Pracovné odevy – na čo sa pri výbere zamerať?

0
956

Praktické, funkčné a pohodlné? Áno. Stiesnené, prípadne nekomfortné? Nie. Aj pracovné odevy by mali byť módne a príjemné. Časy, keď sa pracovné odevy používali iba na ochranu pred nečistotami sú preč. Pracovná móda sa v súčasnosti stala emotívnou témou.

Spoločnosť Primework ponúka pracovné odevy pre najrôznejšie aplikácie a požiadavky na prácu. Kolekcie sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a prvkov, a nájdete tu mnoho pracovných odevov, od nohavíc, búnd, rukavíc a mnoho ďalšieho.

Pracovný odev je rozmanitý podľa druhu práce

Každá práca je iná – a takmer každé zamestnanie má svoje špecifiká. Taktiež je dôležitý výber pracovného oblečenie podľa prostredia, kde sa pracuje, aká je teplota na pracovisku, ako aj dôležitosť bezpečnosti.

Manuálni pracovníci od svojho pracovného oblečenia očakávajú veľa. Musia vydržať namáhanie a vykonávajú veľa pohybu. Tvar a veľkosť musia dobre sedieť, aby sa zabezpečil vysoký komfort nosenia. Kvalitné pracovné oblečenie musí bodovať aj funkčnými vlastnosťami – najmä vreckami. Veľkú úlohu zohráva aj ročné obdobie a počasie všeobecne. To všetko je zavŕšené módnym aspektom.

Ako nájdem správne pracovné oblečenie?

Tvar a veľkosť

Profesionálne pracovné odevy musia obsahovať predovšetkým jednu vec: Musia perfektne sedieť! Dizajn a veľkosť sú rozhodujúce pre zaručenie pohodlného nosenia. Funkcie pre profesionálne použitie

Výber správneho pracovného odevu pre príslušné použitie je nevyhnutný!

Každé zamestnanie má svoje vlastné požiadavky a špeciálne aplikácie si vyžadujú špeciálne funkcie. Všetky funkcie musia byť šikovne usporiadané a naplánované. Je potrebné zabrániť tomu, aby sa napríklad drevná štiepka nedostala do vreciek tesárov, zatiaľ čo v montážnom a automobilovom priemysle je dôležité chrániť ruky pred poškriabaním spôsobeným odhalenými spojovacími prvkami.

Ochrana práce – bezpečnosť na prvom mieste!

Nositeľ by sa mal predovšetkým cítiť dobre v správnom pracovnom odeve – a bezpečne! V závislosti od vykonanej práce sú potrebné špeciálne ochranné opatrenia. Ochranný odev, ktorý chráni napríklad pred horúčavou a plameňmi alebo pred nebezpečenstvom elektrického oblúka. Na ochranu chodidla pred mechanickými vplyvmi je mimoriadne dôležitá vhodná bezpečnostná obuv vhodná pre dané pracovisko. Súčasťou vašich osobných ochranných prostriedkov sú samozrejme aj ochranné prilby, pracovné rukavice, masky na ochranu dýchacích ciest, ochrana hlavy, ochrana uší a ochrana očí. Cieľom je účinne chrániť zamestnancov pred nebezpečenstvami a škodami na zdraví.

Preto ak hľadáte kvalitné pracovné oblečenie za veľmi dobré ceny, neváhajte navštíviť eshop Primework, kde nájdete všetko potrebné ohľadne pracovného oblečenia.