Ktoré pripoistenia k PZP sa naozaj oplatia?c

0
1023

Kvalitné povinné zmluvné poistenie doplnené o pripoistenia dokáže konkurovať havarijnému poisteniu vozidla. Viete však, ktoré pripoistenia sa skutočne oplatia? V tomto článku prinášame výber tých najdôležitejších pripoistení, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Poistenie čelného skla

Pri poškodenom čelnom skle postupuje poisťovňa v zmysle predpisov, čo znamená, že majiteľ poškodeného vozidla musí poisťovni identifikovať vozidlo, ktoré túto škodu spôsobilo. V mnohých prípadoch však táto identifikácia nie je možná. Z tohto dôvodu je dôležité mať uzatvorené poistenie čelného skla, či už ako pripoistenie k PZP alebo ako súčasť havarijného poistenia.

Živelné pohromy

Pripoistenie pre prípad živelnej udalosti je vhodné najmä pre majiteľov vozidiel, ktorí svoje autá parkujú vonku. Výrazne pomôže najmä v prípadoch krupobitia, povodní či zosuvov pôdy. Toto pripoistenie chráni aj v prípade požiaru. Všetky tieto situácie nemožno ovplyvniť ani predpovedať, preto je vhodné rátať s tým, že sa podobná udalosť môže prihodiť kedykoľvek.

Pripoistenie proti výtlkom

Vymáhanie škody spôsobenej výtlkom na ceste je nesmierne zdĺhavá záležitosť ak nemáte pripoistenie, keďže za škodu zodpovedá správca komunikácie. Pripoistenie proti výtlkom zabezpečí pokrytie nákladov pri oprave poškodeného disku, pneumatiky či iných poškodených častí vozidla. Toto pripoistenie je vhodné pre každého majiteľa vozidla.

Povinné zmluvné poistenie aj s výberom pripoistení je možné vyhľadať a porovnať online. Jednoducho stačí zadať EČV či základné údaje do aplikácie Kalkulačka PZP, ktorá následne vygeneruje ponuku najvýhodnejších poistení. Takto je možné si vybrať nie len kvalitné, no aj najlacnejšie PZP dostupné na trhu.