Plastové okná: Ako ich vyberať?

0
1791

Aj vy ste sa rozhodli vymeniť svoje staré okná za nové, plastové? Ak áno, určite Vám záleží na tom, aby ste si vybrali skutočne dobre. To ale nemusí byť vždy jednoduché. No ak budete poznať kritériá, ktoré by mali plastové okná spĺňať, nemáte sa čoho obávať.  

Kvalitný profil je základ

Okná nemožno považovať za kvalitné, ak nemajú kvalitný plastový profil. Ten sa skladá z viacerých komôr, ktorých je najčastejšie 3 až 7. Zväčša platí, že čím viac komôr okno má, tým má lepšiu izoláciu.

Vyberte si preto okno s profilmi od známych a popredných dodávateľov. Na výber máte hranatý alebo zaoblený plastový variant.

Vysoké izolačné vlastnosti šetria energiu

Kvalitné plastové okná poznáte aj podľa izolačných vlastností. Ak sú vysoké, zabránia úniku tepla z interiéru do exteriéru a prenikaniu vlhkosti z vonkajšieho prostredia do interiéru domu či bytu.

Pomer cena a kvalita

Čím vyššia kvalita, tým vyššia cena. Platí to však aj opačne, a teda „ za málo peňazí dostanete málo muziky“. Avšak, poprední predajcovia Vám dnes vedia spraviť skutočne atraktívnu cenu, ktorá neuberá nič z požadovanej kvality. Každopádne ale platí, že prehnaná šetrnosť sa v tomto smere nemusí vyplatiť. Ak viete, kam sa obrátiť, určite budú obe strany spokojné.

Kovanie ovplyvní kvalitu otvárania a zatvárania okna

Kovanie plastových okien je dôležité z hľadiska praktickosti otvárania a zatvárania okien, ale tiež z hľadiska bezpečnosti. Nezanedbajte preto ani tento bod.

Montáž

Keď ste si už vybrali kvalitné okná, nezabudnite im zabezpečiť montáž na tej najlepšej úrovni. Možno sa Vám to nezdá, ale nahadzovanie okien je tiež veľmi dôležitou podmienkou nasledujúcej kvality a fungovania okna. To je dobré iba vtedy, ak sa správne nielen navrhne a vyrobí, ale aj osadí. Inak by jeho prednosti strácali na účinnosti. Zverte tento pracovný postup profesionálnym montážnikom.

Zdroj: lepsiebyvanie.centrum.sk

Foto: inter-okno.sk