Chcete byť ako Picasso?

0
1800

Ak začínate maľovať, potrebujete k tomu chuť, odhodlanie a určite sa Vám zíde aj menšia rada. Asi z Vás hneď nebude Picasso, ale postupne sa môžete vypracovať na jeho úroveň (možno i na vyššiu). Musíte si vytvoriť štýl a nájsť správnu techniku. My Vám dnes napovieme, ako si vybrať farby, paletu, štetce a všetko ostatné, čo potrebujete, ak chcete maľovať skutočne nezabudnuteľné obrazy. Ste len na začiatku, no s dobrým náčiním budú aj Vaše diela zapĺňať popredné miesta kamenných, ale aj internetových galérií.

Olejové farby

Ak kupujete olejové farby, mali by ste si vyberať podľa toho, či radi s farbami experimentujete a miešate. Ak áno, stačí si zaobstarať len základné farby. Pokiaľ Vás miešanie nebaví alebo ho neovládate, bude pre Vás ideálnejšie zaobstarať si celú farebnú sadu.

Ľanový olej

V prípade, že plánujeme na maľbe pracovať niekoľko týždňov, mesiacov či rokov, budete potrebovať olejové farby s ľanovým olejom. Maľba pomalšie schne a môžete sa k rozrobenému obrazu vrátiť aj po dlhšej dobe.

Terpentín

Používa sa ako riedidlo farby pri maľbe olejovými farbami. Je zároveň najpoužívanejším maliarskym prípravkom pri olejomaľbe.

Paleta

Paletu si jednoznačne vyberte drevenú a dobre vykrojenú, aby sa Vám držala v ruke bez ťažkostí. Voľte ju tiež podľa toho, či ste pravák alebo ľavák. Paleta nemôže byť umelohmotná.

Špachtľa

Špachtľa sa Vám zíde na miešanie farieb, ale aj na maľovanie obrazov namiesto štetca. Pri maľovaní sa používa vtedy, ak chcete vytvoriť 3D efekt. Špachtľa by mala byť s pružnou čepeľou a drevenou lakovanou rúčkou.

Štetce

Bez štetcov to nejde, patria k najdôležitejšiemu maliarskemu náčiniu, takže sa oplatí do nich investovať. Na výber máte prírodné alebo syntetické, môžu mať krátky, dlhší, tvrdý alebo mäkký vlas. Je na Vás, aké si vyberiete, dôležité je, aby sa Vám s nimi dobre maľovalo.

Plátno

Plátno musí byť upravené na maľbu olejovými farbami. Radšej sa v špecializovanom obchode informujte, či už je pripravené na maľbu, alebo je potrebné ho ešte pred začatím maľovania prekryť niektorou z farieb.                                                                                          

Veríme, že sme Vám s výberom pomohli a podarí sa Vám vytvárať jedinečné umelecké dielo. To potom môžete vystavovať napríklad aj v online galérií PaulGallery.sk, ktorá ponúka jedinečnú prezentáciu nadaných slovenských umelcov. Pamätajte si však, že je jedno, či maľujete obrazy alebo tvoríte sochy, dôležité je, aby Vás to bavilo.                                                                                                                       

Zdroj: sk.artfans.eu

Foto: paulgallery.sk