Aké vchodové dvere sú najlepšie?

0
3178

Hliník patrí medzi materiál, ktorý sa teší vysokej obľube a niet sa čomu čudovať. Totiž, hliník je synonymum pre odolnosť, vysokú životnosť a stabilitu. Ak teda hľadáte kvalitné vchodové dvere, ktoré splnia aj vaše najnáročnejšie požiadavky na dvere, hliníkové dvere sú presne to, čo hľadáte. Pýtate sa prečo?

Hliníkové dvere – prečo áno?

Hliník je ušľachtilý materiál, ktorý odoláva skutočne všetkému. Rámy takýchto dverí sú tuhé, pevné a zároveň majú nízku hmotnosť. Hliníkové dvere boli mimoriadne obľúbené už niekoľko desiatok rokov dozadu vzhľadom k tomu, že sa nedeformovali. Najčastejšie môžeme nájsť dvere z hliníku v panelových domoch a bytovkách, keďže sa vyznačujú konštrukčnou presnosťou. Výplne otvorov majú zásadný vplyv na energetické vlastnosti domov, čiže ak máte nízkoenergetický dom, v prípade ktorého je úspornosť dôležitá, vchodové hliníkové dvere s výbornými izolačnými schopnosťami by mali byť jeho bezpodmienečnou súčasťou.

Aká je cena hliníkových dverí?

Bohužiaľ, cena hliníkových dverí je pomerne vysoká, no investícia sa každopádne vyplatí. Vďaka odolnosti majú tieto dvere tie najlepšie predpoklady odolávať zlodejom, avšak je potrebné zvoliť vhodné bezpečnostné kovanie a vložku, bez čoho by boli i tie najpevnejšie dvere veľmi ľahkou prekážkou pre prípadných zlodejov.

Cenovo dostupnejší plast

Ak hľadáte cenovo dostupnejšie vchodové dvere, ktoré však budú disponovať vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a zároveň budú nádherným kúskom, ktorý oživí aj vašu domácnosť, plastové dvere sú ideálnym riešením. Plast je kvalitný materiál, pričom je možné vybrať si zo širokej škály prevedení, a teda dvere jednoducho zladiť s ostatnými prvkami v domácnosti. Voľba plastových dverí nebude rozhodne krokom vedľa, pretože podobne ako aj hliníkové dvere, tak i tie z plastu sa vyznačujú vysokou životnosťou a stabilnou konštrukciou, ktorá odoláva i prípadnému vlámaniu. Je teda len na vás, či dáte prednosť dizajnovému hliníku, ktorý je jednotkou vo svete materiálov alebo zvolíte kvalitný plast, ktorý vás ohromí svojou výhodnou cenou.