Posilňovacia veža: ako ju vybrať a zopár tipov pre začiatočníkov

0
854
Posilňovacia veža: ako ju vybrať a zopár tipov pre začiatočníkov
Posilňovacia veža: ako ju vybrať a zopár tipov pre začiatočníkov

Posilňovacia veža je skvelým spôsobom, ako si doma vytvoriť plnohodnotnú posilňovňu. Poskytuje vám možnosť precvičiť si všetky svalové skupiny pomocou rôznych cvikov. Pri výbere posilňovacej veže je však dôležité zvážiť niekoľko faktorov, aby ste vybrali tú najlepšiu pre vaše potreby.

Výber posilňovacej veže

Existuje niekoľko rôznych typov posilňovacích veží v rôznej cenovej hladine a možnosťami nastavenia. Najbežnejšie sú kombinované veže, ktoré obsahujú stanice na benchpress, kladky a legpress. Tieto veže sú ideálne pre ľudí, ktorí chcú precvičiť celé telo. Ak sa chcete zamerať na konkrétnu svalovú skupinu, môžete si vybrať vežu, ktorá je špeciálne navrhnutá na tento účel. Posilňovacia veža je bezpečné zariadenie, ale napriek tomu odporúčame kúpiť stroj, ktorý má dodatočné bezpečnostné funkcie, napríklad nastaviteľnú lavicu pre komfortnú polohu pri cvičení. Skvelé sú tiež tyče, ktoré brzdia závažia.

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý je potrebné zvážiť, je maximálne zaťaženie veže. Maximálne zaťaženie je množstvo záťaže, ktorú veža unesie. Ak ste začiatočník, môžete si vybrať vežu s nižším maximálnym zaťažením. Ak ste pokročilý športovec, budete potrebovať vežu s vyšším maximálnym zaťažením, aby ste mohli bezpečne zvyšovať záťaž. Posilňovacia veža zaberie určitý priestor vo vašej domácnosti. Pred nákupom je dôležité zmerať miesto, kde chcete vežu umiestniť. Je tiež dôležité zvážiť hmotnosť veže a uložiť ju na tvrdú podlahu alebo záťažový koberec.

Výhody posilňovacej veže

Posilňovacia veža je jedným z najviac funkčných fitness strojov. Jej kúpa sa oplatí každému, kto to s posilňovaním a formovaním tela myslím vážne. Aké sú najväčšie výhody veže?

  • Posilňovacia veža umožňuje precvičiť všetky hlavné svalové skupiny pomocou rôznych cvikov. To vám pomôže vytvoriť vyvážený tréningový plán.
  • Posilňovacia veža vám umožňuje cvičiť doma, čím ušetríte čas a peniaze za cestovanie do posilňovne a na vstupnom.
  • Posilňovaciu vežu môžete používať podľa svojich potrieb. Môžete si vybrať, ktoré cviky chcete cvičiť a akú záťaž chcete použiť.
  • Posilňovacie veže umožňujú vykonávať množstvo cvikov, čím poskytujú komplexné tréningové prostredie.
  • V porovnaní s rozsiahlym arzenálom iných strojov je posilňovacia veža kompaktná a šetrí miesto.
  • S možnosťou nastavovania váhy a kontroly pohybov poskytuje posilňovacia veža bezpečnejší spôsob trénovania, najmä pre začiatočníkov.

Tipy na cvičenie pre začiatočníkov

Ak ste začiatočník, začnite s ľahkou záťažou a postupne ju zvyšujte, ale len do momentu, kedy je pre vás cvičenie príjemné. Pri cvičení je dôležité správne dýchať. Správna technika cvičenia je nevyhnutná pre bezpečné a efektívne cvičenie. Ak si nie ste istí, ako trénovať, požiadajte o pomoc trénera alebo iného skúseného športovca. Na tréning sa vhodne oblečte a obujte. Vytvorte si športový outfit z oblečenia zo stránok inSPORTline. Dodržiavajte pitný režim a po cvičení si doprajte oddych.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter