Ako to je s repasom?

0
1878

Všade sa dá ušetriť, no nie všade je rozumné šetriť. Keď máte svoj vlastný eshop, bolo by hlúpe, keby ste sa snažili ušetriť za svoju webstránku. Keď pestujete ovocie alebo zeleninu, bolo by hlúpe snažiť sa ušetriť za zavlažovací systém. Keď máte sklad, bolo by hlúpe snažiť sa ušetriť za vysokozdvižný vozík? Nebolo. Ako to je možné? Jednoducho.

Repasované stroje

Repasovaný vysokozdvižný vozík si kúpite za oveľa nižšiu cenu, ale ani by ste nepovedali, že bol používaný. Prečo? Pretože pri repasovaní sa kompletne celý vozík rozoberie, vyčistí sa, nahradia sa najviac namáhané diely za nové, telo vozíka sa zatmelí, vybrúsi a nastrieka novou farbou, vozík sa zloží a ešte nakoniec prejde výstupnou kontrolou, takže nielen bežní ľudia nespoznajú, že vozík nie je nový, ale niekedy to nerozoznajú ani skúsení mechanici. V pomere cena/výkon/funkčnosť je repasovaný vysokozdvižný vozík skvelou voľbou.

Repasuje sa ešte niečo?

Repasovanie nie je výnimočná procedúra ani v iných oblastiach. Je úplne bežné, že obchody s elektronikou ponúkajú repasované notebooky, počítače či atramentové kazety do tlačiarní, tiež autodiely nie sú výnimkou  alebo ani mobilné telefóny. Keď je repas prevedený kvalitne, funkčnosť a kvalita výrobku je prakticky ako pri úplne novom. S tým rozdielom, že ho nemáte zabalený v originálnom balení.

Kde neexistuje repas?

Sú veci, ktoré sa nedajú repasovať alebo je to pri nich nebezpečné. Takýmito sú napríklad pneumatiky na auto či na spomínaný vysokozdvižný vozík. Keď chcete mať istotu, že budete jazdiť bezpečne, iná voľba ako nové pneumatiky neexistuje. Nerepasujú sa ani ďalšie spotrebné výrobky, ktoré by repasovaním prišli o požadovanú kvalitu. Výrobky, ktoré sa však repasujú, sú bezpečné a kvalitné.