Ako hydratovať pleť

0
2012

V prvom rade je veľmi dôležitý pitný režim. Ten dodáva pokožke potrebnú hydratáciu. Nielenže predídete pocitu dehydratácie, no nebude Vás ani toľko bolieť hlava. Niektorí z nás majú kvôli nedostatočnému pitnému režimu opuchnuté členky. Príčin dehydratácie však môže byť oveľa viac. Zamerajme sa teraz ale na samotnú pleť. 

Ak máte radi kozmetiku, určite ste postreli v poslednej dobe rozmach takzvanej vody v spreji. Vodové poprášenie nie je len účinné, ale v tropických horúčavách aj príjemné. Ak nechcete míňať peniaze za výrobky z lekárne či drogérie, vyrobte si túto malú pomôcku doma. Nie je to nič zložité. Stačí mať malú šikovnú flaštičku s rozprašovačom a nie príliš chlórovú vodu. Niektoré značky preferujú výlučne minerálnu vodu, všetko je to ale o prispôsobení sa tomu, čo máte doma. 

Nepochybne každá z Vás chce byť počas leta krásna a svieža. Pokiaľ ešte nemáte za sebou dovolenku, ktorá Vašu pleť sfarbí do nádherného bronzu, vyskúšať môžete aj líčidlá s prídavkom hydratačných zložiek. Stačí si prečítať zloženie, alebo siahnuť po kolekcii, ktorých je na začiatku leta neúrekom.

Z času na čas doprajte svojej pleti kyslíkovú terapiu. Tá obnovuje buky a zaisťuje ich regeneráciu. Možnosťou je aj terapia s pomocou elektrických impulzov, ktoré bunky aktivujú a koncentrovaný kyslík sa dostáva do strednej vrstvy kože. Efekt je viditeľný už po prvom sedení. 

Mierne invazívnym spôsobom, ako do pleti dostať kyslík, je hydrolifting. Pleť je lokálne umŕtvená a pomocou ihly Vám do pokožky aplikujú kyslík. Práve kvôli invazívnej metóde sa však táto skrášľovania metóda odporúča ženám vo vyššom veku. Tie kyslík potrebujú oveľa viac ako mladá pleť. 

Z domácich produktov sa odporúča využitie sily tvarohu, jogurtu, uhorky, magického žĺtka či aloe vera. Nezanedbajte svoju pleť, starajte sa o ňu a o na sa Vám odvďačí neodolateľným vzhľadom. Prajeme Vám krásne a zdravé leto. 

Zdroj: wanda.atlas.sk, prozeny.cz

Foto: ahealth.net