Máte šťastný vzťah? Zistite to!

0
1585

Pochopiteľne, že žiadny článok vám nedokáže nájsť priamu odpoveď na to, či máte alebo nemáte šťastný vzťah, aj keď existuje niekoľko situácií, na základe ktorých to zistíte. Inými slovami povedané, ak počujete nasledujúce vety od vášho partnera aj vy, s vysokou pravdepodobnosťou žijete v harmonickom a pevnom vzťahu, ktorý len tak ľahko nič nezlomí. Aj vy ste zvedavý, o čo ide?

Veľa slov netreba

Hovorí sa, že ženy povedia denne priemerne dvojnásobok viac slov ako muži, aj keď podstatné je skôr to, čo povedia. Na druhej strane by sme si mali postačiť s tým, čo nám partner za deň povie a je viac menej jedno, či je toho veľa alebo málo, dôležité je to, čo povie! Práve to „málo“ robí naše vzťahy šťastné a spokojné! Načúvajte a občas sa snažte čítať medzi riadkami, keďže nie každý z nás má dostatok odvahy vyjadriť za akýchkoľvek okolností svoje pocity.

Vďačnosť

Neexistuje väčšia samozrejmosť než je poďakovanie za dobrý skutok, ktorý spraví jeden pre druhého. Viete si vôbec predstaviť, že by ste svojmu partnerovi nepoďakovali za opravenú poličku v kuchyni? Alebo by ste nepočuli obyčajné „ďakujem“ za večeru, s ktorou ste sa trápila hodinu? Kúzelné slovíčko, ktoré používame od detstva, má svoje neopísateľné čaro, na ktoré by sme nemali zabúdať v žiadnom prípade! Partnerovi tým totiž dokazujeme to, že si ho vážime.

Zaujímajte sa!

Spýtali ste sa partnera, ako sa dnes mal? Banálna otázka, ktorá dá najavo to, že vám nie je ľahostajné, ako sa ten druhý cíti. Možno sa vám zdá zbytočné pýtať sa vašej polovičky, ako sa má, čo dnes robila, prípadne čo sa udialo v práci, no verte, že aj takouto „drobnosťou“ mu dáte najavo, že sa oň zaujímate.

Nebráňte sa citom

Pre každého z nás je spočiatku veľmi náročné vyznať svoje city. A keď sa k tomu nakoniec odhodláme, máme chuť to vykričať celému svetu, však? Nezabúdajte svojmu partnerovi pravidelne hovoriť, ako ho máte radi, len tak pre istotu. Aby to nezabudol. A viete, čo má omnoho väčšiu váhu ako len obyčajné slová? No predsa činy! Potešte svoju drahú kyticou ruží, pripravte jej desiatu do práce alebo ju prekvapte víkendovým pobytom pre dvoch. Fantázií sa medze nekladú, tak prečo sa z času na čas neodviazať a nespraviť pre svoju polovičku niečo bláznivo zamilované?

Pomáhajte si navzájom

Môže ísť o drobnosť akou je príprava kávy, vynesenie odpadkov alebo výmena plienky. Skrátka činnosti, ktoré on nemusí mať v láske, ale pre vás to zas taký problém nie je, takže mu môžete takýmto spôsobom občas uľaviť a uvidíte, že váš vzťah sa posunie o krok vpred! Tak čo poviete, aj vy zmeníte aspoň z časti vaše správanie voči partnerovi a budete mu venovať viacej pozornosti? Uvedomte si, že každý z nás si zaslúži úprimnú lásku a vďaku, tak prečo sa tomu strániť a vyhýbať, keď by to mohlo časom narušiť váš vzťah?