Potrebujete vytlačiť plagát pre vašu firmu alebo do obývačky? Ste na správnom mieste

0
1094

Pútavo navrhnuté plagáty vedia pritiahnuť pozornosť cielenej skupiny spotrebiteľov. Sú bez pochýb jednou z najlepších foriem propagácie produktov a služieb. Zaujímavá grafika a trefný slogan sú zárukou perfektnej reklamy. Plagáty však nemusia slúžiť len ako reklama. V súčasnosti sa stávajú trendovou výzdobou stien domácností.

Plagáty ako cielená reklama a nezvyčajná výzdoba stien

Plagáty ako úspešná reklama

Reklamné plagáty sú správnym krokom k zviditeľneniu každej firmy. Vedecky je dokázaný fakt, že si človek zapamätá až 30 % zo všetkého, čo vidí. Ak ja táto videná informácia pútavá a hlavne úderná, percento sa zväčšuje. Dôležitým krokom pri tvorbe cielenej reklamy je jej čitateľnosť. Reklamné plagáty by mali byť z tohto dôvodu perfektne graficky spracované. Zásadná je viditeľnosť loga firmy, nie prílišná pestrosť a s tým súvisiaca prehľadnosť. Na prvý pohľad musí byť videné to, čo chcete predať. Pri textoch na plagátoch platí pravidlo, že menej je viac. Málokedy sa stane, že by zákazník mal chuť a čas čítať informácie na plagáte niekoľkokrát. Nebráňte sa mierne šokovať alebo nastoliť súčasnú otázku. Odradiť potenciálneho klienta môžu nevhodne graficky upravené fotografie so zlým rozlíšením. Harmónia všetkých informácií vie urobiť divy. Reklamný plagát musí byť použiteľný nielen na billboardoch, ale aj na sociálnych sieťach alebo v printových médiách. Chcete predsa dosiahnuť návratnosť peňazí investovaných do reklamy.

Plagáty na stenách v bytoch

Priaznivci moderného bývania iste postrehli plagáty na stenách v bytoch dizajnérskych trendsetterov. Veď čo vyzerá na stene lepšie ako vlastnoručne navrhnutý plagát? Kvalitné fotografie plné spomienok môžu byť základom každého zaujímavého a nadčasového plagátu. Ten vie poslúžiť ako tapeta napríklad v obývacej izbe alebo spálni. Nie každý z vás má zručnosti na vytvorenie takéhoto plagátu. V tomto prípade môžete vsadiť na schopnosti profesionálnych grafikov alebo si zakúpiť špeciálny plagát na stenu s rôznymi motívmi. Populárne sú plagáty vo forme cestovateľských máp, známych miest, prírody alebo s motivačnými citátmi. Vyberať plagát na stenu by ste mali podľa miestnosti, do ktorej chcete plagát umiestniť. V kuchyni sa budú skvele vynímať gurmánske inšpirácie, v obývačke plagáty zamerané na cestovanie a v pracovni či v spálni plagáty s motivačnými citátmi. Ozdobte si  nudnú stenu perzonalizovaným plagátom a sami uvidíte, že nejde len o zaujímavú dekoráciu, ale aj o vyjadrenie vašej individuality.

Plagát nie je len o grafike, ale aj o tlači

Máte už graficky spracovaný reklamný plagát alebo plagát do bytu? Je na čase myslieť na kvalitnú tlač. Aj ten najlepší dizajn môže stroskotať práve na tlači. Nikto učený z neba nespadol, a preto sa obráťte na profesionálov z internetového obchodu justprint.sk, ktorí vám poradia s výberom podkladu, formátu a povrchovej úpravy. K dispozícii máte plagáty od najmenších rozmerov A3 až po veľkoformátové plagáty. Okrem klasických jednostranných reklamných plagátov sa čoraz väčšej obľube tešia ich obojstranné varianty. Pri obojstranných plagátoch ide vlastne o reklamu dva v jednom. Získate pomocou nich skutočne efektívnu reklamu na zastávky hromadnej dopravy, do výkladov alebo reštaurácií. Výsledkom práce Justprint.sk sú plagáty orezané na mieru a najkvalitnejšie prevedenie samotnej tlače všetkých typov plagátov určených na propagáciu i výzdobu.