Plesová sezóna začína

0
1832

Sezónu plesov odštartoval fascinujúci ples v opere a všetky tancachtivé páry sa môžu roztancovať tiež. Ak tak, samozrejme, ešte nespravili. Zvoliť si ale správne dámske oblečenie na podobnú príležitosť býva neľahká dilema. Niektorá dáma má radšej odvážnejšie výstrelky, iná klasiku a podaktorá zase pestrosť. Ako sa v tom vyznať, čo si dať na seba a kde hľadať skvelé kúsky za prijateľnú cenu? Čítajte ďalej a dozviete sa odpovede. 

satyV prvom rade si musíte uvedomiť, že ples je špeciálna udalosť, na ktorú nechodíte každý deň. Už tento fakt vyvolá u väčšiny žien pocit, že sa chce páčiť. Muži by sa tiež mali vedieť vhodne obliecť, no u nich je väčšinou postačujúci oblek a košeľa s dlhým rukávom (s výnimkou luxusných plesov, kde je vyžadovaný tzv. white tie, a teda aj pánsky frak).

Buďte hviezdou

Ženy majú viac možností, takže ich rozhodovanie je náročnejšie a zrejme bude aj zdĺhavejšie. Farba, strih, dĺžka, topánky, pančušky… Možno Vám ten najlepší outfit prinesie sezónny výpredaj alebo sa ukrýva v priateľkinej skrini. Dôkladne premyslite všetky alternatívy, ak chcete byť skutočnou hviezdou. Milí páni, majte so svojimi polovičkami trpezlivosť. Veď si to predsa zaslúžia, nie? A navyše, podobných akcií sa asi nezúčastňujete až tak často. 

Kam ísť nakupovať?

Mnoho žien využíva vyhľadávač oblečenia a kupuje si odev online. Túto možnosť poskytuje napríklad aj skvelý slovenský e-shop a šikovný nástroj na vyhľadávanie či nákup značkového oblečenia. Stačí, keď využijete túto adresu mojeoblecenie.sk/veci/damske/ a ste priamo v centre diania. Okrem plesových šiat a doplnkov tu nájdete i mnoho ďalších skvelých vecí. Vďační za túto “online voľbu” však budú najmä všetci muži (alebo aspoň väčšina z nich), pretože takéto nakupovanie im ušetrí zbytočné vyčkávanie pred kabínkou. Nemusia navštíviť všetky predajne oblečenia, ktoré po ceste k „poslednému“ obchodu ešte stretnú, ba ani pokyvkávať hlavou a pritakávať na piate, šieste alebo dokonca desiate šaty v poradí, a to ešte nie sú na konci.

Aké šaty?

Pri voľbe šiat je rozhodujúca dĺžka. V prípade, že ide o nejaký obecný, nie príliš formálny ples, povolené sú i krátke šaty, no pokiaľ sa chystáte zatancovať si na parkete za tónov živej hudby na nejakom z luxusnejších plesov, dlhé šaty sú samozrejmosťou. Farbu a strih zvoľte podľa Vášho vkusu tak, aby ste sa cítili čo najpohodlnejšie. Dĺžka šiat by mala zakrývať obuv, pri white tie by mala byť až po zem, so širokou sukňou a zúženým pásom. Ťažko si však niekto oblečie na seba takéto šaty, ak v nich nevyzerá dobre. Preto radšej berte ohľad na svoju postavu a vyberte si šaty, ktoré Vám strihovo pristanú.

plesove satyČo si obuť?

Kameňom úrazu býva niekedy nesprávne zvolená obuv. Pri white tie, čo znamená najprísnejšiu etiketu, sú potrebné vysoké elegantné lodičky s plnou špicou i pätou, možné je však vykrojenie na strane lodičky. V žiadnom prípade nevoľte platformu a nezabudnite na to, že ste prišli na ples pravdepodobne tancovať, takže by ste sa mali vo svojich topánkach cítiť príjemne a pohodlne. Vhodným materiálom je satén, luxusný semiš alebo lakované lodičky vo farbe šiat, prípadne je povolená i krajková alebo trblietavá obuv, väčšinou jednofarebná. Na neformálnejšie plesy sú povolené i otvorené lodičky alebo sandále, no pri dlhých šatách si dajte pozor na rôzne zdobenie a otvorenú špicu, čo môže byť niekedy dôvodom zatrhávania a zachytávania šiat.

Po výbere šiat a topánok ostáva už len doladiť ostatné drobnosti tak, aby bol Váš vzhľad dokonalý, partner očarený a smelo sa môžete vydať na tanečný parket.

Či už sa rozhodnete využiť pri nákupe povianočné zľavy, alebo si to zamierite priamo do luxusného butiku, držíme Vám palce, aby ste si vybrali šaty svojich snov a na plese nimi zažiarili v plnej kráse.

Zdroj: moda.sk

Foto: mojeoblecenie.sk