Prečo nakupovať lacnejšie ?

0
1546

Aj vy ste lyžiarom už nejaký ten piatok a rozmýšľate o kúpe nových lyží? A nové lyže nie sú zrovna tou najlacnejšou záležitosťou. Ak ste skúsenejší lyžiar a máte už čo to odjazdené na zjazdovkách, potom si isto viete vyberať kvalitu a na lyže sa pozeráte inak ako začiatočník. Preto by ste sa mali zamyslieť nad kúpou už použitých lyží.

Použité lyže určite nie sú tie nad ktorými sa neoplatí porozmýšľať. Hľadáte teda lyže bazar, je to správne miesto na kúpu jazdených no aj tak miestami skoro nových lyží. Určite si viete predstaviť, že v bazare dostanete nie len lyže, ale aj lyžiarske rukavice či kompletný výstroj. Väčšina bazarov s lyžami a výstrojom majú aj svoje webové stránky a tak nie je problém hľadať aj v pohodlí domova. Skúsenejšiemu lyžiarovi sa určite bude hľadať lepšie a rýchlejšie, pretože už vie, čo má hľadať a ak ste lyžiar začiatočník, bude lepšie vojsť do kamennej predajne, kde vám poradia obchodníci. A pokiaľ chcete kúpiť lyže pre deti, určite vám odporúčam nakupovať v bazaroch, ceny sú rapídne nižšie ako pri úplne nových tovaroch ale kvalita nezaostáva, takže vaše ratolesti nebudú o bezpečnosť ukrátené a vy čo to ušetríte. Deti neskutočne rýchlo rastú a tak kupovať nové lyže našim drobcom sa naozaj nie vždy oplatí. Niektoré predajne fungujúce ako e-shop vám zaručujú dokonca dodanie tovaru do 24 hodín, takže ak ste si na poslednú chvíľu rozmysleli, že sa rodinnej lyžovačky zúčastníte a nemáte komplet, potom sa vám oplatí prelustrovať internet a nájsť si obchod, ktorý vás dodaním tovaru určite nesklame.

Vždy však nakupujte použitý tovar zo špecializovanej predajne, nikdy sa nenechajte zlákať príliš nízkou cenou a radšej buďte ostražití, pretože pri použitom tovare je veľmi podstatný, okrem kvality, aj pôvod, odkiaľ dané lyže či výstroj pochádzajú. Ak máte overený obchod, odporučte ho aj svojim známym, aby pri výbere ojazdených lyží boli rovnako spokojní ako vy.

 

Foto: © Monkey Business / Dollar Photo Club