Dovolenka v Kalábrii alebo na Sardínii? Berte obe

0
1722

Taliansko, obľúbená dovolenková destinácia, zbožňujete túto krajinu, ale už sa vám míňajú miesta, na ktorých ste neboli a napriek tomu chcete spoznávať stále nové a nové destinácie? Určite ste už počuli o dvoch magických miestach, o Kalábrii a Sardínii, ale už ste ich aj navštívili? Ešte nie? Veľká chyba, najvyšší čas to tento rok napraviť – je jedno, či je jar, leto, jeseň alebo zima, tieto miesta vás v každom ročnom období presvedčia o svojej výnimočnosti.

Čím vám urobí radosť Kalábria ?

Kalábria sa rozhodla vzniknúť na špičke talianskej čižmy, a teda je to najjužnejší región Talianska. Slnečné počasie, tyrkysové more, mestečká postavené na úpätiach skalnatých hôr, úzke uličky, andezitové kocky, mix talianskej a gréckej kultúry, architektúry a temperamentu, ktorý sa dostal aj do miestneho dialektu. V Kalábrii sa nachádza aj jedno z najromantickejších miest Talianska – Capo Vaticano, takže ak sa ho chystáte navštíviť, pripravte sa na to, že sa z vás môže stať beznádejný romantik. Jeden z mnoho rajov, ktorými je Taliansko obdarené. Šťastný to národ.

Čím vás prekvapí Sardínia?

Ďalším talianskym rajom je Sardínia, tá sa tak aj neoficiálne volá – zabudnutý raj Stredomoria. Čo môžete čakať od Sardínie? Priezračné azúrové more, piesočnaté pláže, ktoré bývajú často úplne prázdne a čakajú len na vás, členité a hornaté pobrežie, podobne ako v Kalábrii – mestečká na strmých svahoch, tentokrát však bez gréckej architektúry. Veľkou vzácnosťou tohto ostrova sú stáda divokých koní vo voľnej prírode, ak milujete toto vznešené zviera, budete očarený o to viac.

Hoci je Sardínia talianská, so zvyškom Talianska sa príliš nepodobá. Nájdete tu pokoj, ticho, relax, po akom túžia vo zvyšku Talianska. Sardínia je vyhľadávaná aj hollywoodskymi celebritami, ktoré majú svoje letné rezidencie. Hoci obe miesta, aj Kalábria, aj Sardínia, sú talianske, sú úplne rozdielne, ale jednú vec majú spoločnú – sú rajom na zemi. Preto ak váhate, kde stráviť dovolenku, navštívte aj špičku talianskej čižmy aj Sardíniu.

Photo by federico stevanin / freedigitalphotos.net