Gitara je najobľúbenejší hudobný nástroj

0
2066

Hoci v súčasnosti moderné technológie zahlcujú obyvateľstvo z každej strany, stále zostávajú oblasti internetom a počítačmi nedotknuté. Áno, reč je o hudobných nástrojoch, ktoré nestrácajú na svojom čare a ojedinelosti. V nasledujúcich riadkoch sa zameriame predovšetkým na gitary.

Gitaru by sme mohli charakterizovať ako brnkací strunový nástroj s dvanástimi, deviatimi alebo siedmich strunami. No gitary sa rozdeľujú aj podľa typu a prevedenia, pričom špecifickou kategóriou sú basovej či havajskej gitary.

Aké existujú druhy gitár?

Veľkej popularite sa tešia predovšetkým akustické gitary, ktoré sa ešte rozdeľujú na podkategórie. Popri klasickej akustickej gitare môžete siahnuť po španielskej, westernovej, jazzovej či havajskej alternatíve. A ak vám akustická gitara svojimi vlastnosťami nevyhovuje, potom vášmu gustu príde vhod elektroakustická gitara, ktorá v podstate kombinuje elektrickú a akustickú gitaru dohromady.

Začiatkom dvadsiateho storočia sa vo veľkých orchestroch začali používať elektrické gitary, ktoré ľahko napojíte na aparatúru menších i väčších rozmerov. V neposlednom rade by sme nemali zabúdať basové gitary, ktoré sa svojím vzhľadom podobajú klasickej gitare, ale zvuk je úplne odlišný. Zvuk z basovej gitary by sa dal prirovnať k elektricky zosilnenému kontrabasu.

A ak ešte neviete hrať na gitaru, rozhodne by ste sa nemali ničoho báť. S hudobným sluchom a šikovnými prstami pôjde hranie na gitaru samo.

Kde kúpiť gitaru a ďalšie hudobné nástroje?

Hudobné nástroje, či už vyššie popísané gitary, bicie nástroje, klávesové nástroje či dychové nástroje, predáva internetový obchod 24music.sk, ktorý hudobníkov poteší bohatým produktovým portfóliom a prijateľnou cenovou politikou. Vybrať si môžete z nespočetného množstva značiek, ako sú Casio, Fender, Pearl, Dunlop, Kawai a ďalšie.