Pneumatiky Goodyear vyhrali v najnovších nemeckých aj britských testoch

0
998

Výrobca Goodyear získal víťazné tituly nielen v testoch nemeckého Auto Bild, ale aj britského Tyre Reviews. V prvom prípade ide o nemecký prestížny motoristický časopis a v tom druhom hovoríme o poprednom svetovom zdroji nezávislých informácií zo sveta pneumatík.

Celoročné pneumatiky využíva stále viac motoristov

To, že trh s celoročnými pneumatikami napreduje, je jasné už len z čísiel predaja. Tento segment za posedných 5 rokov v Európe zaznamenal nárast o 21% a očakáva sa, že bude napredovať aj ďalej. Vodiči si pri výbere pneumatík kladú stále väčšie nároky a od celoročných pneumatík očakávajú nielen dobré jazdné vlastnosti na všetkých druhoch povrchov, ale aj bezpečnosť pri všetkých poveternostných podmienkach. Každý výrobca prináša jedinečný výrobok, ktorý je konkurencii podobný, no nie rovnaký. Značka Goodyear tento rok bodovala s výrobkom Vector 4Seasons Gen-3, ktorý sa oprávnene stal víťazom aktuálneho testu celoročných pneumatík. Spomínaný model je jedinečný svojimi úžitkovými vlastnosťami v rámci všetkých poveternostných podmienok, čo je jedným z hlavných očakávaní spotrebiteľov.

V praxi hovoríme o dynamickej ovládateľnosti auta na snehu, na mokrej a aj suchej vozovke. Výnimočná je aj výkonnosť pneumatík v zime a vysoký kilometrový prebeh. Výrobok Vector 4Seasons Gen-3 získal od Auto Bild aj prestížny titul ,,EcoMaster“, ako uznanie za dosiahnutie najlepších hodnôt pri hodnotení kilometrového prebehu, pomeru kilometrového výkonu a ceny a valivého odporu. Prestížne periodiká tak uznali celoročné pneumatiky značky Goodyear za aktuálne najlepšie len krátko po tom, ako boli uvedené na trhu.

Nová sezóna nové pneumatiky

V prípade, že stále klasicky meníte zimné pneumatiky za letné a tento kolobeh vás otravuje, mali by ste čo najskôr vyskúšať celoročný model. Vymeníte ho až v momente, keď už nebude spĺňať podmienky na jazdu a gumy budú poškodené alebo opotrebované. Čo sa týka bezpečnosti na ceste, obávať sa nemusíte. Okrem toho, že tieto gumy disponujú dobrými jazdnými vlastnosťami v lete, bezpečne dokážu jazdiť aj na snehu, či ľade. Hoci je výmena pneumatík väčšou investíciou, na najlacnejšie pneumatiky na trhu radšej zabudnite a pozerajte nielen na cenu, ale aj kvalitu. Pri výbere každému motoristovi pomôže test zimné pneumatiky, pomocou ktorého získate novinky zo sveta pneumatík a budete vedieť, ktoré výrobky sa naozaj oplatí kúpiť.