Kvalitné preklady do exotických jazykov sú aj u nás realitou

0
1689
ID:66100297

Kvalitný preklad nie je vždy samozrejmosťou. Keďže potrebujete preklad je pravdepodobné, že jeho kvalitu si neviete sami overiť. Obzvlášť, keď potrebujete preložiť listiny alebo dokumenty z alebo do málo používaného jazyka, je profesionál nevyhnutnosťou. Vtedy si nemáte ako spoľahlivo overiť, či je všetko správne preložené. V určitých jazykoch sa nájde len málo profesionálov, na ktorých prácu sa môžete spoľahnúť. Dobrou správou je, že aj na Slovensku majú preklady medzinárodnú úroveň a hanbiť sa určite nemusíme.

Aj na Slovensku môžete dostať kvalitné preklady

Viacerí ľudia sa obávajú spoliehať sa na prekladateľské agentúry u nás doma, keďže sme malý trh a neveria, že sa tu nájdu dostatočne kvalifikovaní odborníci. Preto uprednostnia radšej zahraničnú spoločnosť, lebo si myslia, že tá má spoľahlivejšie služby a väčší výber pracovníkov. Toto nie je správny prístup. Práve preto, že trh je malý a ľudia sa k takýmto službám ľahšie dostanú, si miestne prekladateľské agentúry musia strážiť svoje dobré meno. Na menšom trhu sa pokazí veľmi ľahko. Dá sa preto hovoriť o tom, že u nás nájdete niekedy lepšie služby ako v susedných väčších krajinách. A to pri skutočne širokom množstve prekladaných jazykov.

Specta ovláda až 40 jazykov

Spoločnosť Specta je prekladateľskou agentúrou, na služby ktorej sa spoliehajú dlhé rady klientov. Dokáže totiž vysoko kvalifikovane prekladať texty z a do 40 svetových jazykov. V ich portfóliu sú aj skutočne exotické jazyky ako Urdu, Hindi, Bengálčina, Pandžábčina, Mongolčina, Gruzínčina alebo Somálčina. To nenájdete v hocakej spoločnosti kdekoľvek na svete, nie to ešte u nás. Ich kvalitu potvrdzuje aj fakt, že prekladali aj pre ministerstvá, kde sa vyžaduje tá najvyššia profesionalita. Urobiť chybu na tak závažnom dokumente by poškodilo meno každému. Preto je spolupráca s ministerstvami potvrdením, že pri vašich vážnych listinách a dokumentoch sa môžete spoľahnúť na lídra trhu. Je ním práve pre svoje dobré meno a výsledky. Samozrejmosťou sú všetky dôležité svetové jazyky, takže takmer so žiadnym nie je problém. Vaše starosti sú tak zažehnané.