Módne pánske svetre – pozrite si návrhy najlepšej sezóny

0
2837

Máloktorému kúsku z nášho šatníka sa venuje taká malá pozornosť ako svetru, ktorý je častokrát vnímaný skôr ako funkčný kus odevu. Kvalitný sveter, ktorý sa pohodlne nosí, je však jedným z najlichotivejších odevov pre elegantného pána, ktorý si je vedomý toho, čo sa mu hodí, a čo naopak nie. Okrem toho je sveter skvelý v tom, že je ľahko kombinovateľný s elegantnými nohavicami, košeľou s výrazným golierom či bomber bundou, ktorú si len prehodíte cez seba.

Z histórie svetrov – vedeli ste, že ?

Historicky boli svetre najbežnejším kusom odevu medzi rybármi, ktorí ich nosili na ochranu pred studenou vodou. Už v 15. storočí manželky rybárov úpenlivo šili rôzne vlnené svetre, ktoré príjemne zahriali a prekvapivo boli aj príjemné na nosenie. Do začiatku 20. storočia boli tieto odevy väčšinou vyrábané ručne a prevládali u mužov robotníckej triedy. V posledných rokoch sa svetre stali módnou novinkou, vďaka čomu sa môžu nielen muži, ale aj ženy odviazať a vyskúšať rôzne farebné svetre či bláznivé strihy, ktoré zaujmú už na prvý pohľad.

Aký materiál je najvhodnejší?

Syntetické tkaninové svetre často poskytujú rovnaké výhody ako kašmírový alebo vlnený sveter s úrovňou tepla, ktorá vám vyhovuje. Tieto svetre nevyžadujú pri čistení či praní špeciálnu starostlivosť, a preto sa ľahšie udržiavajú. Na druhú stranu majú tieto svetre oveľa kratšiu životnosť ako vlnené alebo kašmírové svetre, čo treba pri kúpe dôkladne zvážiť. Obyčajné tkané svetre sú menej elastické a mierne chladnejšie, avšak sú veľmi jemné na dotyk, čo im  dodáva profesionálnejší vzhľad. Pletené svetre dodávajú outfitu akúsi textúru, no na druhej strane sú zárukou maximálneho komfortu, čo oceníte trebárs pri celodennej práci za počítačom. Aj keď je tento sveter ideálny na bežné nosenie, môžete ho skombinovať trebárs s koženými topánkami a hladkými chino nohavicami.

Tieto svetre musíte mať aj vy!

Kockované vzory či geometrické útvary sú „must have“ tejto sezóny, a práve preto by nemali tieto nápadité svetre chýbať ani vo vašom šatníku. Najlepšie je ich kombinovať s klasickou bielou či inou jednofarebnou košeľou s tlmeným vzorom, džínsami či spomínanými chino nohavicami. Čo sa týka farebného prevedenia, tmavšie svetre sú vyhradené skôr na formálnejšie príležitosti, pričom sú univerzálnejšie. Jasnejšie farby, ktoré síce viac upozorňujú na nositeľa, môžu vzbudiť dojem, že veci neberiete príliš vážne a nebojíte sa ani odvážnejších kúskov. Pánske svetre nakupujte na BOLF.sk

Nebojte sa rolákov

Roláky patria do kategórie tenších svetrov, vďaka čomu sú ideálne na vrstvenie s ťažším zimným kabátom alebo bundou. Tieto módne pánske svetre boli vždy nadčasové a dokonca aj mimoriadne obľúbené, avšak koncom 20. storočia zaznamenali výrazný pokles popularity. V posledných rokoch sa však tento elegantne vyzerajúci sveter dostal späť do popredia, čo si môžete všimnúť aj na svetových mólach. Výhodou je, že roláky sú neuveriteľne všestranné, pretože ich nájdete v jednofarebných variantoch, ktoré sa dajú doladiť so sakom, prípadne aj vo viacfarebných prevedeniach, vďaka čomu ich zladíte aj k ležérnemu outfitu. Tmavší rolák by mal byť základom v šatníku každého elegantného pána a džentlmena. Výborne tvaruje postavu, poskytuje pohodlie a je zárukou obzvlášť rafinovaného vzhľadu!