Nenechajte si svoje úspory zasiahnuť krízou, investujte do zlata!

0
1426

Ak máte všetky svoje úspory uschované na účte v banke, v čase blížiacej sa finančnej krízy sa vám to môže škaredo vypomstiť. Zmysel tak dáva investovanie do zlata. Prečo sa táto forma investovania tak oplatí?

Ak sa pozriete na štatistiky, investičné zlato patrí už dlhodobo medzi najobľúbenejšie formy investovania a úschovy finančných prostriedkov. A to celkom oprávnene. Totiž, zlato prináša viacero výhod. Azda najväčšou je skutočnosť, že investičné zlato je oslobodené od dane z pridanej hodnoty. Ak by ste chceli investovať napríklad od starožitností, umenia či nehnuteľností, na všetky tieto veci sa vzťahuje daň z pridanej hodnoty, ktorá najmä pri vyšších investíciách výrazne ovplyvňuje ich cenu. Nemalou výhodou investičného zlata je aj jeho vysoká odolnosť a jednoduchá úschova. Nemusíte sa báť, že sa poškodí vplyvom vlhkosti, zmien teplôt či dokonca požiaru. Zlato si zachováva svoje vlastnosti stovky až tisícky rokov, vonkajšie vplyvy tak nijako nezmenia jeho cenu.

Nehovoriac o tom, že so zlatom sa obchoduje na celom svete a dlhodobo si drží pomerne stabilné ceny. Máte tak istotu, že ak budete v budúcnosti chcieť zlato opäť premeniť na peniaze, predáte ho bez straty, v ideálnom prípade dokonca so slušným ziskom.

Akú formu zlata voliť?

Investičné zlato je najrýdzejším voľne dostupným zlatom. Má 24 karátov a dostupné je ako zlaté tehly, mince a odliatky. Je už len na vás, ktorú formu zlata uprednostníte. Zlaté tehly získate v prípade veľkých investícií, v prípade, že do zlata chcete investovať menej peňazí, najvhodnejším riešením budú zlaté mince a odliatky. Zlato fyzicky kúpte a uschovajte ho. Kúpa virtuálneho zlata cez rôzne investičné portály je veľkým riskom a v čase krízy pri ňom môžete len stratiť. Naopak, kúpou reálneho zlata získate všetky výhody. Tak neváhajte a investujte svoje peniaze jednoducho a bezpečne – do zlata!