Čistenie plastových okien nemusí byť žiadna veda!

0
1423

Jednou z hlavných predností plastových okenných rámov oproti drevu je predovšetkým minimálna údržba, ktorá je skutočne rýchla a bezproblémová. Pýtate sa, ako na to? V prvom rade si povedzme, čomu by ste sa pri umývaní plastových okien mali jednoznačne vyhnúť aj vy.

Nesprávny spôsob čistenia okien vás môže vyjsť draho

Povrch plastového okenného rámu je lesklý a hladký, ale pod povrchom je citlivý na tvrdšie zaobchádzanie. Vyhnite sa žeravým čistiacim prostriedkom a drsným čistiacim kefám, ktoré by mohli plastové okná Bratislava výrazne poškodiť, ba dokonca narušiť ich funkčnosť. Aj papierové uteráky môžu byť abrazívne ak sa používajú opakovane. Bielidlo by sa nikdy nemalo používať na rámy okien, keďže môže poškodiť farbu. Dokonca aj malé dávky bielidla spôsobia chemickú reakciu s lesklým povrchom plastu, čím sa vytvorí matný efekt, ktorý žiaľ už nikdy nevrátite späť.

Ekologické čistenie, ktorým nič nepokazíte!

Ak túžite po tom, aby boli plastové okná i plastové dvere skutočne žiarivé a čisté, vyskúšajte prírodné čističe, ktorými nielen prispejete k zdravému životnému prostrediu, no trvácnosť a vzhľad okien sa môže predĺžiť aj o niekoľko rokov. Zmiešaním octu s teplou vodou vytvoríte kyslý roztok, ktorý možno ľahko aplikovať pomocou sprejovej fľaše. Dokonca, tento roztok účinne funguje ako bielidlo. Stačí, ak ho necháte odstáť aspoň desať minút a hurá do leštenia bielych rámov! Nedovoľte však, aby sa vlhkosť usadila na rámy, keďže práve tá by mohla časom spôsobiť plesne. Odporúča sa použiť suchú utierku, ktorou na záver pretriete okná, parapety či zárezy, v ktorých sa môže usádzať prach a nečistoty z vonkajšieho prostredia. Tak čo poviete, budú súčasťou vašej domácnosti aj ľahko udržiavateľné plastové okná cena, ktorá je skutočne prijateľná a zároveň nenaruší váš rodinný rozpočet?