Lyžovačka podľa individuálnych požiadaviek

0
1702

Cítite v kostiach tú túžbu znova si obuť lyže a bezstarostne sa spustiť zo svahu? V očiach Vám zažiari veselosť, líca sa sfarbia do červena a Vy aspoň na chvíľu zabudnete na celoročný zhon. Čo nevidieť sú tu vianočné sviatky a s nimi aj viac príležitostí. Možno si s radosťou užívate slovenské strediská, no ak ste zatúžili aj po niečom „európskejšom“, možno u Vás zvíťazí Kaprun. Ubytovanie v regióne Zell am See / Kaprun nezaručuje iba skvelú lyžovačku, ale ponúka všetky možnosti, ktoré sa Vám v súvislosti so zimou vybavia. Za zmienku tiež stojí kulinársky zážitok v miestnych reštauráciách a nočný život. Pokiaľ chcete cestovať bez obmedzenia, radi by sme Vám predstavili aj cestovnú kanceláriu m.s.t.t. Nie ste tu viazaný fixným termínom, môžete si vybrať miesto a dátum podľa chuti. Okrem perfektnej lyžovačky sa pokojne vyberte s touto spoločnosťou aj na wellness a víkendové pobyty, exotické dovolenky alebo jazykové kurzy. Ako bonus tu získate letenky za výhodné ceny, Booking hotelov po celom svete, ale aj lacný prenájom automobilov. Problémom nie je tiež zorganizovanie firemnej akcie, kongresu či školenia. Chcete dovolenku alebo pracovnú cestu na mieru? Potom viete, na koho sa obrátiť.

Rakúsko – lyžiarska veľmoc

Za svetovú lyžiarsku veľmoc sa už tradične považuje Rakúsko. Každému musí byť hneď jasné, prečo je to tak. Perfektné podmienky na lyžovanie, neodolateľné svahy, výborné klimatické podmienky a nezabudnuteľné panorámy. Rakúski lyžiari žiaria na medzinárodných súťažiach, pretože sa na lyžiach takpovediac narodili. Lyžovačka v Rakúsku je nesmierne atraktívna aj pre Slovákov, lebo to nemajú veľmi ďaleko a zažijú tu svetovo preslávenú atmosféru. Moderné techniky alpského lyžovania sa zrodili práve na rakúskych kopcoch. Cestovná kancelária m.s.t.t. ponúka iba kvalitné ubytovanie v rakúskych Alpách. Mnohé luxusné apartmány a chaty sú priamo na svahu. Lyžiarskych stredísk je tu neúrekom, no za najnavštevovanejší sa považuje Zillertal. Návštevníci obdivujú aj tunajší ľadovec Hintertuxer Gletscher. Areál má 529 km zjazdoviek, čím sa radí do prvej trojky v Európe. Ak sa považujete za dobrého lyžiara, toto miesto Vám určite nie je neznáme. Medzi Slovákmi však v obľúbenosti vedie spomínaný Kaprun. Lyžovanie na ľadovci Kitzsteihnorn s nadmorskou výškou hornej stanice lanovky 3.029 m je nesmierne príťažlivé. Vyblázniť sa tiež môžete na 200 km bežeckých tratí a pre snowboard sú tu vyhradené dva areály, ale tiež terény pre freeride. Rakúsko je v otázke lyžovania jednoducho neprekonateľné.

Talianske dolomity

Taliansko je príťažlivé v každom ročnom období, a teda ani zima nie je výnimkou. Ba čo viac, patrí medzi najvyhľadávanejšie zimné destinácie. Tunajšie Alpy sú tu známe ako Dolomity. Jedinečné skalnaté útvary ponúkajú rozprávkové scenérie. Slováci minulú najmú terény v areáloch Dolomiti Superski a v Skirama Dolomiti. Rodiny si zase obzvlášť obľúbili Marillevu spojenú s Madonna di Campiglio. Toto miesto je snom nejedného lyžiara, pretože túžba po lyžiarskom kolotoči Sella Ronda je obzvlášť silná. Lyžovačka v Taliansku s cestovnou kanceláriou m.s.t.t. Vám navyše garantuje ubytovanie priamo v centre diania. Možností je tu rovnako neúrekom, no každá z nich je svojím spôsobom výnimočná. 

Prajeme Vám krásne prežitie vianočných sviatkov a mnoho skvelých lyžiarskych zážitkov.

Zdroj: lyzovanie-alpy.sk, mstt.sk

Foto: © [mRGB] / Dollar Photo Club