Ktorú ponuku PZP odmietnuť?

0
1398

Nevýhodné poistenie auta často spôsobuje nepríjemnosti nejednému z nás. Či už je to výška krytia, problémy s pripoisteniami alebo navyšovanie cien pri starých zmluvách. Povinné zmluvné poistenie je však zákonné poistenie a nemal by sa mu vyhýbať žiadny vodič. Ktoré poistenie je však lepšie odmietnuť a ktoré naopak zvážiť?

Najlacnejšie PZP

Ponúk s najlacnejším povinným zmluvným poistením nájdete na internete nespočet. Niet sa čomu čudovať. Mnoho vodičov považuje uzatvorenie PZP iba za povinnosť, ktorú si treba splniť, ideálne za čo najnižšiu sumu. PZP predsa nepokrýva škody na vašom aute ale prepláca opravu na aute vodiča, ktorému škodu spôsobíte.

Problém však môže nastať po tom, čo spôsobíte nehodu. Vtedy sa môžu ukázať nevýhodné podmienky lacného PZP poistenia, a vaša poisťovňa sa bude vyhýbať preplateniu spôsobenej škody. Môžete sa tak dostať do situácie, kedy budete musieť za škodu zaplatiť z vlastného a verte, že táto suma bude niekoľko násobne vyššia ako zopár ušetrených eur na lacnom PZP.

Navýšenie ceny PZP pri starej zmluve

Veľa majiteľov áut má poistenie PZP uzatvorené v jednej poisťovni niekoľko rokov. Poistenie sa každý rok po vypršaní zmluvy automaticky predlžuje a majiteľ vozidla si často ani nevšimne, že v zmluve nastali zmeny. Často sa stáva, že cena sa oproti pôvodnej cene po rokoch výrazne zvyšuje.

Na cenu PZP má vplyv viacero faktorov, ako vek vodiča, stav vozidla, nehodovosť a mnohé ďalšie. V prípade, že máte staršiu zmluvu PZP a nespôsobili ste žiadnu nehodu, môžete sa informovať na prepočítanie poistenia. V takom prípade vám môže poisťovňa cenu znížiť. Aj napriek tomu, že vám cenu znížia sa však viac oplatí uzavrieť nové poistenie auta.

Nová zmluva PZP sa vždy oplatí viac

Nie je žiadnym tajomstvom, že nové povinné zmluvné poistenie je vždy výhodnejšie ako niekoľko rokov stará zmluva. Pri uzatváraní nového poistenia vám poisťovne ponúknu nespočet výhod, bonusov a akcií, ktoré dokážu výrazne ovplyvniť finálnu cenu PZP.

Prehľadné porovnanie PZP ponúk všetkých poisťovní zároveň so všetkými dostupnými akciami a bonusmi poskytuje Kalkulačka PZP. Kalkulačka dokáže vybrať to najvýhodnejšie PZP, nielen z hľadiska ceny, ale aj na základe výšky krytia. Navyše, takmer všetky poisťovne poskytujú dodatočné zľavy za uzatvorenie PZP online, prostredníctvom kalkulačky.