Osvieženie v záhrade pomocou záhradnej sprchy

0
646
Osvieženie v záhrade pomocou záhradnej sprchy

Počas letnej sezóny trávime veľa času v záhrade relaxáciou, športovaním a rôznymi prácami. Možnosť rýchleho osvieženia alebo osprchovania je preto pre každého veľmi vítaná. Záhradnú sprchu možno umiestniť prakticky kdekoľvek v záhrade podľa našich potrieby.

Záhradné sprchy ponúkajú ekologické a praktické riešenie, ktoré nám umožňuje osprchovať sa alebo sa len rýchlo osviežiť, kedykoľvek to potrebujeme, bez toho, aby sme museli opustiť záhradu. Je to výhodné najmä vtedy, keď pracujeme so zeminou alebo si nechceme robiť veľkú prestávku, aby sme sa umyli v dome v bežnej kúpeľni. Okrem toho je inštalácia záhradnej sprchy veľmi jednoduchá, stačí ju pripojiť k záhradnej hadici. Ak nám nestačí len studená voda, môžeme sa rozhodnúť pre solárnu sprchu, ktorá má zabudovaný ohrievač vody. Tento systém zabezpečí, že voda, ktorou sa budeme sprchovať, bude mať príjemnú teplotu. Nemusíme ju nejako pripájať k elektrickej sieti, nemusíme sledovať zásuvku, či sa náhodou nenamočí a nespôsobí nehodu, a na jej fungovanie nepotrebujeme ani prípojku teplej vody v elektrickej sieti. O všetko sa postarajú slnečné lúče a solárny ohrev vody, ktorý je šetrný aj k našej peňaženke a životnému prostrediu.

Veľkou výhodou solárnej sprchy je aj jednoduchá manipulácia, môžete ju kedykoľvek kamkoľvek preniesť, stačí ju pripojiť k záhradnej hadici. Záhradné sprchy pomáhajú napríklad aj pri udržiavaní čistoty bazénov a ich okolia, pretože pred vstupom do bazéna sa môžete jednoducho osprchovať. To isté platí aj pri odchode z bazéna, čo uvítajú napríklad ľudia s citlivou pokožkou a deti, ktorým by dezinfekcia bazéna mohla spôsobiť kožné problémy.

Sprchu môžete presunúť aj k altánku alebo záhradnému domčeku v záhrade, napríklad ak plánujete oslavu a chcete mať možnosť osviežiť sa čo najbližšie k záhradnému posedeniu. Solárne sprchy sú skvelým doplnkom pre každú záhradu plne funkčné a praktické. Mimo sezóny ich potom môžeme ľahko uskladniť v podkroví alebo na inom suchom mieste.