Hliníkové okná a dvere. Aké sú ich výhody?

0
1668

Kedysi boli hliníkové okná charakteristické skôr pre priemyselné, či administratívne budovy. Časy sa však menia a mnoho ľudí si v súčasnosti volí hliníkové okná i do svojich moderných domov. Prečo je tomu tak a prečo si hliníkové okná získavajú čoraz väčšiu popularitu? Dôvodov je niekoľko.

Prakticky bez obmedzenia životnosti

Ak hľadáte nove okno, ktoré by ste po pár rokoch nemuseli opäť vymieňať, jednoznačnou voľbou by pre Vás malo byť hliníkové okno. Tieto okná majú oproti iným materiálom prakticky neobmedzenú životnosť. Sú totiž mimoriadne pevné a počas svojej životnosti si zachovávajú nielen funkčnosť, ale i tvar. Taktiež sú odolné a nedobytné, čo zaručuje bezpečnosť proti vlámaniu.

Žiadna údržba

Obrovskou výhodou hliníkových okien je tiež to, že sa o ne nemusíte starať a nijako ich udržiavať. Keďže hliník nehrdzavie, zachováva si svoj prirodzený vzhľad. Preto tieto okná nepotrebujete natierať, ako je tomu napríklad u drevených okien. Už pri výrobe ich výrobca hliníkových okien upravuje tak, aby boli odolné voči oderom a nepriaznivým poveternostným podmienkam.

vue de veranda

Široké možnosti prevedenia

Vďaka hliníkovým oknám si môžete splniť svoje sny o veľkých oknách a dostatku svetla. Majú totiž mimoriadne pevnú konštrukciu, ktorá umožňuje použiť omnoho viac presklených plôch. Z tohto dôvodu sú obľúbené aj na zimné záhrady, či na presklenie celých stien rodinných domov. Nereálne tu nie sú ani zložité presklené plochy. Keďže profily hliníkových okien môžu byť užšie, vynikne tak sklo, čo dodáva objektu skutočne moderný dizajn. Pri týchto oknách sa fantázii medze nekladú. Vybrať si totiž môžete zo širokej palety farieb, pričom je možné použiť inú farbu na vnútornú stranu a inú na vonkajšiu stranu okna, či na parapety.

Zaujali Vás ich vlastnosti? Obráťte sa teda na odborníkov a na www.hlinikove-okna.sk si nechajte vypracovať na Vaše hliníkové okná cenník. Pretože ak ste náročný a za svoje peniaze chcete skutočne elegantný nadčasový dizajn a dobrú kvalitu, hliníkové okná a dvere by mali byť Vašou jednoznačnou voľbou.

 

 

 

 

FOTO: gvik + asaflow  / Dollar Photo Club.