Elektrobicykel je ako stvorený na dlhšie cyklistické túry

0
657
Elektrobicykel je ako stvorený na dlhšie cyklistické túry
Elektrobicykel je ako stvorený na dlhšie cyklistické túry

Ešte pred pár rokmi boli elektrické bicykle cenovo nedostupné a navyše im veľa cyklistov nedôverovalo. Milovníci cyklistiky nedali dopustiť na klasické bicykle, a preto odmietali možnosť jazdiť na bicykli, ktorý im pri šliapaní pomáha. Informácií o elektrobicykloch pribúdalo a s informáciami sa zvyšoval tiež ich predaj. Dnes sú elektrobicykle čoraz populárnejšie a využívané nielen na dlhšie cyklistické túry.

Kam vyraziť s elektrickým bicyklom

Elektrobicykle sa vyrábajú v rôznom prevedení podľa toho, do akého terénu s nimi budete jazdiť. Znamená to, že elektrobicykel môžete využiť počas jazdy v meste, po asfaltke i v horskom teréne. Alternatívne spôsoby dopravy sú témou jedna. Mnohí ľudia začali na cestu do práce využívať elektrické kolobežky, ktorým na päty stúpajú elektrické bicykle. Oba spôsoby premiestňovania sa v meste sú praktické z viacerých dôvodov. V prvom rade ide o pohodlný spôsob dopravy, pretože ťažkú prácu za vás odvedie elektrický pohon. Dôležité je tiež finančné hľadisko. Ušetríte na lístkoch na autobus a na benzíne, ak ste sa doposiaľ prepravovali do práce automobilom. Jazdenie na elektrickom bicykli alebo kolobežke je v meste oveľa rýchlejšie ako preprava vozidlom. Nikdy vám nebude hroziť státie v kolóne a ani nebudete pol hodinu hľadať parkovacie miesto. V horskom teréne či pri dlhšom cyklistickom výlete vám môžu dôjsť sily. V tomto momente sa spoľahnete na motor, ktorý do cieľa dorazí za vás. Alebo silu motora využijete minimálne a zapracujete na svojich svaloch.

Ako si vybrať elektrický bicykel

Počas procesu výberu elektrického bicykla sa zamerajte na predajcov, ktorých ponuka je širšia, aby ste dokázali preniesť svoje predstavy do reality. Veľkú ponuku elektrobicyklov a športových doplnkov nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. V prípade, že sa chystáte jazdiť hlavne po meste, zamerajte sa ne mestské elektrobicykle. Pohodlne sa na nich sedí a disponujú praktickými doplnkami. Krosové elektrické bicykle sú určené na jazdenie na dlhšie trasy, predovšetkým po asfaltkách. Horské elektrobicykle zvládnu skoky po skalách i veľké prevýšenie. Vysokú rýchlosť a pohodlie počas dynamického bicyklovania vám zaručia cestné elektrobicykle. Najvýkonnejšie sú elektrické bicykle, ktoré majú motor umiestnený v strede rámu. Takéto bicykle patria k drahším, ale jazdu na nich si maximálne užijete. Všímajte si tiež kapacitu batérie, ktorá by mala byť vyššia ako 300 Wh. Medzi lacnejšie patria elektrobicykle vyrobené z hliníka a špičkou sú karbónové bicykle. V prípade jazdenia po nerovnom teréne budete vďační za bicykel s funkciou inteligentného odpruženia.