Hľadáte nové hobby? Začnite sa venovať turistike

0
934
Hľadáte nové hobby? Začnite sa venovať turistike
Hľadáte nové hobby? Začnite sa venovať turistike

Turistika nie je len športom, ale tiež koníčkom, ktorý sa vám veľmi rýchlo dostane pod kožu. Je veľmi fajn len tak si vykračovať po horách, obdivovať krásy prírody a pri tom všetkom nenápadne robiť kus práce pre svoje zdravie. Ak sa do hôr vyberiete s priateľmi, tak navyše zažijete veľa nových dobrodružstiev. Prečo je turistika top koníčkom si povieme podrobnejšie v nasledujúcich riadkoch.

Každý pohyb sa ráta. Turistika nezaťaží vašu peňaženku a ani kĺby

Najväčšia výhoda turistiky je zrejmá. Môžete sa jej venovať kedy chcete. Nie ste viazaní otváracou dobou fitness centra. Zároveň k turistike veľa nepotrebujete. Samozrejme, že v úvode nejaké to euro utratíte, ale ak si kúpite kvalitnú výbavu, tak vám vydrží roky. Základom je turistická obuv. Topánky určené na túry sú vyrobené z odolných a priedušných materiálov. Turistické topánky majú pevnú podošvu, ktorá sa len tak neprereže ostrým kameňom či vetvičkou. Podošva je tiež ochranou pred otrasmi škodiacimi kĺbom a šľachám. Vyberie si naozaj každý. Obuv do hôr sa vyrába ako detská, pánska i dámska turistická obuv. K topánkam pridajte funkčné oblečenie, ktoré navrstvíte a môžete stráviť celý deň v lone prírody. K chôdzi nepotrebujete špeciálny výcvik. Ide o prirodzený pohyb, ktorý je vhodný pre všetkých ľudí bez rozdielu veku. Turistika so sebou prináša veľa zdravotných benefitov: posilníte srdce a celý kardiovaskulárny systém, chôdza je prevenciou proti osteoporóze, nebude vám hroziť obezita a ani vysoký krvný tlak, podporíte správnu činnosť metabolizmu a imunitného systému.

Turistika je hobby, ktoré lieči, zabáva a dodáva pocit slobody

Nielen fyzická kondícia je to, čo pôjde pri turistike smerom hore. Pobyt v prírode je balzamom pre nervy, odbúrava stres, uvoľňuje napätie a podporuje činnosť mozgu. Na čerstvom vzduchu vás napadnú také veci, aké by vás v kancelárii nikdy nenapadli.  Ak žijete stereotypným životom vo veľkom meste, tak je turistika možnosťou, ako aspoň chvíľu nevidieť cudzích ľudí a zažiť niečo nové. Neznamená to, že by ste mali chodiť do hôr sami. Kvôli bezpečnosti a tiež väčšej zábave si so sebou zoberte svojich priateľov, rodinu alebo ľudí, ktorí milujú turistiku. V takomto kruhu si mentálne odpočiniete, i keď nohy budú bolieť. V prípade, že vás turistika až tak neosloví, môžete vyraziť do prírody na bicykli alebo sa venovať orientačnému behu. Každý pohyb v prírode znamená aspoň na chvíľu cítiť neobmedzenú slobodu a voľnosť.