Korčuľovaním na ľade zlepšíte svoju kondíciu, koordináciu a posilníte imunitu

0
1321

Jeseň je obdobím kedy väčšina ľadových plôch ponúka možnosť verejného korčuľovania. Tento na prvý pohľad zábavný šport je skvelým spôsobom trávenia voľného času pre celú rodinu. Pri korčuľovaní navyše posilníte rôznorodé spektrum svalových partií a zvýšite si imunitu.

Prečo je korčuľovanie na ľade skvelým nápadom

Zimné korčuľovanie je finančne nenáročný šport, ku ktorému potrebujete len korčule na ľad a chuť sa zabaviť. Rekreačné korčuľovanie na verejných ľadových plochách je príjemnou voľnočasovou aktivitou pri hudbe a v spoločnosti ľudí. Ak hľadáte pohyb, pri ktorom si precvičíte takmer všetky svalové partie bez zaťaženia kĺbov, začnite so zimným korčuľovaním. Zo začiatku síce zopárkrát spadnete, ale o to lepší pocit budete mať po zvládnutí techniky a nacvičení rôznych trikov či skokov. Bojíte sa začať s korčuľovaním sami bez pomoci? Prihláste sa do kurzu alebo si najmite inštruktora. Stojí to za to. Veď pri korčuľovaní sa neuveriteľne zvýši vaša koordinácia a rovnováha tela. Navyše nenápadne zhodíte nejaké to kilo, zrýchli sa váš metabolizmus a zbavíte sa stresu. Vďaka pohybu v chladnejšom prostredí prispejete k podpore imunity a zabojujete proti kardiovaskulárnym ochoreniam.

Korčule na ľad pre každého

Ak ste priaznivcami in – line korčuľovania, máme pre vás dobrú správu. Existuje model korčúľ, ktorý sa po výmene koliesok za nože stáva zimným variantom. Takéto korčule sú navrhnuté tak, aby jazdu na nich a rôzne triky zvládli aj začiatočníci. Okrem korčúľ dva v jednom sa dajú zakúpiť aj detské korčule na ľad a pánske či dámske modely. Všetky typy korčúľ za bezkonkurenčné ceny nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Ako si vybrať korčule, ktoré vám naozaj sadnú? V korčuli musí byť vaša noha dostatočne upevnená bez hrozby vyvrtnutia alebo iného zranenia. Iba kvalitné materiály vám zaručia dostatočný komfort a vy si budete môcť vychutnať korčuľovanie naplno. Preto sa zamerajte na modely z ľahších alebo perforovaných materiálov, ktoré znižujú hmotnosť korčule. Kupujte si korčule aspoň o pol čísla väčšie, aby sa vám do nich zmestila aj teplá ponožka. Ženské modely korčúľ majú vyššiu topánku a nože sú vpredu opatrené zúbkami, ktoré slúžia na odrážanie a pomáhajú pri skokoch. Pánske korčule tzv. kanady majú mohutnú konštrukciu a ich zadná časť je oproti prednej značne zvýšená. Nože na pánskych korčuliach sú oproti dámskym viac zaguľatené a nemajú zúbky. Detské korčule sa vyrábajú v rôznych veselých dizajnoch, majú plastový skelet a dajú sa zväčšiť až o 4 čísla. Korčule vyberajte naozaj starostlivo. Vďaka správne zvoleným korčuliam sa chvíle na ľade stanú vašou obľúbenou časťou dňa.