Ako na dlhodobé odstránenie chĺpkov?

0
941
Ako na dlhodobé odstránenie chĺpkov?
Ako na dlhodobé odstránenie chĺpkov?

Každá žena sníva o hladkej pokožke bez námahy, bolesti a podráždenia. A ideálne na dobu dlhšiu ako tri dni. Nie je to ľahké, niekedy ani bezbolestné, ale niekoľko možností existuje. Vyberte si ľahko tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

Isté výsledky vďaka vytrhávaniu

Chĺpok, ktorý sa vytrhne, len tak nevyrastie. To je pravda. A preto jednou z prvých metód na odstraňovanie chĺpkov na dlhšiu dobu bolo používanie cukrovej pasty. Nielen že chĺpky odstrání, ale dodá aj krásnu vôňu. Na začiatku sa s ňou možno budete trochu trápiť, ale akonáhle získate určitú mieru zručnosti a skúseností, ako dlho pastu nahrievať, možno už nebudete chcieť používať nič iné. Ďalšou možnosťou je používať vosky – buď v podobe pásikov alebo nahriateho hustého vosku. Predpripravené voskové pásky majú asi najjednoduchšie používanie. Stačí ich trením dlaní zahriať a môžete prikladať. Nahriaty hustý vosk sa používa podobne ako cukrová pasta. Rozotiera sa po pokožke a následne sa strháva. Nie je síce prírodná, ale zase má o niečo stabilnejšiu konzistenciu.

Modernejšími nástrojmi sú epilátory. Prístroje vybavené drobnými pinzetami, ktoré sa postarajú o vytrhnutie chĺpkov v dĺžkach okolo 0,5 mm. Oproti vosku to bude trvať asi dlhšie, ale epilátory sú šetrnejšie k pokožke. Celkom pohodlné je používanie aj na rukách, v podpazuší alebo v oblasti bikín.

Nedá sa zapierať, že vytrhávanie chĺpkov skrátka bolí. Aspoň počas niekoľkých prvých ošetrení. Akonáhle si ale pokožka zvykne a chĺpky zjemní, bude ich vytrhnutie aj menej bolestivé. Pri všetkých metódach odstraňovania chĺpkov platí, že výsledky sú veľmi individuálne – obvyklá doba, kedy je nutné opakovať epiláciu, sa pohybuje okolo dvoch až troch týždňov. Možno žiadny veľký zázrak, ale je to oveľa viac, než pri používaní žiletky.

Ide to aj bez bolesti len to stojí viac

IPL epilácia – to je to kúzelné spojenie. V posledných rokoch zažíva veľký boom. Prečo? Ide o jedinú metódu, ktorú je možné v domácom prostredí dosiahnuť hladkú pokožku až na niekoľko mesiacov. Používa na to intenzívne pulzné svetlo, ktoré pôsobí na tmavý pigment chĺpkov, a spôsobí ich vypadnutie. Znie to ako sci-fi? Nie je. Jedná sa podobnú o metódu, ktorú využívajú profesionálne salóny pri laserovej epilácii. Má to vôbec nejaké nevýhody? Všetky prístroje majú pomerne vysokú obstarávaciu cenu (od cca 6000 Sk) a IPL epilácia má niekoľko kontraindikácií. Máte kŕčové žily, kožné ochorenie, tetovanie alebo pehy? Potom môžete na túto metódu rovno zabudnúť. Problémom môže byť aj odtieň chĺpkov – blond, ryšavé alebo šedé chĺpky nemajú v sebe dostatočné množstvo pigmentu, a tak nepritiahnu dostatočné množstvo svetla.

Ktorá voľba bude tá vaša?

Niektoré z nás stavia na istotu, pretože vytrhávanie chĺpkov má prakticky totožné výsledky u nás všetkých. Iné hľadajú hlavne bezbolestnosť a výsledky niekoľko týždňov a mesiacov bez použitia žiletky. A niektoré už holenie zavesili na pomyselný klinec. Každá máme to svoje a najdôležitejšie je, aby sme sa cítili dobre.

Autor: www.holime.eu