Hoci je matrac v zľave, kvalita môže byť vysoká

0
1905
Happy couple sleeping in a comfortable bed at home

Pálčivé bolesti chrbta, stuhnutá krčná chrbtica a nespavosť. Za týmito problémami pravdepodobne stojí nekomfortné lôžko. Ak si chcete dopriať príjemný a ničím nerušený spánok, nemali by ste zabúdať na kvalitu matraca. Zdravotné problémy s chrbticou eliminujete výmenou doterajšieho matracu, ktorý pravdepodobne neponúka dostatočnú oporu chrbtu. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme tri druhy matracov, pričom uvedieme ich výhody a nevýhody.

Matrac z PUR peny

Prvým variantom, ktorý vám predstavíme, je matrac z PUR peny. Vyrába sa z penového polyuretánu, ktorý môžete poznať aj ako molitan. Kvalita matraca je ovplyvnená predovšetkým objemovou hustotou, respektíve koľko materiálu sa nachádza v matraci. Hoci je obstarávacia cena matrace prijateľná, s vlastnosťami trochu pokrivkáva. Odporúča sa predovšetkým pre občasné prespávanie, nie pre každodenné spanie.

Matrac zo studenej HR peny

Hoci si budete musieť priplatiť, ponúknu sa vám oveľa lepšie ortopedické vlastnosti. Áno, hovoríme o matracoch zo studenej HR peny. Vyznačujú sa dlhou životnosťou a ponúkajú perfektnú oporu pre chrbát vo všetkých anatomických zónach. Sú vhodné aj pre alergikov, pretože sa v materiáli neudržujú žiadni roztoče, vírusy a baktérie. Veľmi často môžete naraziť, že je na tieto matrace zľava. Nemusíte sa obávať nižšej kvality, jedná sa väčšinou o posledné kusy či staršie modely.

Matrac z visco-elastickej pamäťovej peny

Predovšetkým v zdravotníckych zariadeniach sa používajú matrace z visco-elastickej pamäťovej peny, ktoré vynikajú nespočetným množstvom vlastností. Dokonale sa prispôsobí tvaru vášho tela, vytvorí oporu pre chrbticu a ponúknu maximálne pohodlie. Nespornou výhodou je, že zabraňujú vzniku preležanín. Keď je na tieto matrace akcia, dajú sa kúpiť za atraktívnu cenu. A môžete si tak aj do svojej spálne vniesť ojedinelý komfort.

 

FOTO:  © Antonioguillem / Dollar Photo Club