Pre koho sú určené anatomické vankúše?

0
756
Pre koho sú určené anatomické vankúše?
Pre koho sú určené anatomické vankúše?

Pri pohľade na ponuku vankúšov iste premýšľate pre koho sú určené anatomické modely. Zaujímavé sú z hľadiska tvaru i rozmerov. Anatomické vankúše sú zväčša menšie ako klasické a tvoria akúsi vlnku. Tento vankúš odporúčame kúpiť úplne každému. Nie je určený len pre ľudí, ktorí majú problémy s chrbticou alebo iné zdravotné indikácie. Na anatomickom vankúši sa vám bude zaručene dobre spať.

Na anatomický vankúš si musíte zvyknúť

Nezalomte palicu nad anatomickým vankúšom ihneď po prvej noci. Veď aj na nové matrace si musíte chvíľu zvykať, a to hlavne v prípade, ak ste si kúpili mäkší alebo tvrdší matrac než ten predošlý. Anatomické vankúše sú o niečo vyššie ako klasické a tiež tvrdšie. Preto sa vám zopár nocí môže zdať, že si na tento vankúš nezvyknete. Po týždni si nielenže zvyknete, ale tiež pocítite benefity spania na tomto type vankúša. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že spanie na anatomickom vankúši prináša výhody tomu, kto na ňom spí a tiež jeho partnerovi vďaka eliminácii chrápania. Tieto špeciálne tvarované vankúše však dokážu oveľa viac.

Výhody spania na anatomickom vankúši

Anatomické vankúše sú určené pre každého, kto sa po noci cíti nevyspaný a rozlámaný. Prevaľovanie sa v posteli nemusí mať príčinu len v nevhodnom matraci, ale tiež v zlom vankúši. Staré vankúše pod hlavu nepatria a obyčajné vankúše nepatria pod hlavu ľudí, ktorí majú problémy s krčnou chrbticou.

  • Anatomické vankúše z e-shopu Matracentrum vám zaručia tvrdý spánok bez prevaľovania. Sú vhodné pre ľudí, ktorí spia radi na boku i na chrbte. Pocit komfortu pri spaní na anatomickom vankúši je nenahraditeľný.
  • Pre ľudí s bolesťami chrbtice a krčných stavcov je každá noc utrpením. Niektorí ľudia dokonca nedokážu dospať a budia sa veľmi skoro, pretože ich začne v noci urputne bolieť krk. Anatomický vankúš udrží v každej polohe krk v správnom zakrivení. Svaly na krku nie sú v napätí a nespôsobujú diskomfort či bolesti.
  • Anatomické vankúše sú určené tiež pre ľudí, ktorí často pociťujú bolesti hlavy a majú migrény. Tieto vankúše sú vyrobené z peny, ktorá spĺňa najvyššie hygienické štandardy. Praktický je tiež poťah, ktorý sa dá stiahnuť a oprať. Po výmene vášho starého vankúša za anatomický nebudete už nikdy chcieť iný typ.