Aký je najsilnejší alkohol?

0
2529

Občas to až vyzerá, že alkohol v menšej (alebo aj väčšej miere) patrí k nášmu národnému športu. Ale žarty stranou. Poďme sa pozrieť na svetového rekordmana z regálov s alkoholom. Razom si možno uvedomíme, že to, čo priemerný Slovák pokladá za silnú “kávu”, inde môže byť zahrievacím kolom.

Najsilnejší alkohol má ďaleko viac percent ako whisky, vodka či koňak.

Eesti Piritus (Estonia Spirit) – 96.6%

Táto alkoholická lahôdka už podľa názvu pochádza z malého baltského štátu menom Estónsko. Severania si holt potrpia na kvalitu. Aj keď v tomto smere by sme im pokojne odpustili prehnanú starostlivosť.

Rovnako ako aj v ostatných krajinách bývalého Sovietskeho zväzu, ale zrejme miestni obyvatelia veľmi dobre vedia, ako sa s alkoholom vysporiadať. Estónsko je pre turistov veľmi obľúbenou a vyhľadávanou destináciou. Je tu totiž stále o poznanie lacnejší alkohol než napríklad v susednom Švédsku či Fínsku.

A áno, ich likér Eesti Piritus sa objavil aj v Guinessovej knihe rekordov. Nápoj vznikol v roku 1938 a dodnes sa pokladá za najsilnejší zo sériovo vyrábaných alkoholov všetkých čias. Vtedy mal vraj až 98% alkoholu. Dnes už teda “len” 96,6%.

Predaj alkoholu online je povolený len od 18+.