Kupovanie použitého iPhonu – ako vybrať dobrý iPhone bazár?

0
1662

Plánujete kúpiť použitý iPhone? Potom sa pripravte na niekoľko nástrah, ktoré budú na vás číhať. Ako sa nenechať nachytať a vybrať si ten najlepší použitý iPhone?

Kupovanie použitých výrobkov tu je, vždy bolo a navždy bude. Jedná sa o perfektný spôsob, ako šetriť planétu a umožniť si navzájom zažiť tie najlepšie veci. Napríklad, kúpa jazdeného auta. Ak máte povedzme 10 000 eur, môžete si za túto sumu kúpiť buď nové alebo jazdené auto. Nové auto bude nízkej kategórie a v malej výbave. Môžete si však za túto sumu kúpiť jazdené auto, ktoré ešte pred troma rokmi stálo 40 000 eur. A to už bude iná liga. Toto isté platí aj v prípade kúpy mobilného telefónu. Za 300 eur si môžete kúpiť nejaký čínsky telefón s celkom dobrou výbavou, ale aj mierne použitý iPhone 6s 32 GB, ktorý hrá v tých najvyšších ligách mobilných telefónov a cena nového kusu bola aj 800 eur. Ak ste typ človeka, ktorý si potrpí na produkty tých najvyšších kategórií a nemáte veľa peňazí na rozhadzovanie, použitý iPhone je určite skvelou voľbou.

Ekonomicky výhodná kúpa

Použité mobilné telefóny však rozhodne nie sú len pre ľudí, ktorí chcú byť zbytočne frajeri a vyzerať bohato, aj keď nie sú. Práve naopak. Aj v prípade, že máte peniaze na úplne nový iPhone, je kúpa mierne použitého veľmi výhodným riešením. Bohatí ľudia vedia, že najhoršie, čo môžete v živote robiť, je prichádzať o peniaze. Kúpou nového iPhonu vyhodíte veľa peňazí do koša. Už len tým, že telefón vyberiete z krabičky a týždeň ho používate, stratí aj 50 eur zo svojej pôvodnej ceny. A strácať už bude len a len viac. Je tak veľmi ekonomicky výhodné kúpiť si mierne používaný telefón, ktorý má stav ako nový, teda nemá žiadne škrabance a ani žiadne viditeľné opotrebenie a ušetriť tak môžete aj viac ako 100 eur v porovnaní s novým kusom. A to je fakt dosť peňazí.

Avšak pozor!

Znie to veľmi dobre, má to však celé jeden háčik – vybrať dobrý použitý iPhone nemusí byť tak jednoduché, ako sa môže zdať. Tak, ako rástla popularita iPhonov, tak rástol aj počet rôznych podvodníkov. Trh s použitými iPhonmi je obrovský a, bohužiaľ, nachádza sa na ňom veľké množstvo rôznych podvodníkov. Podvody, ktoré sa s iPhonmi robia, sú v zásade dva – predaj napodobenín vyrobených v Číne alebo predaj reštaurovaných telefónov, ktorých reštaurácia nebola vykonaná odborne a boli pri nej použité lacné neoriginálne diely. Oba typy podvodov sú nepríjemné v tom, že takéto telefóny sa predávajú ako kompletne originálne a vy na prvý pohľad často nemáte možnosť spoznať, že sa jedná o takto zlý kus. Nehovoriac o tom, že ak máte veľkú smolu, naraziť môžete aj na kradnutý telefón. S týmto sa rozhodne zahrávať nechcete.

Kde kupovať?

Aký je teda najlepší iPhone bazár? V prvom rade odporúčame vyhnúť sa súkromným predajcom, ktorí predávajú telefón za veľmi lákavé ceny a pri ktorých stopercentne neviete, že sa jedná o seriózneho predajcu. Môžete tak nájsť napríklad až neuveriteľne výhodnú ponuku na iPhone SE bazár od súkromnej osoby a až po nejakom čase zistiť, že sa jedná o Čínsku napodobeninu. Alebo v najhoršom prípade o kradnutý telefón. S praktikami napodobenín a rôznych Čínskych skladačiek sa, bohužiaľ, môžete stretnúť aj v niektorých e-shopoch. Takýto obchod vám tvrdí, že sa jedná o originál, pravda je však často inde. Je tak kriticky dôležité nakupovať z internetových obchodov, ktoré sú overené a viete, že sa na ne môžete stopercentne spoľahnúť. Napríklad iPhone bazár na webe mp3.sk. Tu nájdete rôzne modely iPhone za veľmi výhodné ceny. Napríklad iPhone 5s bazár aj za menej ako 200 eur. Môžete si však byť istí, že sa jedná o stopercentne originálne kusy, ktoré boli navyše odborne odskúšané, sú tak kompletne funkčné. Pri každom telefóne je uvedený stav, vopred tak viete, čo objednávate. Tak načo ešte čakáte? Vyberte si svoj obľúbený iPhone za výhodnú cenu aj vy ešte dnes!