Prečo deti tak milujú poschodové postele?

0
1871

Asi nebude náhoda, že aj v rodinách, kde by každé dieťa mohlo mať vlastnú izbu, sa rodičia často uchyľujú k spoločnej detskej izbe pre všetkých súrodencov. Veď si len predstavte, o koľko vankúšových bitiek a chichotania pod perinou by deti prišli, keby prebývali v oddelených miestnostiach. Keď je však ratolestí v jednej izbe viac, je nevyhnutné rozumne naložiť s priestorom, aby zostával dostatok miesta na hranie. V tom je veľmi šikovným a obľúbeným pomocníkom napríklad poschodová posteľ.

„Ja chcem byť hore!“

Jediný problém, ktorý je pri poschodových posteliach vždy nutné vyriešiť, je rozhodnúť, kto bude spať hore. Zvyčajne má najviac šťastia najstaršie dieťa. Ak je ale ústretové, občas sa s mladším súrodencom vystrieda, aby aj ono videlo izbu z inej perspektívy a vyskúšalo si ten skvelý pocit môcť spať s hlavou (skoro) v oblakoch…

Dva v jednom

Poschodové postele je priam nevhodné vnímať len ako nevyhnutnosť, často dokonca nemilú, ku ktorej sme dotlačení malým bytom. Nie, práve naopak, je to moderný spôsob, ako ušetriť miesto, ktoré je také dôležité na iné činnosti našich drobcov. Zaiste nechceme, aby deti kvôli nedostatku priestoru neustále zakopávali o nábytok, prípadne si hračky rozkladali v obývačke.

Multifunkčné poschodové postele ponúkajú všestranné využitie. Takýto model postele je dokonca vhodný aj vtedy, ak máte len jedno dieťa. Zatiaľ čo posteľ je umiestnená hore, dole mu môžete zariadiť pohodlný kútik na učenie a čítanie, no možno i rozložiť stan. Tiež schody dokážu niektorí výrobcovia efektívne využiť a vsadia tam napríklad malé zásuvky.

Nápadov a kreatívnych riešení je však omnoho viac…

Tri a viac

Keď je v rodine detí viac, žiadne obavy. Aj tu pomôže kombinovaná poschodová posteľ, kedy je možné k hornému poschodiu pripojiť ďalšiu spaciu časť. Dve z Vašich ratolestí tak spia na poschodí a zároveň máte opäť k dispozícii priestor pod jednou z horných postelí, ktorý využite, ako samy uznáte za vhodné.

Menšia rada na záver: Čo sa materiálu na výrobu poschodovej postele týka, voľte vždy radšej masívnejšie drevo, predsa len, rošty na horných poschodiach týchto postelí sú značne zaťažované, tak nech aj čo-to vydržia.

Zdroj

dreammarriagecometrue.com/bunk-beds/

juniorrooms.co.uk/beds/bunk-bed-with-desk/

Foto

files.poschodovky.sk/200000097-ea61feb5bc/poschodova%20postel%20erik%20borovica.jpg