in, tak si kúpte lampičky atypických tvarov. Takéto lampičky budú dizajnovým doplnkom a dekoráciou. V súčasnosti sú na výslní lampičky vyrobené z prírodných materiálov ako je bambus alebo také, ktoré pôsobia čisto t.j. kopírujú škandinávsky štýl. Okrem stolných lampičiek nezabudnite ani na stojaciu lampu. Tá sa hodí hlavne do obývacej izby. Nikdy nezabudnite do lampičiek inštalovať LED žiarovku. Každé LED svietidlo je úsporné a účinné.

Bodovky a stropné svietidlá hrajú prím

Vo veľkých miestnostiach ako je kuchyňa a obývacia izba nádherne vyznejú bodové lampičky, LED panely alebo stropné svietidlá. Ich výhoda tkvie v tom, že sú veľmi nenápadné a dajú sa zladiť s interiérom v rôznom štýle. Zároveň je ich možné umiestniť presne tam, kde potrebujete osvetliť pracovné miesto či vytvoriť zaujímavé zákutie. Stropné a bodové svietidlá je možné zapínať individuálne a prispôsobiť detailne podľa požiadaviek na osvetlenie daného miesta. Odporúčame vám investovať do funkcie stmievania, ktorá usporí energie a aj z nudného priestoru vyčarí zaujímavé miesto.

LED pásiky do každej miestnosti

Na záver musíme spomenúť LED pásiky, ktoré je možné nalepiť do každej miestnosti. Skvele vyzerajú v spálni, obývacej izbe a veľmi funkčné sú v kuchyni. Na svoju prevádzku potrebujú minimum energie, takže s nimi môžete svietiť hoci aj celú noc. V nejednej domácnosti ich nájdete nalepené v zásuvkách, príborníkoch alebo nad pracovnou doskou. Ak sa vám zdajú pásiky málo výkonné, opäť môžete vsadiť na bodové lampičky namontované pod skrinkami v kuchynskej linke. V obývacej izbe a spálni sa s LED pásikmi pohrajte podľa vašej fantázie. Vyberte si farebné LED pásy a dolaďte ich k farbám v miestnosti alebo naopak vytvorte kontrast so zvyškom zariadenia.