Problémy s priestorom vo vozidle vyrieši strešný box

0
796
Problémy s priestorom vo vozidle vyrieši strešný box
Problémy s priestorom vo vozidle vyrieši strešný box

Rodiny s deťmi riešia pred každým dlhším výletom dilemu, čo zbaliť a čo nechať doma. Ak nevlastníte SUV automobil len ťažko dokážete do kufra pobaliť všetko potrebné na víkend na  chalupe alebo na dlhšiu dovolenku. Problém môže nastať tiež pri väčšom nákupe. Riešite tieto peripetie aj vy? Kúpte si strešný box.

Pre koho sú strešné boxy určené

Strešné boxy nekupujú len početné rodiny. Boxy sa zídu aj mladým ľuďom, ktorí sa vyberú kempovať. Kupujú si ich tiež športovci, pretože do nich ľahko uložia každé športové náradie. Boxy využívajú drobní živnostníci na prevážanie tovaru alebo materiálu. Využijete ich taktiež pri sťahovaní a nákupoch.

Najčastejšie chyby pri výbere strešného boxu

Ak ste sa rozhodli, že si strešný box kúpite, vyvarujte sa nasledujúcim chybám. Veľa ľudí ihneď siahne po najrozmernejšom boxe bez toho, aby si overili rozmery strechy vozidla. Strešný box nesmie na streche vozidla prečnievať tak, aby vám bránil vo výhľade na vozovku. V prípade, že nebudete mať výhľad na všetky strany, nezachránia vás pred kolíziou s iným vozidlom najdrahšie a ani najlacnejšie pneumatiky. Veľmi dlhý box vám môže prekážať napríklad aj pri otváraní kufra. Druhou chybou pri výbere strešného boxu býva to, že si majitelia vozidla neoveria nosnosť strechy a maximálne možné zaťaženie vozidla. Pri veľkom zaťažení trpia letné i zimné pneumatiky a celý podvozok. Zároveň sa vozidlo horšie ovláda.

Ktoré strešné boxy sú najkvalitnejšie

Pri výbere boxu prihliadajte na výber materiálu. Najodolnejšie boxy sú vyrobené z ABS plastu. Dôležitý je tiež prístup do boxu. Náklad sa vám bude najlepšie ukladať do strešného boxu, ktorý sa dá otvoriť z oboch strán. Overte si prítomnosť upevňovacích popruhov vo vnútri boxu a niektoré modely disponujú dokonca oddeľovacími priehradkami. Bezpečné a praktické je centrálne uzamykanie, ktoré neumožní zamknutie boxu bez dokonalého uzatvorenia všetkých jeho častí. Prihliadajte aj na tvar boxu. Aerodynamika boxu je dôležitá z hľadiska spotreby automobilu. Pre kúpou boxu si nezabudnite overiť jeho kompatibilitu s vašim vozidlom resp. možnosti jeho inštalácie na priečniky.