Dajte starej podlahe nový život

0
965

Ste z tých, ktorí majú doma staré parkety, no ich životnosť sa už blíži ku koncu? Riešením nie je len ich výmena za nové, ale aj obnova, ktorá im dodá nový vzhľad a život. Ani podlahy s dlhoročnou tradíciou sa tak nakoniec nebudete musieť zbaviť.

Parkety z módy ešte nevyšli

Hoci v dnešnej modernej dobe máme k dispozícii veľké množstvo rôznych podláh, parkety sú stále obľúbené a využívané. Dôvodom je ich dlhá životnosť a dizajn, ktorý nenahradí žiadna iná podlaha. Ak ste kúpili starý dom alebo byt, kde si podlaha už čo to odžila, nie vždy je nutné ju vyhadzovať. Stačí trochu fantázie a z niekoľkoročnej podlahy dokážete vykúzliť krásnu podlahu, ktorú vám bude každý závidieť.

Zachrániť sa dokonca dajú aj parkety so silnými známkami opotrebovania, ktoré v prvom momente vyzerajú ako súce do smetia. Výhodou však je, že sa dajú pomocou brúsenia, lakovania a leštenia zrenovovať na nepoznanie. Oproti iným typom podláh sa vám odvďačí príjemným teplom, ktoré oceníte najmä v chladnom počasí.

Výhody drevenej podlahy

Drevená podlaha je odlišná nielen vzhľadom, ale má aj niekoľko výhod, ktoré každý ocení. Ľudia ju milujú pre prírodný vzhľad, ktorý vyvoláva úplne iné pocity ako umelá podlaha. Keďže pochádza z prírody, tak aj na naše zdravie pôsobí prospešne.  Ľudia sa pre ne rozhodujú aj z ekologického hľadiska, nakoľko naša zem je stále viac zaťažovaná umelými materiálmi. Lákadlom je najmä ich životnosť, pretože ich môžeme niekoľkokrát prebrúsiť a nalakovať podľa predstáv a tak ich využijú viaceré generácie. Pozitívom je aj veľmi jednoduchá starostlivosť, pretože ich stačí pozametať alebo pobehať s vysávačom a utrieť mokrou handrou.

Optimálna teplota na ich život je okolo 20 stupňov Celzia, čo je klasická teplota v domácnosti. Ak ste si doteraz mysleli, že je vhodná len do obývacích miestností, tak sa mýlite. Parkety dokážu byť súčasťou aj vlhšieho prostredia, ako je napríklad kúpeľňa. Kým laminát je imitáciou rôznych materiálov, drevo prináša vzory a farby v originálnom prevedení. Ešte predtým, ako sa naplno pustíte do renovácie starej drevenej podlahy, musíte mať k dispozícii vhodné náradie a výrobky.

V rámci úpravy povrchu môžete použiť napríklad olej na drevo, lak alebo vosk. Všetky potrebné produkty nájdete u predajcu bugy.sk. Okrem toho vám ponúka aj moridlo na drevo, online drogériu, kozmetiku a veľa iných výrobkov potrebných pre vašu domácnosť.