Nosič na bicykel. Veľký pomocník každého cyklistu

0
1006

S bicyklom sa dá dostať naozaj všade. Jazdu na ňom si užijete nielen v prírode. Bicykel vám pomôže vyhnúť sa zápcham vo veľkých mestách. Čo však robiť, keď cyklistická trasa začína ďaleko od vášho domova? Riešením je dopraviť si bicykel na začiatok trasy automobilom s pripevneným nosičom na bicykle.

Typy nosičov na bicykle

Nie všetky bicykle sa dajú zložiť a uložiť do kufra automobilu. Hlavne v lete a počas ciest na dovolenky. Zbalené cyklovozíky pre deti, množstvo hračiek a k tomu manželkina garderóba si žiadanú iné riešenie prepravy vášho bicykla. Najlepšou voľbou je kúpa nosiča na bicykle. Existuje viacero typov nosičov. Každý z nich má svoje výhody i nevýhody. Záleží len od vás, čo od nosiča očakávate a aké sú možnosti vášho automobilu.

Nosiče bicyklov na strechu automobilu

Nosič bicyklov na strechu automobilu sa pripevňuje podobne ako strešný box na lyžiny. Tento typ nosiča je veľmi skladný a umožňuje prevážať jeden až päť bicyklov. Výhodou nosiča na strechu je taktiež nízka cena a ochrana bicykla pred poškodením alebo znečistením. Naopak nevýhodami sú komplikovanejšia  inštalácia nosiča a horšie jazdné vlastnosti automobilu. Pripevnením strešného nosiča sa zvyšuje spotreba paliva a obmedzená je i vaša rýchlosť na diaľnici. Pozor si musíte dávať pri parkovaní v garáži, kde sa s takýmto nosičom nezmestíte.

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie

Ak má vaše auto ťažné zariadenie, celkom iste si kúpte nosič na bicykle, ktorý sa dá na neho pripevniť. Jeho montáž je veľmi jednoduchá a manipulácia s ním veľmi praktická. Veľkou výhodou nosiča na ťažné zariadenie je ochrana automobilu pred poškriabaním a voľný prístup do kufra auta vďaka sklopnému mechanizmu. Tento typ nosiča má aj spätné svetlá a musíte na neho nainštalovať tretiu poznávaciu značku. Previezť vďaka nemu dokážete až štyri bicykle. Nevýhodou tohto typu nosiča je jeho vyššia cena a horšia viditeľnosť cez zadné okno auta.

Nosiče bicyklov na zadné dvere automobilu

Nosič bicykla na zadné dvere je riešením prakticky pre každého. Ušetrí vám nemalé peniaze a poteší vás taktiež jednoduchá manipulácia.  Pred jeho kúpou sa však uistite, že má vaše auto celokovový rám zadných dverí. Niektoré vozidlá majú spodnú časť dverí plastovú. Na takéto vozidlá sa tento typ nosičov nedá pripevniť. Dávajte si pozor aj na to, aby nosič neprekrýval ŠPZ. Investujte do drahšieho modelu, ktorý umožňuje fixáciu kôl pomocou líšt. Predídete tak poškodeniu bicyklov aj vozidla.