Arganový olej pre dokonalú pleť

0
1781

Počuli ste už o ňom? Kto ho raz vyskúšal, už sa ho len tak nevzdá. Pretože arganový olej je doslova tekuté zlato pre pleť.

obr6Tajomstvo tohto prírodného rastlinného oleja, ktorý sa dnes používa prevažne v kozmetike, poznali marocké ženy už pred stáročiami. Neďaleko ich obydlí rástli polopúštne stromy argánie tŕnisté, ktoré sú aj dnes často jedinými rastúcimi stromami v týchto oblastiach. Ich plodmi sú arganové orechy. Tie sa mleli na pastu, následne ručne hnietili a výsledkom bol čistý arganový olej. V Maroku ho používali na kožné problémy, ako liek či ako elixír mladosti, ale aj v gastronómii. Čím viac sa chýr o ňom šíril za hranice Maroka, tým väčšmi stúpal aj dopyt po ňom. Dnes už ho marocké ženy nevyrábajú len doma, ale stal sa zdrojom ich obživy v ženských manufaktúrach. Mnoho žien v deväťdesiatych rokoch minulého storočia vďaka výrobe arganového oleja získalo dovtedy nevídanú finančnú nezávislosť a slobodu.

obr8A prečo je to vlastne taký zázrak? Pri použití na tvár takmer okamžite revitalizuje a hydratuje do hĺbky, čím zabraňuje vzniku vrások a celkovo pleť zanecháva jemnú a vláčnu. Nemusia sa ho báť ani majiteľky problémovej pleti s akné alebo ekzémom, v mnohých prípadoch vie tieto trápenia zmierniť. Účinkom arganového oleja sa tešia aj vlasy, do ktorých stačí kvapku-dve vmasírovať a vlasy normálne vysušiť.

Pre dosiahnutie najväčšieho efektu a účinkov arganového oleja je dobré overiť si jeho výrobcu a distribútora. Obsah vitamínov v tomto elixíre mladosti ovplyvňuje spôsob jeho výroby aj použité arganové plody. Výrobca s certifikátom bio kvality sa zaručuje, že pri výrobe oleja používa výhradne bio suroviny a spracúva ich šetrným spôsobom. Jedine takto pripravovaný olej má potom všetky tradičné znaky kvality ako je jemná oriešková vôňa a prírodná zlatožltá farba s prirodzeným zákalom.