Hľadáte hygienický matrac? Vyskúšajte latex

0
988

Kúpa nového matraca nie je ako nákup potravín, ktorý robíme pravidelne a práve preto, si vyžaduje našu pozornosť a čas. O latexovom matraci sa toho málo hovorí, no vďaka jeho výhodám ho nájdeme aj v nemocniciach.

Najlepšie riešenie pre ľudí so zdravotnými problémami

Hoci v domácnostiach nájdeme skôr penové alebo pružinové matrace, ktoré sú veľmi kvalitné, na tie latexové sa akosi zabúda. To, že ich nájdeme práve na nemocničných oddeleniach nie je žiadna náhoda, ale príčinou sú ich výhody pre ľudí so zdravotnými problémami. Latexové matrace totiž môžeme inak nazvať aj hygienické, no význam slova nie je len o čistote. Aby sme sa dobre, pohodlne a aj zdravo vyspali, každý človek potrebuje nielen kvalitný matrac, ale aj výrobok bez nadmerného výskytu mikróbov. Je síce pravda, že mikróby sa nachádzajú v každom jednom matraci a to aj v latexovom, no je ich tam pomerne menej, ako v ostatných typoch. Baktériám, roztočom a plesniam sa úplne vyhnúť nedá, no naozajstný problém nastáva v momente, keď sa premnožia. Na to im stačí teplo a potrava, ktoré získavajú od nás počas spánku. Výhodou latexu je, že je vzdušný a dokáže všetku vlhkosť odvetrať do okolia, vďaka čomu sa mikróby v ňom tvoria menej.

V čom je jeho výnimočnosť?

Hygienickosť výrobku ale nespočíva len vo vzdušnosti, ale aj v samotnom materiáli. Latex je prírodnou bielou tekutinou získavanou z rastlín a hlavne z kaučukovníka. Tie ho využívajú ako formu bielych krviniek na ochranu imunitného systému. Výhodou latexu je, že si svoje vlastnosti ponecháva aj po mechanickom spracovaní,  vďaka čomu ich využívame pri spánku. Jednoducho povedané, latexový matrac dokáže ľudské telo ochraňovať pred infekciou z okolia viac, ako iné druhy matracov.

Podobný druh matracov, ktorý ešte nie je veľmi známy, ale za to je pre človeka prínosný zo zdravotného hľadiska, je matrac aloe vera. Ide o moderný materiál obsahujúci mikrokapsule  Aloe-Vera, ktoré vedia dokonale zničiť všetky baktérie, čím zabezpečia najlepší hygienický štandard. Ak máte radi moderný, prírodný, funkčný materiál a matrac s príjemnou tuhosťou, tento výrobok by ste mali určite vyskúšať. Latex a matrac aloe vera, sú najlepším riešením aj pre alergikov vyžadujúcich takmer sterilné prostredie. Ak sa rozhodnete, že si niektorí z nich zakúpite, nezabudnite si vždy overiť nielen samotný výrobok, ale aj predajcu. Predídete tak veľkej nespokojnosti a zlej investícii, ktorá by vás mohla mrzieť.