Azalkový festival v Japonsku

0
2043

Japonsko je pre nás veľmi odlišná krajina, a to nielen kultúrou a črtami obyvateľov. Organizuje mnoho rozličných festivalov. Niektoré z nich sú naozaj „uletené“ a nikdy v živote by Vám nenapadlo niečo takéto vystrájať, no predovšetkým je to krajina, ktorá sa má čím pochváliť aj v oblasti kvetov dotvárajúcich malebné prostredie nedotknutej prírody. Za veľkomestami miznúcimi v smogu sa nachádzajú lokality, kde to vyzerá, akoby sa tam čas zastavil.

Kopce zaliate farebnými kvetmi, slnečné počasie, príjemná atmosféra… Perfektné podmienky na rekreáciu či relaxačnú dovolenku, nie? A to všetko môžete nájsť na jedinom čarovnom mieste, ktoré je prístupné turistom, ktorí sa rozhodnú navštíviť Yokotu.

Azelea Festival (Azalkový festival), ktorý sa koná každoročne od polovice apríla do polovice mája, je udalosť, ktorú by ste nemali pri návšteve Japonska (alebo ceste okolo sveta) vynechať. Všade okolo Vás sa nachádzajú azalkové kríky. Hoci z diaľky vyzerajú ako malé bodky v rôznych intenzitách farieb, zblízka sa Vám naskytne vážne výnimočný pohľad, pretože hýria farbami tak, ako keby ste sa nachádzali v nejakej rozprávke. Azalky sú malé opadavé (ale vždyzelené) rastlinky rodu Rhododendron. Patria medzi poddruhy skupiny Pentanthera a Titsushi. Milujú zavlažované pôdy a okrem toho, že sú pastvou pre oči, poslúžia na výrobu azalkového vína – dugyeonju.

V kopcoch zaliatych azalkovými kríkmi sa nachádza 1300-ročný starý budhistický chrám Shifune Kannon-ji, ktorý len dotvára upokojujúcu atmosféru. Je v Ome City – vzdialenom od Yokoty asi 30 minút autom. V apríli a máji dominuje v okolí hlavne stavba, lebo celý kraj hýri červenou a ružovou farbou 20.000 kríkov v rozkvete.

Azalky sa nenachádzajú len na tomto mieste. Azalea Festival už síce tento rok skončil, no čakajú na Vás aj ďalšie utešené kvetinové parky–  Ashikaga Flower Park, Hitsujiyama Park, Hitachi Seaside Park a kvitnú takisto aj v Nezu Shrine v Bunkyo-ku. 

Milovníci estetiky, flóry a tradícií Japonska si iste prídu na svoje. 

Zdroj a foto: amusingplanet.com