Aký bicykel je pre vás tým najlepším spoločníkom na cesty?

0
1622

Na čo si dávate pri kúpe bicykla pozor? Ako si vyberáte ten pravý bicykel pre vás? Na trhu sú kvantá rôznych bicyklov, ktoré vedia očariť. Retro bicykle, bmx bicykle, cestné bicykle, alebo dnes už modernejšie a dostupnejšie aj u nás, Cargo bicykle.

Ako dieťa som mala asi tri bicykle, až do dospelosti. Prvý bol môj malý bicyklík, ktorý som používala asi tak tri až štyri roky. Malé kolesá s pomocnými kolieskami a ja som si pripadala ako riadne veľká žena na poriadnom bicykli, potom som dostala malý horský bicykel, ktorý som striedala s cestným. A dnes? Mám jeden v garáži a je to jednoduchý horský bicykel s detskou sedačkou vpredu. Viem, že keď som mala asi dvanásť rokov veľmi som túžila po bmx bicykli a každý kto ho mal bol pre mňa jednotka. Dnes sa na bicykle pozerám inak. Nejde o to, ako dobre na bicykli vyzerám ja, ale ako dobre sa mi bicykluje. Veď ide o zážitok z jazdy a predsa chceme, aby sme sa nenadreli príliš kým sa niekam dostaneme. Preto je veľmi dôležité vyberať si podľa toho, ako chceme bicykel používať, na akej ceste a s akou záťažou. Pokiaľ viete, že výlety na hory pre vás nie sú a svoj bicykel používate iba ako dopravný prostriedok po meste či dedine, chodíte s ním nakupovať, alebo vybavovať čokoľvek do banky, zamerajte sa na cestné bicykle. Ak však máte radi hory a kopce a terén, ktorý sa asfaltom určite nedá nazvať, budete potrebovať horský bicykel. Ak chcete, horský bicykel môžete kľudne používať aj na obyčajné asfaltové cesty, no určite by som svoj cestný bicykel nebrala na hory. A čo tak bmx bicykle? Tak tie sa skvele hodia s freestyle bicyklami do jednej kategórie. Ak ste nadšenec, ktorý rád robí rôzne kúsky plné adrenalínu, bxm bude pre vás ako stvorený.

Môžete si na ňom užiť kopu zábavy a určite nebudete jediný komu bude pri vašej jazde búšiť srdce ako splašené, preto diváci, ktorí budú na vaše predstavenie chodiť budú určite rovnakí adrenalínoví nadšenci ako vy.