Nebojte sa tmavej spálne. Inšpirácie na sivé a šede spálne

0
803
Nebojte sa tmavej spálne. Inšpirácie na sivé a šede spálne
Nebojte sa tmavej spálne. Inšpirácie na sivé a šede spálne

Vyspať sa doružova môžete aj v tmavej spálni. Odtiene sivej na nábytku a dekoráciách sú horúcim hitom sezóny a my vám prinášame niekoľko tipov od majiteľky e-shopu s nábytkom Estilofina, ako s touto farbou pracovať aj v tak dôležitej miestnosti, akou je vaša spálňa.

Je známe, že farby ovplyvňujú našu náladu a kde inde je dôležitejšie položiť základy pre dobrý deň, ako v izbe, ktorú vidíme po otvorení očí ako prvú.

Manželská posteľ Antik - Estilofina
Manželská posteľ Antik – Estilofina

Skvelým riešením pre pozitívne naladenie sú neutrálne tóny bielej, béžovej, sivej alebo hnedej. A v dnešnom článku sa zameriame práve na farbu z nich najtmavšiu.

Aké kombinácie použiť? 

Aj keď sa aj my zvykneme riadiť pravidlom menej je viac a pri interiérovom dizajne to platí dvojnásobne, vyskúšajte svoju spálňu zahaliť do odtieňov sivej. Tmavú sivú môžete dopriať nábytku, akým je manželská posteľ, skrine, komody alebo nočný stolík.

Tmavosivá posteľ Shayla - Estilofina
Tmavosivá posteľ Shayla – Estilofina

Svetlou sivou zas vymaľujte steny a k nim laďte rovnaký odtieň koberca, závesov, deky na manželskú posteľ či lampy na nočný stolík. Alebo naopak, svetlejší tón doprajte nábytku a tmavší stenám a doplnkom.

,,Každá moderná predajňa alebo e-shop s nábytkom ponúkajú svoje produkty v štýlovom a farebnom prevedení, ktoré je možné zakúpiť aj ako sadu. Preto sa nemusíte trápiť nad tým, ktoré kúsky budú spolu vyzerať dobre a vybrať si môžete napríklad aj celú spálňu zladenú do posledného detailu.” radí majiteľka e-shopu Estilofina.

Divy dokážu aj doplnky 

K sivej farbe neodmysliteľne patrí zelená farba rastlín, preto by ste mali navštíviť kvetinárstvo a dopriať svojej spálni trochu života v podobe kvetov.

V prípade, že sa vám sivej bude v miestnosti zdať predsa len príliš, pracujte s menšími farebnými doplnkami – pastelová ružová deka a sivá manželská posteľ s tmavými obliečkami vytvoria skvelé duo, lampa s farebným tienidlom položená na nočný stolík, či obrazy na stenách, na ktorých budú prevládať jemnejšie farebné tóny urobia zázraky.