Prečo je textilná moto kombinéza lepšia ako kožená

0
327
Prečo je textilná moto kombinéza lepšia ako kožená

Pri predstave motorkára v koženej moto kombinéze sa nejednej dáme zakrúti hlava. Motorky a koža k sebe vždy patrili, ale posledné roky je vidieť na motorkách skôr jazdcov v textile. Textilné moto kombinézy sú v mnohých ohľadoch oveľa praktickejšie ako kožené. Navyše vyzerajú rovnako dobre. Ak sa ešte stále rozhodujete medzi kožou a textilnom, presvedčíme vás, že textilná kombinéza je lepšia ako kožená.

Koža dobre sedí, ale nekamaráti sa s počasím

Okrem toho, že kožená moto kombinéza perfektne vyzerá, má tiež výhodu v tom, že perfektne sedí na tele. Je vlastne ochranou v prípade, keď jazdec spadne z motorky. Nielenže dobre sedí, ale tiež dokonale drží chrániče na svojom mieste. Kožené kombinézy a čierne prilby na motorku sú spojením, ktoré zráža dámy na kolená a u pánov vyvoláva žiarlivosť.

Avšak vzhľad a priliehavosť kože sú jediné kladné vlastnosti. Koža vás potrápi takmer za každého počasia. Keď zmokne, tak budete mať pocit ako vo zveráku. Keď bude pražiť slnko, zapotíte sa viac ako vo fitku. K tomu všetkému si prirátajte vysokú cenu kožených odevov.

Zhrnutie: Kožené moto kombinézy odporúčame na krátke výjazdy za mesto a na jazdenie po meste v čase ideálneho počasia.

Textil je pohodlný a dokáže kožu plne nahradiť

V textilnej moto kombinéze sa budete cítiť ako v bavlnke. To, že aj textilné kombinézy môžu vyzerať trendovo, vás presvedčí výber kombinéz v internetovom obchode inSPORTline. Rôzne farebné prevedenia a štýlové prešívanie vyzerajú perfektne. K tomu všetkému je možné do textilnej kombinézy vložiť zatepľovacie vložky a jazdiť aj počas chladnejšieho počasia. Vďaka vodovzdornej membráne vás nemusí trápiť ani dážď.

V textilnej moto kombinéze sa budete cítiť dobre i počas najsilnejších horúčav. Kombinézy z textilu disponujú systémom odvetrávania, čo znamená, že pokožka bude dýchať za každých okolností. Medzi ďalšie plusy textilných moto kombinéz patria:

  • Textilné moto kombinézy sú lacnejšie ako kožené
  • Kombinézy z textilu rýchlo schnú
  • Textilné kombinézy sa jednoducho udržujú – dajú sa oprať v práčke

Zhrnutie: Textilné kombinézy sú veľmi pohodlné. Prednosť by im mali dať jazdci, ktorí si radi vychutnávajú dlhú jazdu na motorke za každého počasia. Ak je vaša jazda riskantnejšia, noste radšej koženú moto kombinézu.