Čo sa skrýva za opaskom

0
1599

Belt language“

Len si to predstavte – dokonca aj opaskom dávate svetu signál o tom, kto ste. Signál o svojej osobnosti, zázemí, práci, štýle, povahe. Možno si teraz pomyslíte, aký je to ezoterický blábol, ale zamyslite sa: opasok, tak ako veľké množstvo iných odevných doplnkov, sa oddávna používal aj ako známka sociálneho postavenia. Iste inak vyzeral opasok kniežaťa, ktorému sa na páse hompáľal nejaký ten mešec so zlatom, inak opasok obchodníka, dvornej dámy či robotníka.

Na centrum sily jedine kvalitný opasok

Ak by som Vám smela naložiť ešte trošku ezoteriky navyše, pripadá mi nesmierne zaujímavý fakt, že opasky nosíme v oblasti pupku a solar plexu, čo sú centrá pre emócie a životnú silu. Nevybaví sa Vám pritom biblické „opáš si bedrá odvahou“? Opasky jednoducho nie sú len tak. Predstava padajúcich nohavíc je rozhodne ponižujúca, naopak dobre sadnúci a držiaci opasok je svojím spôsobom posilňujúci. Na opasku sa nosili vždy pripnuté či zastrčené zbrane, pocitovo chráni vitálne orgány. V niektorých bojových umeniach je symbolom úrovne, t.j. sily, akou jeho nositeľ vládne. Mohla by som spomenúť aj zopár mýtov, povestí či rozprávok, kde opasok vládne magickými vlastnosťami a chráni svojho vlastníka. Jednoducho, napriek vsuvke zo súdka spirituality je jasné, že pás je miestom, ktoré sa nejako spája s pocitom bezpečia.

10548

Urobte dobre sebe aj svetu

Nemyslite si, že Vás budem nabádať k nejakému elitárstvu či meditáciám pred kúpou opasku. Prečo sa ale nepozrieť aj na takú obyčajnú vec dennej potreby z iných uhlov?

SÚ dôležitejšie veci a je ich veľa. Ale ako dôležité je v dnešnom svete, chrliacom hromady netrváceho lacného tovaru, zastaviť besnenie trhu a venovať chvíľu času na výber sami sebe a (pardon za toľkú vzletnosť) opásať sa kvalitou? Opasok potrebujete tak či tak a pamätajte si, že na kvalite vždy nakoniec zarobíte. Skúste to napríklad na www.panskaelegancia.sk , trúfam si tipovať, že sklamaní nebudete.