Ktoré pomôcky sa vám zídu pri domácom cvičení

0
1287

Cvičenie doma má svoje výhody i nevýhody. Niekomu môže chýbať sociálny kontakt a povzbudenie od trénera. Iným vyhovuje vlastné tempo, súkromie a aj to, že nemusia strácať čas či peniaze návštevou fitness centra. Najväčším obmedzením pri cvičení doma sú priestorové možnosti. Veľké stroje sa nezmestia do malých bytov. Našťastie si môžete kúpiť zopár malých pomôcok na cvičenie, ktoré nezaberú miesto a zároveň spestria každý tréning.

Expandery a gumy na cvičenie

Medzi obľúbené pomôcky na cvičenie patria rôzne gumy a expandery. Samozrejme, že skúsenému vzpieračovi vyhovovať nebudú, na toho čaká doma posilňovacia veža, ale na základné precvičenie rôznych svalových partií vám budú stačiť. Obe pomôcky na cvičenie slúžia na tréningy, ktoré vyžadujú zdroj odporu. Niektoré typy expanderov sú dokonca skvelým doplnkom efektívneho silového tréningu. Vyrábajú sa totiž s odporom niekoľkých desiatok kilogramov. Za nízku cenu tak získate pomôcku, ktorá vám umožní zostaviť rozmanitý a funkčný svalový tréning. S gumami a expandermi môžete odcvičiť stovky cvikov a vďaka tomu vaše cvičenie nikdy nepodľahne stereotypom.

Švihadlo

Švihadlo patrí medzi najlacnejšie pomôcky na cvičenie. Možno si na švihadlo spomínate len ako na detskú zábavu. Dnes sa však využíva na rôzne druhy kardio tréningov a intervalových cvičení. Populárne je hlavne medzi dámami, ktoré sa snažia zhodiť zopár kilogramov. Nie ja sa čomu čudovať, keďže za 10 minút skákania spália toľko kalórií ako pri polhodinovom behu. Na rozdiel od behu je skákanie so švihadlom nielen viacej efektívne, ale aj zábavné. Zároveň sa pri skákaní znižuje napätie či stres a zvyšuje energia. Pomocou cvičenia so švihadlom si rovnomerne spevníte telo, zlepší sa váš stabilizačný systém a držanie tela. Toto dynamické, výbušné cvičenie vás len tak ľahko neprestane baviť a zároveň vyformujete postavu závratnou rýchlosťou.

Balančná podložka

Balančná podložka je gumená pologuľa s držadlami, ktorá je základom všestranného tréningu. Využíva sa pri rôznych formách aeróbneho cvičenia a na zlepšenie koordinácie pohybov.  Vnútorné svalstvo sa len veľmi ťažko spevňuje, avšak s balančnou podložkou sa vám podarí formovať všetky svaly v hlbších vrstvách. Pri cvičení s podložkou sa uvoľníte, odstránite napätie v tele a stabilizujete si rovnováhu. Niektoré typy balančných podložiek sa dajú využívať aj ležmo na pretiahnutie rôznych svalových partií, iné slúžia na masáž a na precvičovanie správneho držania tela. Balančné podložky a mnohé iné pomôcky na cvičenie nájdete na stránkach internetového obchodu inSPORTline. E-shop inSPORTline je zárukou skvelých cien a najširšieho výberu.